Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първо сервизиране - къде?!


stelibg

Recommended Posts

След около 1000 км. ще трябва да вкарвам Йетито в сервиз за подмяна на консумативи. Двоумя се къде? От Оряхово съм и най-близките ми сервизи са в София и Горна Оряховица. За сервиза в Г. Оряховица почти нищо не пише във форума, докато за софийския има доста, но не малко от тях негативни... smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега stelibg!

Като гледам, разстоянието до София и до Г.Оряховица е горе-долу еднакво... Не знам как е сервиза на ЕТ в София, но ако си само за технически преглед и обичайната смяна на консумативи, и в Г.Оряховица ще ти свършат работа. Въпреки, че там сервиза е малък, ако им се обадиш 4-5-6 дни по-рано и си запишеш час, няма да се налага да чакаш. Само не забравяй да поглеждаш от време на време какво правят по колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разстоянието е еднакво до двете дестинации. За смяна на масло и филтри съм. Очаквам посетилите сервиза в Г. Оряховица да изкажат мнение, макар да са сервизирали друг модел Шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега stelibg, аз писах точно като редовен посетител на сервиза в Г.Оряховица... Преди Октавията имах Фабия (2004-2011), която всяка година беше обслужвана там. По редовния преглед и обслужване (почти) нямам забележки... Единственото, което трябва да направиш е да прочетеш в сервизната книжка какви дейности се извършват при съответното обслужване (в конкретния случай - първо) и да следиш дали няма да пропуснат нещо. При мен, веднъж се случи да не проверят компютъра за грешки и затова трябваше да ходя пак, когато ми светна символа. Направиха диагностиката безплатно, без да ме бавят, но все пак това ми струваше време и разхода за гориво - добре, че разстоянието В.Търново - Г.Оряховица е 15-тина км... Все пак, това стана преди години... Може би сега, обслужването се е подобрило (поне се надявам да е така)... С Октавията още не съм ходил на обслужване. Тази година се наложи да посетя сервиза за активиране на дневните светлини и нямам оплаквания.

Прочети пак предишния ми пост, прегледай написаното в раздели "Бял списък" и "Черен списък" и прецени къде е по-добре - София или Г.Оряховица. Надявам се и друг колега да изкаже мнение по темата и да те улесни допълнително! Все пак, техническия преглед не е кой знае какво и мисля, че където и да отидеш, няма да сгрешиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж ми се наложи да ползвам сервиза в Г. Оряховица, бях на път и се чу доста странен шум от колата и реших да посетя най-близкия сервиз на Шкода. Това ми бяха първите 500-600 км с колата и не знаех кое е нормално като шумове и кое не. Обадих се в сервиза и ме приеха веднага като пристигнах. Бяха доста учтиви, огледаха колата старателно според мен и я караха за да се опитат да чуят нещо. Не установиха нищо, казаха, че си е добре окачване и т.н. След 2-рото минаване по същият път разбрах, че шумът е заради настилката точно там има 2 различни пласта асфалт и се получава този странен шум като караш с едната гума и на 2та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си обслужвал фабията 4 пъти в ЕТ Горна Оряховица и съм доволен от обслужването там даже ти дават да влизаш да гледаш какво правят по колата а и най интересното е че за едни и същи труд и консумативи спрямо ЕТ във Варна цените бяха надолу( не знам защо е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Вчера посетих сервиза в Горна Оряховица. Първите ми впечатления са добри. Смених маслото.

 

На връщане забелязах, че колата е някак си по-отзивчива на педала на газта. Ускоряваше по-добре, с по-малко натискане на педала. На какво ли се дължи? На смененото масло и филтри, на прехвърлени 15000 км, на интервенцията в сервиза или на 30-те литра гориво в Лукойл Горна Оряховица?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изхвърлили са ти стружките със старото масло и сега буталата вървят по-лесно! smile091

Лека по лека ще почва да върви все повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе Жоре, не го лъжи... Дължи се на това, че е Шкода и още повече... НОВА шкода! Сеш' се...?

 

Сега сериозно - Колега stelibg, ако си сменил и горивния филтър - разбира се, че ще е друга колата... :) "Отпушена" с една дума. Друго - новото масло е още ново и разхода малко трябва да ти падне, че по-лесно се плъзгат буталцата вече. И т.н. и т.н. фактори. Но да не решиш, че честата смяна на масло ще е добре за двигателя - така износваш по-лесно двигателя (някъде го бял чел това нещо, преди време).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изхвърлили са ти стружките със старото масло и сега буталата вървят по-лесно! smile091

Лека по лека ще почва да върви все повече!

 

Може би си прав, даже и зад ауспуха има стружки :)

А сега сериозно. В Горна Оряховица имаше едно Yeti 4x4 140 к.с. Заоглеждах го и какво да видя - пружините на предните гуми бяха маркирани с две точки, а на моята кола с четири?! Точките определят твърдост на пружините, но не трябва ли да са еднакви за България? И двете коли са еднакво тежки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц... Пакети лоши пътища, или по-скоро, кой-каквото имал - това сложил... Можеш да видиш и теми, където пише, че на октавии от 2007-2008-ма клапана за гасене е с рамо (вакуумно управление), а не е електрически, какъвто трябва да е при октавия 2... Куп такива :) Можеш да видиш моите пружини - нямам дори 3-4 пръста разстояние между гумите и калника (фабрични са ми пружините), а на колегата Димон - задницата е вирната - има една педя. И други :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А цветовете на точките еднакви ли са при едната и другата?

 

При мен са оранжеви. На изложената кола в Горна Оряховица бяха също оранжеви, но преминаващи към червено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.