Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет-закупуване на О2 Скаут


Anubis

Recommended Posts

Ако зимата ми дава 9 градско ще се радвам много. Всеки ден пътувам 12,5 км за 55-60 м Има таимер на трипа. И затова казвам, че ще е радост за мен ако е 9.

А ако с наспъпване дава 9 в града ще черпя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Anubis

    28

  • stivi797

    17

  • Цецо75

    5

  • Milen Dimitrov

    4

Най-много писали в темата

Често пътувам до Варна и разстоянието от 304 км. го вземам за два часа и тридесесет и пет минути.Тогава ми дава разход между девет и десет,да не кажа,че май и десет прехвърга някой път ,иначе средно около 7.2 ,8.2 на сто!Какво значи една кола да не е жалена?!Стига да правиш всичко по поддръжката както трябва и когато трябва,не виждам да има някакъв проблем с двестата хиляди километра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7J - 16 цола, ЕТ42, 5 по 112 мм - да, тия са джантите!

И на тях размерът 205/60-16 просто ще заспи. Дори можеш и 215/55-16 да сложиш - но не е нужно, защото само ще се бръкнеш по-надълбоко - а стабилността е същата, на практика.

 

Контитата - и двата типа са много добри! Тия с косите прорези са по-добри за бързо каране по завои, а другите, дето са с трапецовидните блокчета - са по-подходящи за катерене на заснежен баир! Не мога да ги запомня кое е обикновеното, а кое е Р - но и двата грайфера ги хвалят!

Нокианът - напоследък в тестовете го дават дори и че е по-напред от Контито - и има резон, защото през последните години тия гуми ги правят все по-добри и по-добри!

Но каквото и да сложиш - и Нокиан, и някое от Контитата - все ще ти свършат работа.

 

И за 100 те кг разлика - това е разликата между комбито и стандартната Шкода.

А между Скаута и стандартната - разликата ще дойде малко повече.

Стандартните Шкоди със всички екстри бяха 1400-1430 кг празни - а Скаутът, в зависимост от комплектацията - е някъде 1520-1565 кг. Доколкото си ги спомням данните от табличките в ЕТ де....

Но разликата е малка, пък и все пак нали има разни щитове отдолу, и всякакви други подобни допълнения. Тъй че е уместно Скаутът да е малко по-тежичък.

 

Средният разход - много зависи от тежината на десния ти крак. Но 9 литра не е чак толкова много - като се има предвид не само карането, а и как си я натоварил колата. Все пак пълното й тегло превишава 2100 кг - а това е сериозна маса. Ако си я натоварил и ако тежи горе-долу толкова - и разходът ще е повече. Че и ако качваш в планината - също ще нарасне разходът.

Но във всички случаи едно Ауди А 4 алроад или аналогичното А6 - ще лапат доста повече. 10-15, че и отгоре! Защото са доста по-тежки, 2250-2500 кг пълни, а и торсените, които се слагат на Аудитата - са постоянно включени, а това качва разхода. Докато Халдекса на Шкодата включва само при нужда..... Което си е далавера откъм разхода.

 

Само че като ги погледна тези Аудита - дълги и ниски - и не ми вдъхват особено доверие за каране по черни пътища. Прекалено са дълги, и надвесите им отпред и отзад са много дълги. Цял метър, и повече!

За шосе - да, става.

Но за черен път - колата трябва да е по-прибрана. С по-малко междуосие, по-къси надвеси....

s_flag

Абе, разбирате за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, единственият възможен коментар отново е smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но във всички случаи едно Ауди А 4 алроад или аналогичното А6 - ще лапат доста повече. 10-15, че и отгоре! .

 

Кажи ми, моля те, че не говориш за дизелови автомобили!!! smile012 Защото ако имаш това предвид - то си в заблуда, според мен. Не говорим за УАЗ-ки все пак. Само за справка, ще ти кажа, че дизелова Х5 гори около 11/100 при доста агресивно(да не казвам идиотско) каране в градски условия. smile049 А тя е над 2 тона все пак и 300+ коня. smile092 При нормално каране в града и извън него гони разхода на моята прахосмукачка от аватара. ;) Та си мисля, че едно Олроуд не би трябвало да харчи повече от 11-12, максимум 13 в града и то ако ти е тежък крака. Ама 15 и отгоре... smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека спрем с дискусията за разход на гориво това може да го преместим в друга тема.

