Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прехвърляне на автомобил по наследство


Metodiew

Recommended Posts

Здравейте, колеги. По стечения на обстоятелствата трябва да прехвърлим Ладата на дядо ми на съответните наследници, проблема е че тя е спряна от движение миналата година, както и няма Г.О. и преглед. Въпроса ми е трябват ли ми гражданската и прегледа за да можем да я прехвърлим в КАТ, понеже си имам и кандидат купувач за колата. Имаме въпросната бележка с коята колата е спряна от движение, а на нея пише, че трябва да се плаща някаква такса за пускането и отново в движение... Като цяло ако някой може да ме насочи какви документи ми трябват за КАТ. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да платиш данъците, ако има за плащане. ГО и старият талон на колата, с тях отиваш в КАТ да минаваш каналите. Ако съм забравил нещо някой да ме допълни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нотариално прехвърляне трябва да платите данъците. Останалото не е важно. Новия собственик като я пререгистрира ще мине в КАТ, като ще му трябва и ГО. По този начин се пуска в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъците са платени, всички. Ама да разбирам, че трябва да и направя гражданска ? А може ли да стане номера без да им карам колата до там, понеже ще бъде много нелегално пътуване. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъците са платени, всички. Ама да разбирам, че трябва да и направя гражданска ? А може ли да стане номера без да им карам колата до там, понеже ще бъде много нелегално пътуване. :?

 

За да сключиш ГО колата не ти трябва, само по документи става. А ако искаш да я транспортираш до някъде си наеми платформа, 40-50лв със сигурност ще ти спестят доста повече евентуални разходи и разправии, като те спрат шапкарите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данък не се плаща. Колата е спряна от движение. Данъка не гарантира пускането и. Минава се нотариус, правиш гражданска на расрочено и бегом в кат. След регистрация с новите номера новия собственик си плаща данъка и минава преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови номера ? Колата си има съвсем съвременни номера, които са от преди 3 - 4 години. Единственото, което я спира е малката бележчица за "спрян от движение" и липсата на застраховка и преглед. Дори се движи съвсем безупречно. Но все пак явно ще трябва да направим гражданска поне за 3 месеца.

 

И последно да попитам за да се пусне отново в движение трябва ли да мине каналите в КАТ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да продадете колата не ви трябва ГО нито валиден преглед.

ГО трябва ако ще я въвеждате в движение и ще минава преглед преди да я продадете.

Каквото и да правите с колата ще ви трябва удостоверение за наследници. От общината в ЕСГРАОН за 5 лв. и седмица. При нотариуса се явяват всички наследници, описани в удостоверението или такива с нотариално заверено пълномощно.

Купувача с нотариално заверения договор и двата талона, които вие ще му дадете след като е платил ще има работа в КАТ. Той може да си купува ГО и я пуска в движение след като официално е станал собственик.

С копие от този договор и удостоверение за наследници ще отпишете от партидата в общината на починалия ви дядо тази кола. За да не се трупат данъци и примерно при разпореждане с негови имоти да ви накарат да ги плащате.

 

за гогата: от 2003 г. насам на спрените от движение се дължат данъци както на движещите се. Не се дължат на бракувани, продадени и нерегистрирани автомобили. Последното е с уговорка щото има известни задължения за регистрация при някои условия, също и срокове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.