Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ламбда сонда


alhio

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

въпросът ми е свързан с проблем с ламбда сондата. Лампичката на таблото светна преди две седмици, после угасна, сега пак светна... Може ли да продължа да карам с този проблем или е задължително да отида в сервиз за смяна? Прочетох в техническото описание на колата, че светещия символ означава, че има проблем със системата за проверка на отработените газове и че управляващата система на двигателя щяла да избере резервна програма, за да мога да стигна безпроблемно до сервиз.

Интересува ме също как влияе на разхода на гориво една повредена ламбда сонда. Предстои ми дълго пътуване съвсем скоро и не знам дали повредата е лека или сериозна.

Автомобилът за който става дума е Фабия 2 от 2008 г., бензин, 1,2.

Благодаря предварително на всички, които ще си направят труда да ми отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси някой колега да ти пусне VAG COM, защото не се знае какво е точно. Може и AGR да е (ако има такъв). На ламбда-сондата може да наблюдавате графика. http://www.gendan.co.uk/images/general/ ... raphs2.jpg

Ако е права или не се изменя с честота около 1 Hz не е стока. Трябва да я смениш. Относно сериозността на проблема не е нещо съвсем лошо, леко може да ти вдигне разхода, но повишава вредните емисии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси някой колега да ти пусне VAG COM, защото не се знае какво е точно. Може и AGR да е (ако има такъв). На ламбда-сондата може да наблюдавате графика. http://www.gendan.co.uk/images/general/ ... raphs2.jpg

Ако е права или не се изменя с честота около 1 Hz не е стока. Трябва да я смениш. Относно сериозността на проблема не е нещо съвсем лошо, леко може да ти вдигне разхода, но повишава вредните емисии.

 

Благодаря за отговора.

 

Автомобилът се намира в Стара Загора. Има ли местни колеги, разполагащи с VAG COM или някой би ли ми препоръчал сервиз с компетентни специалисти по подобни проблеми.

Мисълта да отида в сервиза на Еуратек в Стара Загора леко ме плаши, защото имам неприятен опит с тях.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Мисълта да отида в сервиза на Еуратек в Стара Загора леко ме плаши, защото имам неприятен опит с тях. ...

 

Отиди в ЕТ Стара Загора. Имат нов приемчик, казва се Ганчо. Търси него, млад е и разбира от работата си . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Мисълта да отида в сервиза на Еуратек в Стара Загора леко ме плаши, защото имам неприятен опит с тях. ...

 

Отиди в ЕТ Стара Загора. Имат нов приемчик, казва се Ганчо. Търси него, млад е и разбира от работата си . :)

 

Благодаря за съвета. Обадих се, но диагностикът бил в отпуск до края на месеца и не мога да взема дата за преглед преди 1 октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

въпросът ми е свързан с проблем с ламбда сондата. Лампичката на таблото светна преди две седмици, после угасна, сега пак светна... Може ли да продължа да карам с този проблем или е задължително да отида в сервиз за смяна? ...

 

Коя лампа светна? Тази с формата на двигател и светкавица в него ли ? Ако да - то тя показва проблем с двигателя, но не задължително с ламбдата!

 

И да, може да се кара (щом е оранжева, а не червена лампата означава, че не е наложително веднага да се спре), но е добре възможно най-бързо да бъде отстранен проблема.

 

Колегите вече са ти дали съвет да провериш с VAG-COM какво точно се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Коя лампа светна? Тази с формата на двигател и светкавица в него ли ? Ако да - то тя показва проблем с двигателя, но не задължително с ламбдата!

 

И да, може да се кара (щом е оранжева, а не червена лампата означава, че не е наложително веднага да се спре), но е добре възможно най-бързо да бъде отстранен проблема.

Да, същата лампа, в оранжево. След диагностиката, оказа се че проблемът действително не е ламбда сонда, а датчик на разпределителния вал. След подмяната му всичко е ок.

Благодаря на всички, които се отзоваха по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.