Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 120 проблем с маслото


Skoda 130LR/h

Recommended Posts

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda 130LR/h

    26

  • joro-120L

    7

  • The Best Forman

    6

  • maxrpm

    5

Най-много писали в темата

Да ви се похваля.Вече минаха 1000 км от ремонта и маслото си е толкова колкото съм го налял,дори и цветът му е същия.Поздрави. Бати Пламене няма как да не ме засичаш,понеже всяка сутрин пътуваме за работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля.Вече минаха 1000 км от ремонта и маслото си е толкова колкото съм го налял,дори и цветът му е същия.Поздрави. Бати Пламене няма как да не ме засичаш,понеже всяка сутрин пътуваме за работа :)

 

Това говори лошо за маслото [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това говори лошо за маслото

Така е като измиеш всички детайли на двигателя и го караш на бензин му трябва поне половин година да натрупа нови твърди отлагания и да почне да чернее , отделно първото масло скоро ще го хвърли и не му трябва да е скъпо и качествено ... аз първите 1000 км. карах с някакво рециклирано за 12 лв. /5л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодилака е каран само с М10D.Като я отворих не ми хареса едно ,че по стените на блока имаше направо кал.Според мене е от маслото ,отварял съм и други мотори работещи с м10 и те същата работа.Сега шкодилака е отново с м 10 и надявам се за последно , защото ще го сменя с някое от 6 7 кинта.Не разбирам много от масла ,затова ми споделете кое е що годе на тая цена и да е сполучливо, и какво се слага сега 15-40 или 10-40,че не съм запознат с тия неща :D .На колата и е сменено и ремонтирано : глава с гумички на клапаните,шлайфани клапани и легла на клапаните а след това пасвани ,бутала, ризи ,сегменти, мотовилки , агренажна верига и зъбни колела комплект.Имам и шлайфан колянов вал със лагерите но него не съм го сменил, защото този който е на колата е наред и лампата за маслото изгася още като вътя, дори и загрята като е на празен ход лампата дори и не примигва,чувал съм ,че ако не уплътняват добре лагерите не може да вдига добре масло.Така че прецених че няма нужда и си го оставих на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Пуснат е райбер на всички легла , но има леко ръждица понеже е измита с обезмаслител .

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.