Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кабелите на Fabia mk1 - или кой кой е :)


King Nothing

Recommended Posts

Привет!

 

От скоро чопля Фабиа и се опитвам да внеса някакъв ред в кабелите, понеже всичко е таратор...

Някой има ли идея или схема с кабелите за радио-то - кой цвят какво е, че имам много рязани, наставяни и т.н.

Не можах да открия из купищата полезни документи, които сте събрали нищо което да ми помогне...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , намери за база кафяв кабел.Това е цвета за стандарт на масата( минуса ).Въоръжи се с пробна лампа , батерийка 9В и мулицет.Единия извод на пробната лампа постави/свържи на кафявия кабел.,

 

 

1 С другия извод на пробната лампа опипвай по всичките останали кабели.Трябва да ти излезнат/откриеш постоянен 12В плюс за основното захранване и паметта на радиото/ сидито , команден +12В ( на 1 ви контакт на ключа) за управление на сидито

+12 волта от включени габарити ( за осветлението на панела или димер функция)

Това ти са най необходимите кабели.

 

2 След като си отсял тях , мултицета на зумер/веригопроверител , почваш да мериш къде от останалите кабели са говорителите

Трябва да ти изпискат , съпротивлението им е около 4 ома на всеки.Предни има задължително.

След като ти е изпискал съоветния , постави батерииката за съвсем кратко време на изводите и по характерното пукане ще

се ориентираш кой къде е.

 

За да определиш поляритета на говорителите , свали решетките и гледай посоката на движение на мембраната при допиране на

изводите на батерийката.Ако първо мембраната подскочи нагоре , Отбелжи си плюса и минуса съответно.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря, колеги! Дори ще успея да си подредя и оригиналния куплунг :)

На пръв поглед имам високоговорители само в предните врати, но виждам, че има място за пищялки в задните врати и място за високоговорители в страни от задната кора. Естествено там няма нищо :) даже и окабеляване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря, колеги! Дори ще успея да си подредя и оригиналния куплунг :)

На пръв поглед имам високоговорители само в предните врати, но виждам, че има място за пищялки в задните врати и място за високоговорители в страни от задната кора. Естествено там няма нищо :) даже и окабеляване :)

В зависимост как е поръчана от завода,може да има кабели и говорители може и да няма. Моята също нямаше и си пуснах два кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако окабеляваш отзад за пищялки- пуснал съм тема с размерите на кабелчетата и как се прекарват smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.