Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с 1.9 TDI AGR


danielts

Recommended Posts

здравейте колеги, имам следния проблем с колата

колата пали без проблем върви без проблем, но понякога на 3 предавка от 3000 до 3200 оборота има проблема "забиване на муцуната" и след 3200 оборота "надига муцуна " и продължава да ускорява до 4000 оборота, не го прави проблема постоянно само от време на време, като днес ми го направи и на 4 предавка пак към 3000 - 3200 оборота, на 1 и 2 предавка несъм забелязъл да има проблем, веднъж се случи и ва "Витиня" на байра на 5 предавка пак в този диапазон на оборотите и след този диапазон на обороти набира без проблем.

 

горивен филтър, въздушен, маслен и масло 10W40 се сменят на всеки 10 000 км.

колата е на 200 000 км. а проблема се яви преди 15 000 км. за първи път и веднага смених горивния филтър но без резултат, но от скоро започна по често да "забива муцуната" и вече взе да ме притеснява.

 

какъв ли може да е проблема, трябва log файл да направя знам , но в момента нямам възможност, ще се радвам да чуя вашите мнения и съвети по проблема

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Кога си сменял горивния филтър?

Питам, защото имах подобен проблем, смених горивния филтър и от тогава 40000км. никакъв проблем, но вече сменям горивния филтър със смяната на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, имам следния проблем с колата...

 

Така без диагностика е хвърляне на боб.

 

Но една лесна проба на първо време - откачи дебитомера и виж как се държи колата без него. Ако няма такива "пропадания" или забивания вероятно е самия дебитомер или окабеляването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.