Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми на газ, както и с бушоните на ФАВОРИТА


cekovski111

Recommended Posts

Здравейте колеги, най-напред да започна с газовата. До скоро гърмеше при ниски обороти и като набира на висока предавка, смених свещите и проблема се оправи. Затворих малко от тръбата за въздуха , тъй като не искаше да набира, придърпваше. Сега пък придърпва на високи обороти. Примерно на 5, над 80 и се усеща, като съм на баир на 4 примерно или на 3 във високите обороти. Майстора ми каза , че плочката ми не била за тази кола.(от 1992 модела). Иначе съм ето със такава плочка

http://www.gasmagazin.com/смесители-плочки/плочка-пиербург-2b.html

Сега се чудя сместа ли е(да развивам кранчето на газта, да и дам малко повече въздух), някои ми казаха че може да е по запалителната система кабели, капачка, палец. Та се чудя има ли смисъл да сменям тая плочка, че на карбуратора мисля че пишеше "Jikov" или просто по метода проба грешка, докато спре това придърпване. Иначе горе-долу набира.

 

Сега другия проблем. Преди време ми се губеше левия габарит и мислех, че е бушонче. Впоследствие се оказа че проблема е в платаката. Презапоиха пътечките до съответния бушон и проблема се оправи. Вчера в големия дъжд след като всичко си работеше нормално. След като я изгасих, и запалих след около 10 мин., нямах чистачки, духалка, мигачи и прибори на таблото, както и свободния ход на бензин. Та сега се чудя дали някъде може да презапоят тая пуста платка наново или направо да търся да купя нова.

 

Благодаря предварително за отделеното време. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова табло за фаворит,в София е ,пиши на л.с.

Дай точен линк на плочката,не на цял сайт ,където има много модели плочки.

 

Може да напишеш от къде си ,за да не гадаем дали може да ти помогнем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, най-напред да започна с газовата. До скоро гърмеше при ниски обороти и като набира на висока предавка, смених свещите и проблема се оправи. Затворих малко от тръбата за въздуха , тъй като не искаше да набира, придърпваше. Сега пък придърпва на високи обороти. Примерно на 5, над 80 и се усеща, като съм на баир на 4 примерно или на 3 във високите обороти. Майстора ми каза , че плочката ми не била за тази кола.(от 1992 модела)......

Здрасти,

Откакто е поставена уредбата ли го има проблема? На бензин как е? Изпарителя на какъв пробег е? Кога е обслужван? Филтъра на газовия клапан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега другия проблем. Преди време ми се губеше левия габарит и мислех, че е бушонче. Впоследствие се оказа че проблема е в платаката. Презапоиха пътечките до съответния бушон и проблема се оправи. Вчера в големия дъжд след като всичко си работеше нормално. След като я изгасих, и запалих след около 10 мин., нямах чистачки, духалка, мигачи и прибори на таблото, както и свободния ход на бензин. Та сега се чудя дали някъде може да презапоят тая пуста платка наново или направо да търся да купя нова.

 

 

 

Платката ,както сам казваш трябва да се презапои . Моята правеше същия проблем ,но я напръсках с WD-40 и засега се оправи .Това обаче е временното решение . Мога да ти дам съвет ако не си много по запояването да я занесеш в някой телевизионен сервиз и да ти я презапоят ....на другия ми Фаворит така я оправих и заспа ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарителя да е на около 5000км, филтъра не е сменян. Газовата е от друга кола. На бензин работи нормално, даже и с предните свещи дето гърмеше на газ, на бенизн си работеше добре.

 

http://www.gasmagazin.com/смесители-плочки/плочка-пиербург-2b.html (нещо не иска да излезе грамотно глупавия линк, направо така, ако не е проблем)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре. За проблема нищо не мога да кажа

Може ли на първия въпрос да ми отговориш

 

п.п. Плочката

post-4842-138453414855_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз плочка хич не е за тоз карбуратор , а то си го и пише , че е за 2В , а не за 2Е3 ... в Пловдив преди време се правеха много хубави плочки за монтиране във филтъра , но скоро не съм виждал по магазините ... нямам фотоапарат да ти я снимам , да знаеш какво да търсиш , защото от както съм я сложил на Формана върви като ракета в сравнение с предишната турска с два отвора , а също бих ти препоръчал да не затваряш входящия въздух ... колкото до гърмежите - залепи палеца за оста на делкото и направи аванса 10 градуса .

Гледам , че си от София , та на някоя среща мое да минеш да ти покажа и плочката на живо и да видим другите работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса на колегата, откакто е газовата са проблемите, иначе на бензин нямаше никакви ядове.

Лошото е, че ако не затворя въздуха съвсем не иска да върви.

Значи ясно да търся друга плочка, че така е голяма мъка.

Някоя от тези дали е подходяща?

http://www.gasmagazin.com/components/co ... 87787f.jpg

http://www.gasmagazin.com/components/co ... 90ae42.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса на колегата, откакто е газовата са проблемите, иначе на бензин нямаше никакви ядове.....

Да, мерси! Значи нещо е направено не както трябва още в началото. Т.е. има виновен. Не знам кой е. :)

За плочките мнение не мога да дам. Не съм запознат с карбуратора на Фаворит и оптималните варианти за смесването газ/въздух.

 

Успех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо бях с втория модел - пълна трагедия (не върви и гори) , след което минавайки случайно през един майстор в Княжево той я видя и ме изпрати до един магазин в Кр. поляна , от където взех въпросната плочка и вече сигурно 10 години само сипвам и карам и от време на време навестявам един сервиз пак в района на Кр. поляна за да я плаша :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да питам в Кр. поляна(в магазин Ловато) за плочка и човека ми предложи тази от втория линк. За друга ми каза, че сигурно трудно ще намеря. Сега започвам да се замислям да ми продупчат карбуратора и без плочка да карам. Доколкото знам, така няма да имам смукач на газ, ама ще поизгорим и някой друг литър бензин зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти без смукач зимата.......... Според мен пробвай тази от втория линк. Аз съм с такава и вече 6 год. нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.