Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Развод ?!? Да продам ли супърба ?


Bojanov

Recommended Posts

Прекрасна кола!!! smile126 Поздравления още веднъж, с много кеф да си я караш и дълго време да и се радваш. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни км, голяма красавица. Като гледам и разхода е доста приличен за тези 183 кончета. Да пишеш как се представя зимата като завее и зафучи, за мен ще е доста интересна информацията.

Може даже да сравните с някое форумско Yeti smile126.

 

Моите искрени извинения - 184к.с. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕЕее изяде ми един кон - 184 са.

:lol:

Един кон - на наденици. smile001

 

От мен - в сервиза на БМВ да не ходиш, само да си я поддържаш! smile056

 

......... и супърба беше супер (и още е!) =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да си я караш!

П.П.След опита с бензинката се върна в правия път с дизела! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на какви пари вървят... Спокойно си могъл да вземеш някоя много читава Х5-ца. Да нямаше първата пръдня върху седалката да е твоята, но и тук не си сигурен какво е правил човека, който я е свалял от автовоза... Може да е имал лениви и сприхави черва. ;) )Шегувам се.

 

Много да те радва, и сервиз да не вижда!

 

А ще споделиш ли какви глезотии има повече от шкодата? Има ли изобщо нещо повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията.

Х5 не ми харесва и затова не съм си го взел. Не е въпроса за пари. Факт е, че Супърба ми стои и след продажбата му сумата можеше да се използва за доплащане към Х5, но не искам.

 

Като глезотии, немога да кажа, че има нещо повече от Шкодата, единственото за което се сещам е система за автоматично преминаване от дълги на къси и обратно. А има и auto hold функция и нетрябва на светофарите постоянно да държиш спирачка, както и старт-стоп система за двигателя.

Най - големият плюс за сега според мен е трансмизията с 8 предавки на ZF. Уникална е. Неможе да се опише. DSG пасти да яде.

 

Големият плюс е от цялостното усещане ( пакета скоростна кутия, двигател, окачване, шумоизолация, 4х4).

Усещането е друго.

 

Като цяло и Шкодата си ме кефи. И тя има неща, които BMW-то няма. Не, че немогат да се поръчат, но в моята ги няма.

Шкодата има в повече, осветления във огледалата, които осветяват когато откючиш, осветление за четене отзад, завиващи фарове, и др.

Но има по кофти пластмаси в интериора.

 

Като цяло рекорда ми с една кола е 3г.

Много бързо ми омръзват, така че смяната не от разочарование от колата. Просто ми омръзват бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за паркетния ЛЪВ, дано само "каране" да имаш с него и приятни изживявания.

 

П.П. за колегата pmirchev, не зная дали ще ти е от полза но при твоя стил на каране в Гърция и по твоя маршрут (понеже ти видях и поста в Иети подфорума) моята даде малко над 5, а на другата кола с която бяхме Соната дизел 136к.с. малко над 5,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bojanov сподели безнинката ли върви повече или баварката?Че скоро не ми се очертава да карам някоя от двете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по каталожни данни са наравно до 100.

BMW-то още не съм го изпомпвал както трябва.

Мисля си, че при скорост над 100 Шкодата ще бие.

По лека е, по ниско съпротивление и по голям диапазон на двигателя.

Но и BMW-то не е за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата, пожелавам му много хубави моменти с новата кола, пък Супърба все ще си намеря някой друг на когото да носи щастие и приятни емоции. Наистина смятам, че е по-добре да си намери нов собственик, вместо да стои така. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С цел туширане на нажежаващите се страсти, ;) реших малко да поразчистя темата. Моля да бъда извинен, ако някой колега се е почуствал засегнат или обиден от това ми действие. smile027

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да има сериозно намаление на цените на BMW заради това:

 

Авто сделка на сезона

 

Вносителят на Peugeot "София Франс ауто" купува най-големия дилър на BMW

21 октомври 2012, 20:05

 

Най-голямата сделка на българския автопазар през тази година е в процес на случване, като в резултат ще се обединят два търговеца, всеки с оборот от по 50 млн. лв. Вносителят на Peugeot "София Франс ауто" има намерение да купи мажоритарния дял от най-големия дилър на BMW за България "Камор ауто", става ясно от съобщение на Комисия за защита на конкуренцията. Антимонополният орган трябва да разреши сделката, но едва ли ще има аргументи против, защото след покупката няма да се формира дружество със значително пазарно положение.

 

Израелска промяна

 

Точни детайли около сделката няма, като от съобщението на КЗК става ясно само, че "София Франс ауто" ще придобие контрол. Възможностите са две: или мажоритарен дял, т.е. да влезе в партньорство със сегашните собственици на компанията, или да я придобие изцяло. По информация на "Капитал Daily" от източници, запознати със сделката, процентът все още не е твърдо уточнен.

