Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

зумер за забравени светлини


petrov55

Recommended Posts

Имам Шкода Форман.Купих един зумер с 2 кабелчета-червен и черен.Как и къде да го вържа за да ми свири когато забравя фаровете.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Шкода Форман.Купих един зумер с 2 кабелчета-червен и черен.Как и къде да го вържа за да ми свири когато забравя фаровете.

Благодаря

С един зумер няма стане,ще ти трябва и реле да проверява дали има ток през контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзваш "плюс" на кабел за къса светлина на левия фар ,а "минус" на кабел ,който има 12 волта само на положение "контакт"

Като загасиш мотора ,а фаровете са запалени ,трябва да свири.

Правил съм го на Трабант,Вартбург и Форман и е било много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Шкода Форман.Купих един зумер с 2 кабелчета-червен и черен.Как и къде да го вържа за да ми свири когато забравя фаровете.

Благодаря

С един зумер няма стане,ще ти трябва и реле да проверява дали има ток през контакт.

 

По пътя на разсъжденията и с малко опити успях да го вържа. и стана.Значи-единият кабел,червения,който според мен би трябвало да е плюсовия го вързах на клемата на ключа за фаровете която е за габарита,тоест когато включиш фаровете на този кабел се подава плюса,когато е изключен ключа на него няма .Другият кабел го включих на кабела,който отива на ключето на колонката на вратата,на което по принцип се връзват алармите,от него се взима минуса.Когато е затворена вратата на това кабелче няма минус,защото контакта е отворен,когато отвориш вратата ,на зумера се подава минуса и започва да свири.Много е просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го беше вързал както ти обясних ,зумера ще свири само когато си загасил мотора ,а фаровете светят,сега като отвориш врата ще ти свири,но ако трябва да е отворена по-дълго време врата ,ще е неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го беше вързал както ти обясних ,зумера ще свири само когато си загасил мотора ,а фаровете светят,сега като отвориш врата ще ти свири,но ако трябва да е отворена по-дълго време врата ,ще е неприятно.

Не знам,може и да си прав.За мен важното е,че вече не се моля на колегите да ми дават ток,защото ми беше писнало,а сега фаровете са ми угасени и нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.