Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

газова уредба


ogystoev

Recommended Posts

Здравейте, имам суперб2 1.8tsi 7dsg и се чудя дали да сложа газова уредба. Сега разхода на бензин в градски условия е 13/100, което ми се струва много но в сервиза казаха, че не намират проблем...

Има ли някои с такъв двигател на газ?

Различни мнения ще са ми от полза.

 

Поздрави, мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не знам за газифициран tsi доколкото знам е сложно и скъпо също мисля че заради дюзите гори и бензин и газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За TSI двигател още няма разработена уредба, или поне до преди 6 месеца нямаше.

Има уредби,но са от порядъка на 3-4000 лв и гори и бензин 1-2 л на 100 км(интересувах се за една Алтеа 1,4 TSI).Плюс това мисля,че има вече и пасат TSI със фабрична газова.Най-добре попитай в ЕТ как стои въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нова налична кола, още не закупена, не виждам защо да не може. Хубаво е да ги попитате лично все пак, защото виждам, че предлагат коли с фабрични газови уредби и ако е възможен допълнителен монтаж на такава уредба, имайте предвид, че тя ще е само от типа LPG, не CNG и се монтира само на двигатели MPI, не на TSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Провери тук , т.е. направо им се обади - http://www.brc.bg/

Виждал съм на Audi монтирано. Винаги ще има малък разход на бензин, това е след запалване на двигателя докато вдигне температура, а мощност се губи във високите обороти. При тези цени на горивата си е голям + , а бутилката може да се сложи в резервната гума. Не мисля, че ЕТ ще позволят да се сложи газова уредба на гаранционна кола, освен ако не си им много близък ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...

Здравейте , искам да подновя малко темата ... Минало е доста време от тогава насам. Имам намерението да си закупя SuperB 3,6 от 2012 г. Съответно съм любител на бензина и газифицирането /еколог съм :)/.

Имали вече разработена газова инженционна система на течна фаза за този тип двигатели. Навежда ме на мисълта, че я има защото съм виждал доста по - големи мотори с газова уредба.

 

Предполагам ще чуя доста от сорта "това е пълна глупост , ще скапеш двигателя и т.н./ Може и така да е , но това са моите пари, моята идея и моите намерения.

А ако неможе съответно ще си я карам на бензинче :) ... доста разход е , но какво бяха казали преди нас ... Кефа няма цена :) ...

 

Сега се разрових в линка на N. Zlatev , съществува такава система :) ... по скоро има ли колега който е монтирал газова на точно този мотор CDVA?

Редактирано от neopolitan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://brc.bg/системи-и-цени/директно-впръскване/prins-vsi-di-2-0-3-0/ това е най-новото поколение при него няма недостатъците със скъпите помпи,които се подменяха  често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.