В бранша ставащото се коментира като търсене на полезно, стратегическо партньорство с утвърден инвеститор от страна на собствениците на "Камор ауто". Двете страни по сделката отказват коментар на този етап.

 

От свои източници "Капитал Daily" научи, че решението за продажба на "Камор" е следствие от израелска сделка. Според информация на Bloomberg в края на 2011 г. "Kamor Motors" е продала бизнеса си като вносител на BMW в Израел на местния вносител на Ford и Mazda - Delek Automotive Systems. Последната купува дял от 84%, с което придобива изцяло собствеността в "Kamor Motors". Според международни публикации цената е била 151 млн. шекела, което е около 30 млн. евро.

 

Явно израелската сделка е довела и до преструктуриране в България. От Търговския регистър се вижда, че и тук има промени. От 24 януари тази година българската компания е собственост на "Мандейт" ЕООД. Компанията майка е притежание на израелската "Рали Моторс Холдинг", в която акционери са двама от управителите на "Камор Ауто" - Йоел Вайс и Рон Вайс.

 

Така излиза, че българският бизнес не е бил част от израелска покупка. И след като местната компания е останала без силна "майка", сега е взето решение за продажба. Приобщаването към местна фирма от сектора, и то една от най-големите на пазара (ако сделката със "София Франс ауто" приключи успешно), трябва да донесе ползи като икономия от мащаба и по-лесно финансиране като част от по-голяма група.

 

Придобивката на купувача

 

През периода 2004 - 2007 г. "Камор ауто" бе официален вносител на BMW, а след като германският концерн влезе със свое официално представителство, стана един от петте дилъра на марката и единствен за София (поправено на 22.10). През годините на компанията с израелски собственици се дължат между 45 и 57% от продажбите на германските луксозни автомобили. "Камор ауто" има един търговско-сервизен комплекс в София, който се намира на Околовръстния път до кино "Арена" и "Бизнес парк София". Той отвори врати през 2005 г. и в изграждането му бяха инвестирани 8 млн. евро.

 

"София Франс ауто" представлява марката Peugeot в България от 20 години. Компанията има собствени търговско-сервизни комплекси в девет града в страната, като в София те са три. Тя предлага собствен лизинг и автомобили под наем. Основател и основен собственик (през няколко дружества) е Стоян Желев. Той създава компанията през 1992 г., когато в страната има още четири дружества, които търгуват с автомобили на френската марка, но му е трудно да си представи, че би могъл да търгува с друга кола. Само четири години по-късно, през 1996 г., "София Франс Ауто" вече е ексклузивен представител на Peugeot.

 

От пролетта на миналата година дружества на Желев навлязоха и в земеделието, като придобиха хиляди декари земя основно в Северозападна България. Проверка на "Капитал Daily" показва, че дори след предстоящата промяна на собствеността двете дружества ще останат далеч от създаване на монополно положение на пазара. През миналата година "София франс ауто" са продали 1521 леки и лекотоварни автомобила, а "Камор ауто" – 377. По данни на КАТ общо регистрираните в страната нови коли за миналата година са 22 558.

 

Старите продажби в сектора

 

Сделката между "Камор ауто" и "София Франс" ще е сред най-големите и за последните години. През 2011 г. се станаха няколко продажби в сектора, но за по-малки дружества. В началото на миналото лято "Порше БГ", която внася Volkswagen и Audi, обяви, че купува дългогодишния дилър и сервиз на същите марки "Сакар ауто". Също през юни 2011 г. КЗК разреши на "Химимпорт инвест" да придобие пет дилъра на автомобили (основно на BMW). Последната приключила през миналата година сделка в сектора беше за подразделението на "Еврохолд" "Авто юнион", което поиска разрешение от регулатора да придобие "Дару кар" известна като първия вносител на BMW в България. Впоследствие компанията остана дилър на луксозната германска марка, а напоследък предлага основно "баварци" втора ръка.

 

Преди години започна да внася и индийската Mahindra. Нейният краен собственик е известният от близкото минало банкер Атанас Тилев, чиято Банка за земеделски кредит обаче фалира по време на прехода, който индиректно има и миноритарен дял в "Еврохолд". На фона на слабите продажби на автомобили през последните години консолидацията в сектора звучи съвсем логично. Затова макар в случая с топ сделката на бранша за тази година двигателят да е с израелски произход, то тенденцията към обединяване на усилия само може да укрепи местните позиции на новия по-голям търговец.

 

Източник: capital.bg

 

 

Иначе колега честита нова придобивка! Да си я караш със здраве! А Шкодата, ако не я караш наистина ще е по-добре да я продадеш иначе само ще се обезценява с времето и ще си дърпа едни не малки допълнителни разходи за застраховки, данъци и т.н. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.