Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на Octavia 2


GeTweel

Recommended Posts

Не разбрах, кое не мога!

При ръчните скорости източваш отдолу и наливаш отстрани. При автоматика източваш отдолу и сипваш от долу от там от където си източвал. Не можеш да източиш абсолютно всичкото масло, както и не можеш да сипеш повече. Ако източиш по-малко или повече или ако налееш повече или по-малко, значи имаш проблем с автоматика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно НЕ препоръчвам да се ползват масла различни от тези в ЕТ.

 

А защо?

Защото ще имате проблеми с дсж-тата.

Защо според вас!???

Само оригинално Фолксвагеново или Пентосин.НИЩО ДРУГО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачката е прав - само VW масло и нищо друго! Иначе наистина DSG-то се прецаква. И го взимайте от Порше или от където можете да намерите, но ОРИГИНАЛНО на Фолксваген, защото в ЕТ е безумно скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Силно НЕ препоръчвам да се ползват масла различни от тези в ЕТ.....!!!

Абсолютно, така е!

Маслото съм го написал какво е - VW G052182A2, по ВАГ спецификацията, написал съм и фирмите, откъдето можете да си го купите на добра цена. От Порше също става да си го купите, парите може би ще са малко повече - като оттам е добре да вземете и филтъра. Ще го видите какъв му е номера - той е за кутия DQ250-02E. Има го и във вариант кит - заедно с уплътнението. А може и отделно да го намерите.....

Пентосинът - и той е със ВАГ обозначенията, тоест кодът е същият.

Цената за литър масло се връзва на 36-38 лв, а при 6 литра - може и на по-малко, дават отстъпки. А филтърът е 40-50 лева.

Опаковките на маслото са или бели шишета, горе конусни, и горе отстрани си пише всичкото с дребен шрифт.... Или са шишета като тия за масло, почти правоъгълни, продълговати, тъмнозелени или нещо подобно - с етикет отстрани. Първите са за сервизите, а вторите - за продажби на дребно, на крайните потребители.

Ще ги видите в Нета - но опаковките са тези.

И забравете за Вакко - там и кодовете са други.

Иначе от ЕТ - цените са бандитски! И няма смисъл да се купуват части и консумативи оттам - това съм осъзнал.

Не знам де..... Освен ако човек не си знае парите! smile004

И един съвет, от сервизаджиите - желателно е да се сменя маслото на 45000 км, тоест на по-кратки интервали. Причината - мие мокрите съединители, и се цапа повече. И това отваря проблеми на кутията, и й скъсява живота.

При седемстепенната кутия не е така - там съединителите са сухи, и маслото се цапа много по-малко.....

Казвам ви го съвета едно към едно - пък вие ще си решите.

Аз обаче, като го видях филтърчето колко беше черно, милото - съм решил да ги послушам.

Вярно, парите ще ми дойдат повече - но не чак толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да кажа какво стана. Та значи послушах съвета на Stivi797 и купих нещата от Троян (имах път на там така или иначе) В ЕТ ми искаха за всичко към 1350лв, при варианта който з избрах, а именно купуване на нещата от друга фирма (оригинални или възможно най-хубавите, а именно HEPU, Premium) и поставянето им от фирма от белият списък ми излезе с 300 лева по-евтино, като за качество в момента не мога да говоря, защото съм минал само 100-тина километра. Но като цяло съм доволен. Благодаря на всички взели участие в разрешаването на проблема ми и специално благодаря на Stivi797, като през цялото време ме съветваше какво да правя. Успех на всички с колите smile027 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! И много се радвам, че съм успял да ти бъда в помощ! И аз купих от човека в Троян някои неща, и ми направи впечатление, че предлага добри неща на добри цени - и всъщност затова го препоръчах.

Иначе може би е малко далече от обичайните дестинации..... Но ако човек има път натам - има смисъл да купи оттам някои неща за колата. Масла, филтри..... Например, предлага Кастрол - цялата гама, на добри цени, и в различни опаковки. А и други неща предлага. И смятам пак да пазарувам оттам - защото и качеството е добро, а и цените също. Само че занапред смятам да направя комбина с някого - та да има далавера, когато пълня багажника! smile035

Но и разходка да си направя дотам - пак има смисъл. И да си купя и руйно троянско вино.... И това ще направя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вино, сливова - все е огнена вода!

