Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

има ли начин да се включат дневни светллини на фабия 2


mihael nikolov

Recommended Posts

Извинявам се ако има вече такава тема ама не ми се рови а питането ми е има ли начин да се включат дневни светлини на фабия 2 преди фейслифта (софтоерно),че не ми се слагат някакви устройства (баща ми си сложи на пасат3 за 40 лв и си работи перфектно но трябва да се разглобява ключа за светлините)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не могат ? Или тогава какъв е начина.На моето оборудване Амбиенти или както се пише на български ,имам функция дневни светлини и в ЕУТ ги пускам от това оборудване на горе за 35 лева +- smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли слагаше някакво допълнително оригинално реле и тогава май можеше да се пуснат софтуерно. Ами провери в ЕТ както казва колегата.

Ако не става така , има начин и без разглобяване на ключа за светлините. Аз взех захранване от D+(син кабел) на алтернатора(през реле). На теб какви кабели ти трябват за дневните светлини за 40 лева? Виж тук схемата:

viewtopic.php?f=4&t=29083

Моята схема е друга защото моите DRL си имат кутия за управление. А тук колегата ползва релето за управление, докато аз ползвам само за захранване. И е хубаво един предпазител да се сложи на захранващия плюс. Аз съм сложил 5А.

Ама се чудя за ток 0,9-1А дали това е верния предпазител или да търся 2,5А?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Ф2 и Р светлините се управляват директно. Само тези с управление през компютър могат да се активират! Ф2 и Р са с допълнително монтирано реле.

 

http://www.skoda-auto.bg/bgr/service/se ... tlini.aspx

 

• Активиране функция дневни светлини *

Октавия 2, Супърб 2 и Йети – 12,96лв. с ДДС

• Сервизен пакет „ДНЕВНИ СВЕТЛИНИ“

 

Skoda Оригинален аксесоар + монтаж

Фабия 2 и Румстер – 94,99 лв. с ДДС

Октавия 1 – 92,99 лв. с ДДС

Супърб 1 – 97,99 лв. с ДДС

 

Някой те е метнал за активиране за 35 лв за Ф2 или не е разбрал за какво го питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На F2/Roomster е с допълнително "заводско" реле.Как се включва и изключва, не знам.Или е софтуерно или е хардуерно, но може да се включва/изключва без да се маха релето.

В по-високият клас оборудване това реле си го има заводски.Отиди в ЕТ и виж какво могат да направят по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой те е метнал за активиране за 35 лв за Ф2 или не е разбрал за какво го питаш.

 

Ами гледах какви допълнителни глезотии предлагат за моят модел в сайта skoda auto с ценова листа и видях че толкова пишеше ,35/38 лева smile021.Някой ден ще отида до сервиза какво ще ми кажат и ще споделя какви са ми вариантите . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобец, това за постоянно включените къси светлини с възможност да ги изключваш се отнася само за коли поръчани с такава опция. И при тях е с реле. За тези без такава опция, по-горе е извадката и линка към сайта на ЕураТек. Те си слагат допълнително реле, като комплекта с кабели беше към 60 лв., сега или са хванали вълната и съответно надули цените или това е цена с монтаж.

edit: То си пише че е цена с монтаж, ама кой да чете smile049

 

fabia_bs, това в ценовата листа, което е 9C6 се отнася само за поръчка при нов автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка нова кола не трябва ли вече задължително да има дневни светлини? Или то е само за новите модели пуснати след 2011. Един вид да са включени при проектирането на колата. Фабия 2 е 2007/2008 модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivand911, това е за автомобили след 2011г.

При Ф2 до ФЛ дневните си бяха опция и се поръчваха допълнително с екстрите...Та, за да се направи като от Шкода Ауто :mrgreen: трябва да се вземе комплекта/реле и кабели/ с кат. номер BEA700002 и отделно това бутонче/намира се до бушоните/ ако държите да се включва/изключва като функция, иначе дневните ще са постоянно включени. Нищо не се активира софтуерно, работи си директно след монтажа. При завъртане ключа на контакт се пускат габаритите, а веднага след стартиране на двигателя - късите светлини. :smt017

post-2390-138453419268_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите за две различини неща. Това за 37лв. и комплекта с реле се отнася за палене на късите светлини. Иначе на Фл, в бронята до фаровете за мъгла има още един фар, който е за дневни светлини.

 

Иване, веднага да отвориш онези правила и да прочетеш какво е днавна светлина и дали е задължителна :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за нови модели коли, след 2011 трябва да са с оригинални дневни светлини. Пример новата Киа Рио. Следващата Фабия и тя ще е стандартно с дневни светлини, както и всички други нови модели коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички фейслифтови Фабии 2 имат вградени дневни светлини във фаровете за мъгла. Както и Октавия 2, както и Суперб 2.

