Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за Шкода Октавия1


k_k_k_69@abv.bg

Recommended Posts

Здравейте, карам Шкода Октавия 1,9 тди 2000г. доволен съм, но имах малък проблем турбото се скапа и го замених с друго втора употреба след каране 2,3 минути оставям колата да работи тогава я гася а като е студена не я форсирам смятам че това е добре, карам мотора с Кастрол 10/40 и така, моля ви за мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е кода на мотора?

Защо си сипал 10/40, нормално е 5/40?

:-k

 

 

Мойта е 1.9 tdi 90кс ALH 2003г и сипах Mobil ESP 5w30. 10w40 e дебеличко за тоя мотор колега.

Най добре с 5w40, аз сипах 5w30 да си направя експеримент с мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ,че маслото може да е грешно както казват колегите(провери си в книжката) ,аз не виждам нужда да не гасиш колата веднага като спреш? Няма защо да я оставяш да работи. Ако караш със 180 на магистралата и спреш аварийно тогава я остави да поработи, ама при нормално каране няма нужда да я оставяш да работи. Спираш и гасиш веднага.

Може и поради грешно масло да ти се е скапало турбото. И как реши да караш със 10W40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.9 TDI AGR 90 hp какво масло трябва? С Pemco 10W40 е в момента, но след 3 хил. км. предстои смяна...

Ами мисля че трябва да отговаря на спецификация 505.00 на VW. Такова търсиш. Да го пише на тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре! Ама че капацитети... И как решихте, че маслото 10W40 е грешно за 1.9 тди? И от къде решихте, че турбината се е прецакала заради маслото, което "уж" е грешно? Незнанието не води до хубави неща, така че не заблуждавайте колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория е грешно. На практика може да кара и с М10Д, всеки сам си решава. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, къде пише, че е грешно...дори на теория? Даже в таблицата дето е пусната по-горе в темата, 10W40 го има написано като препоръчително за работа във всички температурни граници. Без екстремните предполагам, но и Бг не се намира нито в полярните области, нито близо до екватора. Моята е почната от самото начало с 10W40 и до сега нямам оплаквания, даже се учудвам на чистия ми двигател. Турбината се беше задръстила, но причината е друга, а не, че маслото не е от "тънкото"/сипвал съм "грешното"... Само ще го шашнете човека и ще вземе да смени маслото, набутвайки се излишно!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво 10В40 ползва. Не всяко такова има 505.00 сертификация. В случая на Mahorec се оказа ,че ползва масло което покрива 505.00.

Аз затова съм писал "може да е грешно". То в случая на к_k_k трябва да се гадае какъв е двигателя и какво е маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в случая на к_k_k трябва да се гадае какъв е двигателя и какво е маслото.

Съгласен съм - аз този въпрос съм го задал още във втория пост.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, къде пише, че е грешно...дори на теория?

 

Не пише, по пътя на логиката стигам до тоя извод.

Аз поне не съм виждал на нашия пазар 10W40 синтетика, която да покрива стандарта на VW за тоя мотор. Ако има - нека кара и с такова, но се съмнявам, че разликата с 5W30/40 ще е кой знае каква в цената. А вискозитета при зимни температури си е фактор. Турбото даже и да не го форсираш на студено, си се върти и ако маслото не е достатъчно течливо в началото, едва ли му е много кеф.

 

Този мотор е чук, може да деяни на всякакво масло. То и аз мога да ходя зимата по къси гащи.... Въпроса е струва ли си да се мъча при спестени един 20-30лв?

 

То в случая на к_k_k трябва да се гадае какъв е двигателя и какво е маслото.

Съгласен съм - аз този въпрос съм го задал още във втория пост.

smile056

 

Е какъв да е - 2000 година e AGR или AHF. Принципна разлика по отношение на маслото няма при тези два мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички марки имат 10w40 които покриват 501.01 и 505.00 но си е полусинтетика, няма синтетика 10w40, поне на нашия пазар. Даже има 10w40 минерално масло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.