Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

бобина и кабели за свещите


ves

Recommended Posts

Колата е шкода - октавия 1,6 бензин 2001 г. 102 коня мотор АVU

Здравейте днес оставих колата да ми сменят кабела на една свещ защото работеше на 3 цилиндъра и майстора каза че кабела на единиат цилиндър не работи. И ги беше разкачил всичките щото пробвал там дали кабела или свеща не работи и т.н. Днес вземам колата всичко е добре върви но на мене ми се струва че са разменени местата на кабелите на 1 и 4 цилиндър. Възможно ли е това ? И дали е възможно ако се наредят по друг начин колата пак да пали и да върви. Ако някой знае как се подреждат кабелите върху бобината мола да даде една схема с номерат на подреждане. И да каже откъде се започва и как се върти по часовниковата стрелка или обратно.

Ще съм Ви много благодарен ако слажите една обикновенна рисунка дори с четири кръгчета и номера около тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа бобините са 2 бр. в общ корпус.Едната подава искри на 1и 4-ти цилиндър,а другата - на 2-ри и 3-ти.Дори да се разменят кабелите между 1-ви и 4-ти или между 2-ри и 3-ти разлика в работата на мотора няма да има.Единствено единия може да се окаже малко по-къс,а другия - малко по-дълъг.Така че ако това си го забелязал, не пречи да им размениш местата.Работата на двигателя няма да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали?

 

Реда на запалване е 1-3-4-2 . Не знам само как ще запали, ако вместо на 1-ви подаде искра на 4-ти цилиндър.

 

На самата бобина, на всеки извод за кабел пише А,B,C,D. На самите кабели също трябва да има тези букви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.