Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет-закупуване на О2 Скаут


Anubis

Recommended Posts

Благодаря за коментарите колеги. Вече взех решение и то е да остана на 17-те. Причините са 2 разликата в цената на двата размера е много малка 30-40 лв.

Ако минавам на 16-ки трябва да купувам джанти, в момента имам възможност само за 2-ра ръка те няма да са оригинални както е ясно и съответно не ми е вариант.

Съответно най-разумно ми се вижда 4 нови 17-ки на цена 950-1000лв. А напролет взимам 4 джанти от Шкода и слагам летните гумета на тях. Това е от мен за сега остава да ги намеря-купя!

 

:smt017

Аз съм на принципа, че ширината на гумата не се пипа, предвид, че зимата 60-70% от времето няма сняг, много по-добре е да имаш един два сантиметра в ширина.

Относно джантите не ходи в ЕТ, прекалено скъпа са и имат доста малко модели. Има доста магазини, в които предлагат хубави джанти. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Anubis

    28

  • stivi797

    17

  • Цецо75

    5

  • Forester

    4

Най-много писали в темата

....Относно джантите не ходи в ЕТ, прекалено скъпа са и имат доста малко модели. Има доста магазини, в които предлагат хубави джанти.....

 

Да, много разумен съвет!

За джанти - провери в Маргел, или в сайта djanti.bg, пък и другаде също. Цените все ще са много по-ниски, качеството ще е прилично, асортиментът - голям, а и ще избереш най-подходящото като за теб.

И в Маргел, а и не само там - сега пускат и разни промоции. Тъй че и това го имай предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Относно джантите не ходи в ЕТ, прекалено скъпа са и имат доста малко модели. Има доста магазини, в които предлагат хубави джанти.....

 

Да, много разумен съвет!

За джанти - провери в Маргел, или в сайта djanti.bg, пък и другаде също. Цените все ще са много по-ниски, качеството ще е прилично, асортиментът - голям, а и ще избереш най-подходящото като за теб.

И в Маргел, а и не само там - сега пускат и разни промоции. Тъй че и това го имай предвид.

 

Конкретно от Маргел останах много недоволен, един ми казва, че джантите стават после не ставали, казвам какво искам предлагат ми 100 други различни неща.

Накрая си купих джанти от http://tuning-sport.com/bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си карам зимата с оригиналните 17-ки и съм установил,че има един голям недостатък...По-често ходене на автомивка(след всяко пътуване извън града),за да свалят буците лед,които се натрупват отвътре на джантите...направо кошмар...Трябва да караш само с и около 90,иначе тресе яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много фирми има за джанти - така че човек лесно може да си подбере най-подходящите за него.

Например, има и един магазин близо до студентските блокове, по маршрута на маршрутка №6, точно на ъгъла, малко след ВМЕИ, където вече маршрутката завива към Младостите..... Там и ауспуси предлагат - качествени, и на прилични цени. Тъй че магазини за джанти има колкото искаш.

Само трябва да помни основните характеристики - 7х17, или 7.5х17, или 6.5х16 - това са препоръчителните размери. 5х112 - това са винтовете и посадъчния им диаметър. А офсетът - стандартно е ЕТ 44-52, но аз бих сложил и офсет 30...... Нишите са достатъчно големи, и разстоянието до калниците е достатъчно - та е хубаво гумата да излиза малко по-навън - за стабилност. А централния отвор е 57.1 - но ако е по-голям, винаги могат да се сложат пластмасови гривнички, с които нещата ще станат.

Относно буците по големите ляти джанти - даааа, така е. Затова през зимата карам със стоманени - по тях ледът се лепи в минимална степен. Но човекът нека да си прецени.....

Вярно, че стоманените изглеждат доста по-постно, да не кажа грозничко - но са за предпочитане през зимата. Впрочем, аз стоманени 17 ки не съм видял - тъй че това отпада. Ала 16 ки - има.

Но във всички случаи - да търси и да гледа. И ще намери каквото му трябва.

Само да не се лъже по прекалено високите цени..... Че съм виждал джантоци и по 500 кинта! Дето с нищо не са по-добри от тези по 160-180 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо да спомена. Преди месец си купувах метални джанти от ЕТ за Октавията 104 лв. на бройка. Купих си и тасове 40 лв. парчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

104 лева от ЕТ? 15 ки, нали? Лелеееее, тия са бандити бе! Не е истина направо! Аз в магазина до Сточна 15 ките ги бях гледал на цена приблизително 80 лева, а тасовете бяха 25 лева! Само преди седмица или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тея цифри - луда работа е това. За тея пари има лети джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

104 лева от ЕТ? 15 ки, нали? Лелеееее, тия са бандити бе! Не е истина направо! Аз в магазина до Сточна 15 ките ги бях гледал на цена приблизително 80 лева, а тасовете бяха 25 лева! Само преди седмица или нещо такова.