 

http://imgproxy-core.skoda-auto.com/wwk2-sitecollectionimages/hotspots/fabia/image/fabia-e06-fog-lamps-01_201209260741.jpg

 

http://new.skoda-auto.com/en/models/HotspotDetail?HotspotName=E06%20-%20Mlhov%C3%A9%20sv%C4%9Btlomety%20s%20Corner%20funkc%C3%AD&WebID=ae2ae2a8-0c6f-4493-9d23-38f65b4ea067&Page=exterior

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, базовите Фабии след фейслифта нямат дневни светлини като отделна секция на фаровете за мъгла. Вероятно, защото и фарове за мъгла нямат. smile001 За Октавия не съм сигурен, но базовите май също нямаха дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, базовите Фабии след фейслифта нямат дневни светлини като отделна секция на фаровете за мъгла. Вероятно, защото и фарове за мъгла нямат.

:smt017 Мисля, че от ниво на оборудване Амбиенте нагоре се предлагат фарове за мъгла (+ отделна секция за дневни) в предната маска. Но Бейсик и Класик или Комфорт или както там се водеше, не си спомням вече, си нямат такава екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две думи ще стане само с устройство но въпроса ми е дали да е оригинално или от тези за 40 лева( НА ПАСАТА няма проблем ама на фабията не знам дали няма да стане сакатлък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две думи ще стане само с устройство но въпроса ми е дали да е оригинално или от тези за 40 лева( НА ПАСАТА няма проблем ама на фабията не знам дали няма да стане сакатлък)

 

На този въпрос надали ще може някой да ти отговори еднозначно. При положение, че се съмняваш да не стане "сакатлък", заложи на оригиналното(макар и по-скъпо) за собствено спокойствие. smile049 Аз така бих направил ако трябваше да избирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата eYeZ4o е казал как става. Провери и сам в ЕТ което ти е най-близко. Само че да работят късите светлини вместо дневни не е много добър вариант. Това устройство просто ти пали късите автоматично, а не са истински дневни светлини. За мен едно от важните предимства на дневните светлини е това че не се натоварва алтернатора и осветителната ел.мрежа. И не е ясно с тия къси дали ти работят и габаритите отзад и другите консуматори които нормално работят с късите светлини.

 

http://www.drive2.ru/cars/skoda/fabia_i ... 152198320/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две думи ще стане само с устройство но въпроса ми е дали да е оригинално или от тези за 40 лева( НА ПАСАТА няма проблем ама на фабията не знам дали няма да стане сакатлък)

аз съм като с твоята,но хечбек

Не става с модула който искаш да сложиш.Става само оригиналният.Аз моя си го взех от ибей за около 60лв. ;)

Пуска ти късите светлини със запалването на двигателя,защото колата не е оборудвана с дневни такива ;)

За съжаление,не мога да го намеря вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата eYeZ4o е казал как става. Провери и сам в ЕТ което ти е най-близко. Само че да работят късите светлини вместо дневни не е много добър вариант. Това устройство просто ти пали късите автоматично, а не са истински дневни светлини. За мен едно от важните предимства на дневните светлини е това че не се натоварва алтернатора и осветителната ел.мрежа. И не е ясно с тия къси дали ти работят и габаритите отзад и другите консуматори които нормално работят с късите светлини.

 

http://www.drive2.ru/cars/skoda/fabia_i ... 152198320/

 

ivand911, покрай късите си работят и габаритите и осветлението на номера, единствено осветлението на таблото е изключено. Понеже съм с диоди и ксенон съм намалил консумацията до около 77W, но пак е много сравнено с DRL, което е приблизително 10W(зависи от модела). Най-добрият вариант според мен си е допълнително монтирани дневни като на gogata филипса. Само ги чакам какво ще измислят, за да ги признават за "правилно монтирани". :mrgreen:

 

п.с. Колеги, скъсява ли им се живота на крушките от това да палиш двигателя на включени габарити и къси и ако да, има ли значение халоген или ксенон? Защото на практика така се получава с оригиналния комплект - палиш на габарити, а късите светват под секунда след това. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля ,че се скъсява живота на крушките.

И аз затова съм с DRL - 11 вата:

http://ivand911.snimka.bg/automobiles/s ... 6.28598014

http://ivand911.snimka.bg/automobiles/s ... 6.28608761

http://ivand911.snimka.bg/automobiles/s ... 6.28608763

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант според мен си е допълнително монтирани дневни като на gogata филипса. Само ги чакам какво ще измислят, за да ги признават за "правилно монтирани". :mrgreen:

 

Сори, че се включвам не по темата. Не мисля, че има какво ново да измислят. Има си европейски изисквания за монтажа и ако ги спазиш няма да имаш ядове, даже да въведат изискване за проверка на монтажа, при ГТП например. Да измислят Технотест ми се вижда абсурд, но дори и така да е - пак няма да имаш ядове според мен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Гога, но нали трябва да съберат някоя допълнителна таксичка...за това да го има черно на бяло най-накрая и да си караме спокойно без свободни интерпретации на всеки катаджия. :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте приятели,

 

Тъй като съм нов и това е една от "скорошните" теми за дневни светлини бих иксал тук да ви попитам. Имам Шкода Фабия 2 2009г. (служебна). Нямам копчето, чрез което се активира функцията (ако е фабрично заложена), но аз го нямам. Има ли софтуерен начин по който да се активира функцията да светят късите светлини?

 

Благодаря и приятна почивка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.