Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Каръшки ден

padrino

Recommended Posts

Днес имах страшно каръшки ден... и с трепет чакам да свърши, че вече не издържам!!!

Значи, тръгвам сутринта, около 7:50, с детето за детска и съответно за работа и кво да видя. Предно дясно стъкло на шкодата е буквално на парчета, стъкла навсякъде, абе не за разправяне... както и да, огледах колата... освен, че бяха преровили навсякъде, липсваше единствено антирадара. След 5 мин псуване се окопитвам и решавам, че ще звъня на застрахователите. Не искам да им споменавам името, щото не заслужават. В 8:10 никой не благоволи да вдигне на националния им телефон. Решавам, че поне трябва да закарам детето на детска, паля и тръгвам. Към 8:30 оставям детето и вече се захващам, както се казва взимам нещата в свой ръце и отново звъня. И пак нищо... никва реакция. Следва втора стъпка, звънене на 112, Там поне ми вдигнаха. Аз започвам чинно да си изплаквам болката, като моля да ме свържат с дежурния на 6-то районно. Дежурния счете, че няма да ме удостой с внимание, и реши да задава уточняващи въпроси през операторката. И започна да ме пита... данни за колата, номер, име... все обичайни неща.. но накрая ме застрелва с въпроса "Вие сте при колата, а тя не е мърдана, нали?" Викам му "как не е мърдана бе, да не мислиш, че аз сутрин слизам пред блока за да се любувам на гледката". "Е, тогава", вика "няма да изпращаме група, трябва вие да дойдете да подадете сигнал". Хубаво, лошо няма, така или иначе нямам никакви очаквания от групата. Вече остава само една опция... да се свържа с моя любим застраховател и той да поеме нещата. Да, ама не. Към 9:30, най-накрая, леко сънен глас ми отговаря на националния телефон и веднага решава, че моята жалба не е за тях, като ми дава нов стационарен телефон, където ще решат всичките ми проблеми. Започвам да въртя на новия номер и още на първото обаждане ми вдигат... аз пак започвам да пея, ама след 15 сек ме прекъсват с новината, че това не е за тях, като отново ми бива даден нов номер, на който да звъня. Е, сега вече, на третия път уцелих джакпота. Там вече ми отговарят, че разбира се, ще решат всичките ми проблеми, като само трябва да закарам колата за оглед и съответно възлагателно писмо. Отивам до офиса им, правят оглед момчетата и хоп, след има няма 30 мин си имам възлагателно писмо. Е, трябва да кажа, че очаквах да закарам колата в ЕТ, но се оказва, че щом колата е над 3 год, то тази опция отпада. Все пак, имам резервен вариант - сервиз Кобра. Даже, ме упътват до най-близкия, дето се намирал срещу магазин Хит в младост. Стигам аз там, започвам да се оглеждам като извънземно и след настойчиво търсене, успявам да го открия... оказва се нова, страхотна синя сграда, точно срещу магазина. Да, ама не... спирам колата пред сервиза.. и с гледам, че съм единствения клиент... в началото се зарадвах, ама още като слязох взе да ме гложди нещо. Седя аз около колата, гледам тъпо и се чудя кво става. От ступора ми ме извади една мургава дама със синя престилка, която от третия етаж на сградата отвори прозорец и взе за вика "кво сакаш?". Викам й, търся сервиза за стъкла, а тя ми отговаря, че сервиза още се строй и не работи. Избеснях... направо се побърках.. прекосявам половин София, десния джам го няма.. вътре духат ураганни ветрове.. парното не насмогва, а тя ми вика, че сградата не е готова. И, като се загледах, наистина се оказа, че сградата е толкова нова, че още се строй. След 1 цигара за успокоение, решавам да издиря вече лично телефоните на Кобра, и да видя, защо аджаба, се ебават така с клиентите си. Звъня на сервиза им на Т.Александров, дето е в другия край на София и госпожата най-културно ми вика "как може тези олигофрени от вашата застрахователна компания да ви дадат този адрес?" Еми, какво да й кажа... мълча и мислено псувам. Накрая питам, дали мога да отида при другия им сервиз и да се свършва. Тя, обаче, доста по-обиграна от мен ме пита "дай да видим първо, дали имаме това стъкло, че иначе няма смисъл да се разкарвате". Идеално.. давам й данните на колата и гредаааа... имат, ама само 15 бр. леви нито едно дясно.. и не се знае кога ще получат. Били направили заявка, ама дали и кога не може да се каже. Тя ме посъветва, да се върна при застрахователите и да видим как ще оправяме работата. Все пак, не мога да стоя, неопределено време без кола, заради някакъв джам. Връщам се отново при тях и се опитвам да бъда възпитан.. обяснявам, че адреса в Младост на Кобра не съществува и че стъкла нямат.. та да вземат да направят изключение и да ме изпратят в ЕТ. Да, ама не... не можели, трябвало разрешение от най-висшия индианец и т.н. Започнаха да въртят телефони по други сервизи и се оказа, че в София има само леви стъкла (сериозно говоря.. нема грам десни) и двата варианта за О1. Вдигат рамене и ми викат, еми трябва да си приберете някъде колата и да чакате, докато докарат. Трагедията вече започна да се заформя. Трябваше ми доста време да осмисля, че едно стъкло може да изкара колата за доста време извън движение. След доста разправии, и навъртяни телефони, успяхме да разберем, че Кобра щяла да получи такива стъкла около 10 октомври. Та сега съм зазимил колата за 2 седмици, все едно ще я пребоядисвам... Колеги, пазете си десните стъкла, щото нямат.... и ЕТ също нямат, там се работело само върху поръчка и доставката е също 2 седмици. Що се касае до застрахователя, аз изводите вече си ги извадих