 

Да 15" -ки забравих да спомена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и предположих..... При техните цени - вече ми е ясно за какво става въпрос.

А в djanti.bg наистина се намират ляти почти за тия пари - 90-100 лв, или малко повече! И то нови!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя мнение от първото извън-градско.

Разход отиване 5,6 яко натоварен 4 души и багаж до тавана (Петрохан, дъжд, трафик) 135 км.

Супер-стабилна на пътя и доволно пъргава!

 

Връщане 6,4 smile049 пак трафик, дъжд и малко повечко изпреварвания (от къде тая разлика и идея нямам).

На една от маневрите не видях добре замаскирана от дъжда дупка и БАААМ балонче на чисто новата лятна гума :evil:

 

От там се роди и въпроса ми към Вас. Предполагам се случи така понеже гумето беше 225/40/17 ако е 225/60/17 дали нямаше да му се размине?

 

И втори въпрос оправят ли се балони? За сега е малък или поне така мисля... Ако трее утре ще го щракна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,ама нещо не ти вярвам за разхода!Такъв разход съм имал един единствен път,което много ме впечатли и то беше когато си купувах джипа за лов и карах зад него,докато се прибирах от София.Супер плавно шофиране и на моменти максимална скорост 110 км в час.Явно шофираш много "внимателно"! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И втори въпрос оправят ли се балони? За сега е малък или поне така мисля... Ако трее утре ще го щракна.

 

 

Да, но после си личи, но ако е оправен добре няма проблеми, но винаги си имай едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,ама нещо не ти вярвам за разхода!Такъв разход съм имал един единствен път,което много ме впечатли и то беше когато си купувах джипа за лов и карах зад него,докато се прибирах от София.Супер плавно шофиране и на моменти максимална скорост 110 км в час.Явно шофираш много "внимателно"! smile049

 

Ми явно карам внимателно да :) Не съм я натискал по магистрала.

 

 

Щом се прави балона трябва да разбера къде? Ако някой има опит и е доволен да каже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честита придобивка, със здраве да си я караш, много радост да ти носи и заедно смело да покорявате всякакви терени (изключая разбити асфалтови пътища)

 

За балона на гумата - свържи се с колегата masterOne, той има сервиз за гуми и джанти, може да ти е от помощ или да те насочи към специалисти, вещи в тази област.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ако наистина ги оправяха - но всъщност само малко ги козметизират..... Залепват го леко балона, вкарват една спринцовка вътре - и после я притискат гумата. Подлепват и отвътре - ако се налага.

Донякъде върши работа - но всъщност какво е балонът - скъсана корда. А оттам - и намалена здравина. Отделно, че покрай него може и други корди да тръгнат - и най-често именно така и става. Отделно че като я подлепят гумата отвътре - и балансът й става съвсем друг. И вече ще са й необходими не 20 грама за баланс - а 60 или повече.

Затова, дори и да го залепят балона - я сложи тая гума отзад. Че ако е предна и се пръсне.... При 130 няма да е никак добре!

И не я карай колата с повече от 110-120 - докато не я смениш тая гума. Или в краен случай я остави за резервна....

225/40-17 - прекалено е нисък профила! А особено за нашите условия - както сам си се убедил. За Скаута - 225/50-17, 215/55-16 или 205/60-16 - и особено последните две са гумите, които отговарят на нашите реалности.

Първия размер - само за добро време и за отлична видимост. А другите - за останалото време, и за през зимата.

Ами ето - убедил си се в това. Тъй че преценявай дали има голям смисъл от много нископрофилните и широки гуми - в нашите условия.

225/60-17 - може би нямаше да излезе балон.... Но не се знае. Зависи и от гумата - има гуми, които повече издържат на родната действителност. Но ако се смества в нишите - и това е вариант, макар и доста по-скъп. Само трябва да видиш в калкулатора за гуми - дали диаметърът не става прекалено голям. А и дали няма гумата някъде да закача за калниците или за шасито.....

Разход 5.6-6.4 - нормално е! Номерът е да караш равномерно - тогава разходът ще е по-малък. А ако половината път шпориш, а останалата половина често натискаш спирачката - разходът ще е с 1-2 литра отгоре, гарантирано!

Но като казваш Петрохан - на връщане си катерил баирите, и затова разходът е бил по-висок. Това е номерът.

А може и по-натоварена да ти е била колата....

Причини - много.

А ти си избери една. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.