Миниваки, както казват индианците!

И все има смисъл! smile027

И със здраве да го караш змея си! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам коментирате DSG, смяна на малса и т.н. да ви кажа. Преди година ми се наложи да сменя мехатроника на скоростната кутия на около 70000. Преди това бях сменил маслото на скоростната и бях минал пре джеминито където казаха, че нямам проблем със скоростите. Е да ма от ЕТ ми казах, че мехатроника е сдал багажа. През цялото време не се виждаха никакви грешки при тестовете. Смениха ми мехатроника по няква извънгаранциона схема и трябваше да платя 60 лева т.е 50 процента от цената за труд. Както и да е дадоха ми и УСТНА гаранция от 2 години. Сега колата (всъщност няколко месеца по-късно) почна да ми показва същите симптоми като преди. Сега ме убеждават, че това е щото имам тампони и т.н. за смяна по ходовата част, ма нейсе.

Иначе за масло филтри плюс смяна на спирачната течност ми взеха онзи ден 403 лв.

ЕТ са си е... мамата, чувам има идея да ги отвеят, което ще е само от плюс за феновете на шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам коментирате DSG, смяна на малса и т.н. да ви кажа. Преди година ми се наложи да сменя мехатроника на скоростната кутия на около 70000. Преди това бях сменил маслото на скоростната и бях минал пре джеминито където казаха, че нямам проблем със скоростите. Е да ма от ЕТ ми казах, че мехатроника е сдал багажа. През цялото време не се виждаха никакви грешки при тестовете. Смениха ми мехатроника по няква извънгаранциона схема и трябваше да платя 60 лева т.е 50 процента от цената за труд. Както и да е дадоха ми и УСТНА гаранция от 2 години. Сега колата (всъщност няколко месеца по-късно) почна да ми показва същите симптоми като преди. Сега ме убеждават, че това е щото имам тампони и т.н. за смяна по ходовата част, ма нейсе.

Иначе за масло филтри плюс смяна на спирачната течност ми взеха онзи ден 403 лв.

ЕТ са си е... мамата, чувам има идея да ги отвеят, което ще е само от плюс за феновете на шкода.

 

За ЕТ - съгласен! Понякога са изключителни мърлячи - макар и не всякога. Защото понякога работят добре..... Когато са в настроение. Лошото е, че никога не знаеш отнапред дали са в такова, или не са.

А за мехатроника - не може да има проблеми, пък да не дава грешки! Няма такъв филм просто. Сменили по извънгаранционна схема - не казаха ли защо? Ако нещо не съответства софтуера, или ако е стар - могат да го ъпдейтнат. И то без нищо да сменяват - само се закача една букса към един от куплунзите - и се зарежда новият. Отнема половин час.... Не повече.

Но целия мехатроник да сменят - знаеш ли как се прави това? И колко струва?

Това означава да ти разбишкат половината кола!

Във всички случаи се сваля цялата кутия, като преди това се разкача отвсякъде, слага се после на нещо като стенд - и тогава се разглобява, и се стига до мехатроника. И отнема 3-4 часа.

Тъй че нещо..... Действията им са ми много съмнителни.

За колко време всъщност ти направиха колата?

И какво твърдят, че са правили?

И колко общо пари си платил - за мехатроника и въобще за интервенциите по кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че е по-добре една кола да се сервизира на място, където майсторите са специализирани да работят с нея, отколкото в сервиз, в който майсторът знае горе долу какъв е принципа, и се учи на спецификите за даден автомобил при нужда...

Нямам впечатления все още от Еуратек, дали са скъпи или не. Скоро ходих за първи път, за смяна на масло на извънгаранционна октавия 2 1.9tdi

 

За масло на шел, лонглайф го водят, защото се подменяло на 2 години или 15к км + маслен филтър + въздушен = 220лв с ддс, което за година, при моето каране, ми прави 110 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.