Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода октавия 1 1.9 тди 110


zahariev

Recommended Posts

здравейте колеги! Преди две седмици си купих Октавия 1 1.9 тди 110. Много съм доволен колата е супер върви много добре, но имам един проблем: от шофьорската врата мога да командвам само шофьорското стъкло а другите не помръдват. Имате ли някаква идея от какво може да е това? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Да си я караш със здраве!

 

Иначе по проблема: Другите неща работят ли - ел. огледала ако имаш, зумер за забравени фарове, централно заключване и т.н.? А от бутоните на всяка врата работят ли си стъклата? Между бутоните за предните и задните прозорци имаш един бутон с който можеш да блокираш работата на бутоните, които се намират на всяка една от задните врати (защита за деца) - но и в това положение пак си работят от бутоните на шофьорската врата. По принцип има един електронен модул, който е закрепен за ел. моторчето за движение на стъклото от който се управлява всичко - дано той да не е дал фира, че се продава оригинален заедно с моторчето и цената му в ЕТ е около 460 лв - втора употреба трудно се намира, че са много видове в зависимост от точното оборудване на колата. Кода мисля, че е 1U4959801B като допълнително има и някакъв цветен код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Да абсолютно всичко си работи само тия стъкла ме притесняват. Има и още едно нещо свързано с тях: когато дясното стъкло е отворено, при отваряне на лявото, дясното започва да се затваря, а иначе задните си се отварят от техните си бутони но от шофьорската врата не могат и дясното също не се отваря от бутона на водача. Тук из форума четох че ако е свалян наскоро акумулатора или сменян трябва да се пренастроят по някакъв начин ел. стъклата! Първо ще пробвам с това и след това ще търся другаде повредата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом всичко друго работи може би наистина става въпрос за някаква настройка през VAGCOM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята прави същите мизерии в смисъл аз вдигам стъклата,те се свалят свети ми червената лампа на заключването и един път загубих управление на дясното стъкло.Лекувам този 'бъг" със задържане на бутона за отключване заключване,като слизам.Пробвай през ключа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Да абсолютно всичко си работи само тия стъкла ме притесняват. Има и още едно нещо свързано с тях: когато дясното стъкло е отворено, при отваряне на лявото, дясното започва да се затваря, а иначе задните си се отварят от техните си бутони но от шофьорската врата не могат и дясното също не се отваря от бутона на водача. Тук из форума четох че ако е свалян наскоро акумулатора или сменян трябва да се пренастроят по някакъв начин ел. стъклата! Първо ще пробвам с това и след това ще търся другаде повредата.

отвори модула във вратата и виж дали не е овлажнен или да се е овлажнявал и да има оксидация

презапои спойките и ще се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е наистина да е от смяна на акумулатор или трябва задължително да е мокрен този модул?На мен за 3 месеца ми го е правила 4 5 пъти и то в най-големите жеги.Иначе за акумулатора знам че е сменян скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.