Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на масло на Октавия 1,6


biosbg

Recommended Posts

Здравейте,

имам Октавия 2003 година с двигател 1,6 BFQ 75kW с газов инжекцион BRC който е слаган в Италия. След като купих колата естествено смених масла, ремъци, водна помпа и т.н. но сега 5000км по-късно равносметката е, че съм долял 2 литра масло. Първоначално ми наляха Castrol 10W40, после доливах с 10W40 от OMV и после 10W40 на Liqui Moly в едни сини тубички. В книжката на колата пише, че разход на масло до 0,5л/1000км може да се счита за нормален, обаче мен ме притеснява.

Въпросър ми е - този разход на масло с този двигател на газ нормален ли е и ако не е, препоръчайте ми сервиз в който да ми направят диагностика и евентуално ремонт.

До момента съм годил в Еуратек за гореизброените смени, познати казаха че сервиза Хеед е много добър...очаквам мненията Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си за смяна на гумички на клапаните, заради газта са се удървили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има па газта с гумички на 200 + хиляди километри ... не може ли просто да им е дошло времето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има па газта с гумички на 200 + хиляди километри ... не може ли просто да им е дошло времето ?

Газта развива по високи температури и те изгарят по-бързо, аз знам че горе долу 40-50 хил. изкарват на газ. А както казваш ти на бензин може и 200к и повече да изкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой познат с подобен двигател плюс ГИ, но на Голф 4, монтирано в Италия същата работа и не могат да разберат какво му е. Не тече, не пуши от ауспух, не пуши от капачката, не пуши от картера. В крайна сметка спечени сегменти и гумички от по-високата температура на горене на газта. Кофти работа, защото аз останах с впечетление, че това не може да се хване при първоначале оглед, а само при последваща експлоатация.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте се заблуждава ... първо кола от Италия и второ спечени сегменти ... това си е 100% прегряван мотор и на последно място някой може ли да ви гарантира реален пробег и редовно обслужване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мненията до момента излиза, че притесненията ми са основателни. А къде ще препоръчате да отида за ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте се заблуждава ... първо кола от Италия и второ спечени сегменти ... това си е 100% прегряван мотор и на последно място някой може ли да ви гарантира реален пробег и редовно обслужване ?

Особено пък това за "редовното" обслужване - то е много характерно за италианските автомобили.

И сега вече знаете защо колите оттам излизат толкова тънко - защото италианците икономисват от поддръжката!

Сто пъти бих предпочел кола от Австрия или от Германия - дори и на много километри. Но ще е с ясна сервизна история, и добре поддържана.

Пред кола от Италия или от Португалия - която е неясна отвсякъде, и на неясни километри.

В тези страни например много обичат да сменяват маслото на 50-100 хиляди - и така няколко пъти. И после, след 5-10 хиляди, след такава операция - да набухат здраво присадки и да продадат колата. smile150

И после познайте моторът в какво състояние е!

А за прегрявания мотор - да, и това го има. Гонят яко по магистралите - и не ги е грижа после да поохладят двигателя, като го пуснат на по-ниски обороти.....

А който си е купил кола оттам, и е останал доволен - по-скоро е въпрос на късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове разводнявате на човека темата. Търси си майстор!!!

 

Аз съм си правил при един майстор двигател не предната кола (Rover 416si - Game Over), но не мога да кажа "това е твоя човек на 100%", но все пак ти давам координати ако стигнеш до там, че просто да се чудиш къде да ходиш - момчето е състезател и има сервиз във Връждебна. "Pe6ik Motor" - 0899 808 708 - Петър Петров (Пепи), но не съм ходил там скоро, защото ми е далеко.

 

Успех!

 

П.С. Брях и страница в сураттефтера си направил - http://bg-bg.facebook.com/pages/Pe6ik-m ... 7027069766. Иначе има ебати ладата 170 коня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията до момента!

Да питам още нещо - разбирам, че зависи много какво точно ще се прави, но някой може ли да каже поне какво да очаквам като цени за подобен тип ремонти? Също така, ЕТ струва ли си да ги обмислям за целта - като качество/пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.