Надявам се, че не съм ви отегчил много, но ми стана по-леко, като го разказах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си карък! По-скоро всички други, замесени в цялата история са пълни пендели.... с изключение на крадците - те са си обикновени педерасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си, че твоя застраховател работи само с Кобра като доверен сервиз? Нямаш ли някакъв списък с доверени сервизи, които можеш да ползваш? И при мен се опитаха да ми го пробутат това, но се оказа, че в списъка има и друг доверен сервиз за стъкла който мога да използвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си, че твоя застраховател работи само с Кобра като доверен сервиз? Нямаш ли някакъв списък с доверени сервизи, които можеш да ползваш? И при мен се опитаха да ми го пробутат това, но се оказа, че в списъка има и друг доверен сервиз за стъкла който мога да използвам.

Като отидох при тях ми размахаха един списък с имена на сервизи, които, честно казано... нищо не ми говореха, а и не им обърнах кой знае какво внимание. По-късно, като се върнах втория път, започнаха да въртят телефони /мустанг май беше един от сервизите, другите не ги запомних/, като накрая ми заявиха, че стъкла просто няма. Де да знам, сигурно и при мен ще се окаже, че е имало и други възможности. Сега, все още гледам глупаво и осмислям абсурдността на ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да тръгнеш по моргите и ако намериш стъкло - сменяш го и си пускаш искане да ти платят по експертна оценка застрахователите. Наистина е много идиотска ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съчувствам ти! Но важното е живи и здрави да сме, ламарини и стъкла се правят, макар в България това да става по най-трудния и изнервящ начин. Колкото до Мустанг (правилно си запомнил), добри впечатления имам от тях, сменял съм на стария Голф челно стъкло там, да го имаш предвид. И си виж ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да питаш и колегата rgc, дали има налично стъкло. На сайта на тяхната фирма в списъка с цените има дясно стъкло, но не знам дали е налично в момента - http://skodabuldim.com/.

p.s. Грешка - номера на стъклото отговаря на Октавия 1 мисля, а твоята май е О2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да тръгнеш по моргите и ако намериш стъкло - сменяш го и си пускаш искане да ти платят по експертна оценка застрахователите. Наистина е много идиотска ситуацията.