Все пак благодаря за мненията по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, не искам да му оспамваме на човека темата - но искам това да ти кажа, просто го натовари едно такова комби, пък го покарай малко по-динамично в планински условия - и ще видиш какъв разход ще ти даде. Без значение дали е дизелово или бензиново.

Разходът ще е няколко пъти по-висок - това е истината!

БМВ Х5 и Порше Кайен - при нормално каране ги дават 18-22 литра. Обаче при юркане, и то по лош терен, и добре натоварени - разходът е бил 57-65 литра! В Аутобилд го бяха написали хората, и те самите се чудеха, и се маеха - защо е така.

Ами ясно защо - защото качваш 2.3-2.5 тона, или дори 3 тона, Кайенът е горе-долу толкова, когато е натоварен - на голяма височина!

Дори и моята Шкода, която иначе е много скромна откъм апетит - разход 4.1-4.7 л по магистрала ( 4.1 - достигал съм го това, и съм го поддържал достатъчно дълго ), и 5.7-6.6 л в града - в планински условия и когато е натоварена, показва разход 8-10! И то без много да я настъпвам!

Ако я настъпя - ще качи и повече!

Впрочем, сигурен съм, че и другите са така - и в определени условия колите им демонстрират доста по-голям апетит! Но нека и те да се изкажат - а не само аз.

Тъй че разход 9 литра, като цяло - си е съвсем нормален! Натоварен автомобил, каран бързо.... Ясно е, че няма само да ги души изпаренията.

Онова, което го пише в упътванията и в рекламните проспекти, често пъти няма нищо общо с реалността.

Понякога има де.... Но понякога няма.

Нали си спомняш и като тръгваш на път през зимата, какво казват по телевизора - зареди си резервоара догоре!

Иначе разходът на Скаута, както ми го е казвал съседът - е именно този, между 5 и 10. Магистрално, градско, планинско.... Всякакво.

Специално добавям планинско - защото човекът няма само по магистралата да я кара колата, предполагам. Не я взима заради това.

Но пак казвам - това не е толкова много. Един джип, или едно по-голямо комби - ще имат доста по-голям апетит. Без непременно да вървят повече - а и да имат по-добри възможности извън пътя.

Аудитата много ги хвалят, че са с големи офроуд възможности.... Но аз съм виждал неведнъж такива - здраво заседнали. А вероятно и ти си виждал такива. Тъй че не мисля, че са чак толкова добри.

Впрочем, ако не съм прав - нека човекът, който вече има Скаут, да ме поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, не искам да му оспамваме на човека темата - но искам това да ти кажа, просто го натовари едно такова комби, пък го покарай малко по-динамично в планински условия - и ще видиш какъв разход ще ти даде. Без значение дали е дизелово или бензиново.

Разходът ще е няколко пъти по-висок - това е истината!

БМВ Х5 и Порше Кайен - при нормално каране ги дават 18-22 литра. Обаче при юркане, и то по лош терен, и добре натоварени - разходът е бил 57-65 литра! В Аутобилд го бяха написали хората, и те самите се чудеха, и се маеха - защо е така.

Ами ясно защо - защото качваш 2.3-2.5 тона, или дори 3 тона, Кайенът е горе-долу толкова, когато е натоварен - на голяма височина!

Дори и моята Шкода, която иначе е много скромна откъм апетит - разход 4.1-4.7 л по магистрала ( 4.1 - достигал съм го това, и съм го поддържал достатъчно дълго ), и 5.7-6.6 л в града - в планински условия и когато е натоварена, показва разход 8-10! И то без много да я настъпвам!

Ако я настъпя - ще качи и повече!

Впрочем, сигурен съм, че и другите са така - и в определени условия колите им демонстрират доста по-голям апетит! Но нека и те да се изкажат - а не само аз.

Тъй че разход 9 литра, като цяло - си е съвсем нормален! Натоварен автомобил, каран бързо.... Ясно е, че няма само да ги души изпаренията.