И това ми предложиха, но прецених, че просто не ми се занимава. Наясно съм, че застрахователите не са ми виновни, те имат установен тертип на работа и си перкат по него. Това, дето ме учудва и трудно го преглъщам, е че дори официалния сервиз на шкода не поддържа в наличност такива части. Все пак говорим за доста разпространена марка и модел. Предполагам, че е следствие на факта, че не желаят да блокират средства в части, но на мен ми изглежда несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро от ЕТ - София ме изненадаха при търсене на една част - оказа се, че има една бройка в склада им в Бургас, но щяло да отнеме повече време, отколкото ако я изпишат от Чехия - доставка около 1 седмица. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията двойка ли е или единица ? Гледам "гаража" и пише 1,8 TSI, т.е. разбирам двойка ???

Ако е двойка - става дума за дясно предно стъкло ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да питаш и колегата rgc, дали има налично стъкло. На сайта на тяхната фирма в списъка с цените има дясно стъкло, но не знам дали е налично в момента - http://skodabuldim.com/.

p.s. Грешка - номера на стъклото отговаря на Октавия 1 мисля, а твоята май е О2

Много благодаря за инфото. Моята е О2. Току що говорих с тях, но за съжаление нямат налични десни стъкла... очакват доставка около 6-ти октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията двойка ли е или единица ? Гледам "гаража" и пише 1,8 TSI, т.е. разбирам двойка ???

Ако е двойка - става дума за дясно предно стъкло ли ?

Точно тази от гаража е, О2... предно дясно стъкло на вратата... Не съм вярвал на какви малки трохи може да се пръсне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти намеря 2-ра употреба , здраво, от О2 , мисля 2006/7 г. 50 кинта . В морга в Казанлък, налично е , таман питах....Ако искаш пиши ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти намеря 2-ра употреба , здраво, от О2 , мисля 2006/7 г. 50 кинта . В морга в Казанлък, налично е , таман питах....Ако искаш пиши ... :D

Благодаря за предложението, караш ме да се замисля, но единствената причина да не възползвам, е че застрахователите ще минат метър... а не ги харесвам чак толкова... една торба с пари съм им дал за каското... то имаше и подобно предложение от тях, докато се тюхкаха, как да ме "оправят", единия от тях предложи да си намеря такова, втора ръка, че да не чакам да доставят и да си карам колата, ама тогава те нямало как да платят, ама иначе ми го предлагали като приятелски съвет... не ме разбирай погрешно, не ми е до парите... дал съм им като премия равностойността на 8 стъкла и си искам да ми върнат поне едното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега padrino, съжалявам за случката, разкарването и нервите, които си изхабил.

ЕТ могат да пуснат поръчка на част по DHL, пристига за три дни, плащаш си само доставката, която е 20%от стойността на поръчаната част. Проверено, докато инжинер Стефан Хаджиев бачкаше при тях - за три дни дойдоха комплект ключалки за О1 от завода, иначе преди две години и аз щях две седмици със зазимена кола посред лято да остана. Ама зависи на кой приемчик ще случиш - тогава Вангелов не ми го предложи като опция, но Хаджиев първо с това започна.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не те ли устройва? Пак е за сметка на застрахователя .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, караш ме да се замисля, но единствената причина да не възползвам, е че застрахователите ще минат метър... а не ги харесвам чак толкова... една торба с пари съм им дал за каското... то имаше и подобно предложение от тях, докато се тюхкаха, как да ме "оправят", единия от тях предложи да си намеря такова, втора ръка, че да не чакам да доставят и да си карам колата, ама тогава те нямало как да платят, ама иначе ми го предлагали като приятелски съвет... не ме разбирай погрешно, не ми е до парите... дал съм им като премия равностойността на 8 стъкла и си искам да ми върнат поне едното.

Избягвам да се намесвам и да давам непоискан акъл но просто искам да споделя нещо от личен опит; аз също попаднах на подобна ситуация... категорично застрахователя трябва да плати нооооо... аз предпочетох другия вариант ( предложения от Димон) щот за малко пари вкарах колата отново в игра...колата ми трябва и прежалих парите...Обаче...дойде края на каското..И изрично им припомних този случай...Че съм клиент дет само дава и не прави проблеми съответно да ми направят отбивка от цената или няква компенсация... Ами стана...и в крайна сметка получих повече...Така че за 50 кинта си отново в играта а утре недай си боже да опреш до нещо по сериозно при застрахователя ще си имаш един коз или най малкото морално психологическо предимство...Няма гаранция че след 2 седмици стъклото ще бъде доставено и монтирано...