Онова, което го пише в упътванията и в рекламните проспекти, често пъти няма нищо общо с реалността.

Понякога има де.... Но понякога няма.

Нали си спомняш и като тръгваш на път през зимата, какво казват по телевизора - зареди си резервоара догоре!

Иначе разходът на Скаута, както ми го е казвал съседът - е именно този, между 5 и 10. Магистрално, градско, планинско.... Всякакво.

Специално добавям планинско - защото човекът няма само по магистралата да я кара колата, предполагам. Не я взима заради това.

Но пак казвам - това не е толкова много. Един джип, или едно по-голямо комби - ще имат доста по-голям апетит. Без непременно да вървят повече - а и да имат по-добри възможности извън пътя.

Аудитата много ги хвалят, че са с големи офроуд възможности.... Но аз съм виждал неведнъж такива - здраво заседнали. А вероятно и ти си виждал такива. Тъй че не мисля, че са чак толкова добри.

Впрочем, ако не съм прав - нека човекът, който вече има Скаут, да ме поправи.

 

smile126 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, днес дадох капаро и вече се возя в колицата smile152

Като първи впечатления мога да кажа огромен багажник, широко-голямо купе, много устойчива на пътя, добра динамика на пътя, красива с фабричмо затъмнени стъкла и ... за сега толкоз :) Утре трябва официално да е моя!

 

Имам обаче един въпрос към знаещите, на огледалото имам копче он-офф, някой да знае за какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам обаче един въпрос към знаещите, на огледалото имам копче он-офф, някой да знае за какво е?

 

За блендата, която го затъмнява като караш по тъмно, за да не те заслепяват тези зад теб. :-k

 

И да ти е честита! Много безаварийни километри! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита! За затъмняване е копчето! smile004

И ще видиш, че ще се родиш с нея! И на Луната ще отиваш! smile091 s_flag

Без майтап!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни километри s_flag smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и със здраве да си я караш!Никой не твърди че е джип,но за комби трябва доволно да се представя зимата :lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтап бе, няма да ходиш чак на Луната! Ама за през зимата - си е много подходящо! s_flag И ще си я гледаш, разучаваш, караш.... Това те чака! И по шосе - разходът ще е много умерен, да знаеш! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодари на всички! Искам да попитам има ли стикери на клуб-Шкода?

 

Днес като се прибирах ми даде 7,1 с включен климатроник smile126 Направо не го вярвам но е факт!

Вече е с нов ангренажен комплект, водна помпа, масло в двг и на Хелдекса + сменени 2 предни носача и монтирани 4 чисто нови гумета (летни) s_flag

 

 

П.П. Утре ми предстои КАТ, застраховки и мога да се наслаждавам на колицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и от мен! Много добър модел, дано си случил и на екземпляр! Само да те радва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо летни? Иде зимата бе, човек..... Но ти си знаеш де.

7.1 разход - видя ли за какво става въпрос? И то с включен климатик. Впрочем, явно климатикът много не вдига разхода при Октавия 2 - което е още една далавера.

И продължавай с обслужването и с гледането.

Сега е моментът на опознаването! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав въпрос за летните (Вървят с колата) :)

За зимните съм пред една дилема, имам 3 зимни гуми вървящи с колата некви Мишлени (225/50R17 94H PRIMACY ALPIN PA3) но не знам дали ще мога да намеря още една такава. Другото ми терзание е че са търкаляни 2 зими имат грайфер 6,5 мм. Ако сложа една нова може ли да има някакъв проблем, че е с по-голям грайфер?

 

Вариант 2 е слизане на 16-ки с 2-ра ръка алу. джанти, което неминуемо води до по-голям разход а портфейла поизтъня smile049

 

Дайте съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на 17 и сега с помощта на човек от форума слизам на 15 за зимата, защото 17 цоловите гуми са много пари.

Гледай външния диаметър на колелата, на четирите ти колела трябва да е еднакъв, колата се води фул тайм, също като моите двете, те обаче са с централен диф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15 ми се струва прекалено! Ще изглежда смешна :) Инак 15-ки имам страхотни, който мисля да продам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.