П.П Евала на Димон... за кой път се убеждавам че форума е голяма сила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм колеги, и много благодаря на колегата Димон за предложението. Вярно, е че има намаление в премията, ако не си завеждал щети през изминалите години, но аз съм решил, че повече няма да подновявам полицата в тази компания. Причината за това не е липсата на прословутото стъкло, а по-скоро факта, че за тях ЕТ не е доверен сервиз и при бъдещи събития трябва да разчитам на няколко сервиза, за които нямам грам впечатления. Ще дам само едни пример, служебните коли са застраховани в Алианц, като единствената забележка, която имам за тях, е че са откровенно скъпи на каското. Но за сметка на това никога не съм имал каквито и да е било проблеми при завеждане на щети, както и за избор на сервиз. Днес ми казаха в прав текст, че ако колата беше до 3 год, то щеше да влезе в ЕТ, но след като вече е стара, то аз нямам тази опция. Е, когато плащах полицата всичко беше мед и рози... те и тогава знаеха, че застраховам стара шкода, ама мълчаха....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми казаха в прав текст, че ако колата беше до 3 год, то щеше да влезе в ЕТ, но след като вече е стара, то аз нямам тази опция. Е, когато плащах полицата всичко беше мед и рози... те и тогава знаеха, че застраховам стара шкода, ама мълчаха....

Това би трябвало да го пише в общите им условия, но явно не си обърнал внимание.

Между другото - винаги съм се чудил на Еуратек. Продават хиляди коли годишно, а не поддържат на склад почти никакви части за тях, освен масла и филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Днес ми казаха в прав текст, че ако колата беше до 3 год, то щеше да влезе в ЕТ, но след като вече е стара, то аз нямам тази опция. Е, когато плащах полицата всичко беше мед и рози... те и тогава знаеха, че застраховам стара шкода, ама мълчаха....

В ДЗИ е така, предполагам и в други компании предлагат същото - до 3 години при щета можеш да избереш официален вместо доверен сервиз, а след третата година, ако искаш отново да имаш същия избор, плащаш върху малко по-висок процент. Друг е въпроса, че има доверени сервизи, които поне за боя работят по-добре от официалните. Та съвета ми в тази насока е човек да си има добър застрахователен агент (брокер), който да може да консултира и съветва. Аз от години не се занимавам да ходя директно при самия застраховател за подновяване на полиците. Дори не ми трябва да помня кога ми изтичат застраховките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз само не разбрах, защо не си вземеш стъклото от Димон (имаше и други ударени шкоди за продан тук) и не си заведеш щетата по експертна оценка.

Аз от опита ми с тая Кобра, бих си взел оригинално втора ръка стъкло без да се замисля. Ония продават турски и европейски, ама под европейски явно се разбира европейската част на Турция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичове за едно стакло се косите все едно е половината кола без да се засягаш е имаш пари за ок2 а не ти се дават 50лв. за джам ! ся ще кажеш принципно било ми горивото , разкарването , цигарите , ядосването две седмици без кола за да чакаш турскиджам не мерси успокои се и мисли трезво ... а и смени застрахователите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Анастас е прав, на следващият ден нещата са различни... Не ми е до тези 50 лв, нито пък ме е яд толкова на антирадара, дето принципно е по-скъп от тъпото стъкло. Че не съм чел общите условия е повече от ясно...както и че за следващата година ще се разровя по-добре... но, както и да е... колега Цецо75 спомена, че стъклата на Кобра идват от Турция и в този смисъл предложението на колегата johnnie213 ми допада най-много, защото там поне ги получават от Чехия и цената е приемлива. Най-вероятно ще се опитам да заменя възлагателното писмо към Кобра за експертна оценка и ще си поръчам стъклото от http://skodabuldim.com/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.