Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлика в омовете!


Recommended Posts

Извинете ме за странния въпрос колеги, но не разбирам много от озвучаване. Интересува ме дали ако монтирам отзад две колонки по 4w но с по 3,2ома при положение че предните са 2х4w по 4ома ще вреди на CD-то което е 4х45? Притеснява ме разликата в омовете на предните и задните колонки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му вреди чак толкова,друг е въпроса тези стойности измерил ли си ги или ги цитираш от инфото на колонките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На уреда са точно 4ома, сигурно заради пищялките към тях.

 

То уреда мери омове.А 3.2ома е импеданса...затова показанието е приблизително.Импеданса е сбор от съпротивление + индуктивност + капацитивност...

В твоя случай нищо му няма на СД-то...Ще издържи без проблеми. Единсвено може да се яви разлика в нивата на звука между преди и задно но не е проблем и се изравнява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импеданса е активното съпротивление, т.е. при променлив ток! Та това дето си го измерил е без значение, важно е какво пише на колонката.

 

По въпроса - ако импеданса на колоната е различен от този на усилвателя ще има разсинхронизиране и съответно няма да можеш да извадиш 100% мощност. Ама надали това ти е най-големия проблем smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за странния въпрос колеги, но не разбирам много от озвучаване. Интересува ме дали ако монтирам отзад две колонки по 4w но с по 3,2ома при положение че предните са 2х4w по 4ома ще вреди на CD-то което е 4х45? Притеснява ме разликата в омовете на предните и задните колонки!

Колко ома ти е усилвателя? Това е същественото. Озвучителните тела се съобразяват с него.

Когато колоните са с по-ниско съпротивление, усилвателя се окъсява и не е добре. Товари се.

По-добрия вариант е напр. усилвател 4 ома- колони 8 ома. Недостатъка в този случай е, че не може да изкара макс. мощност, която му е зададена.

Трябва да бъде усилвател и колони с еднакви омове. На някои усилватели на табелките пише, че подържат 4 - 16 ома. Тогава няма проблем.

В твоя случай приемаме, че усилвателя е 4 ома. Разликата до 3.2 ома е незначителна и за усилвателя и за нивото на звука м/у предни и задни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е CD-то и данните за него.http://www.sony.co.uk/support/en/produc ... ifications

 

Amplifier

.............................................

Output Power (DIN 45324, 4 ohm)

.............................................

 

Нямаш повод за притеснение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Ето това е CD-то и данните за него.http://www.sony.co.uk/support/en/produc ... ifications

А ето това му е крайното стъпало,което не е никък евтино и много трудно се заменя с друго. Затова те съветвам да не експериментираш с колонките, за да няма пуффф :smt030 .

 

повече инфо ето тук: http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA8588_X.pdf

 

5586838Z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко,не се шашкай. Стъпалото има една камара защити ,включително и температурна.Теоретично не би трябвало да гори лесно,но практиката друго показва smile092 Моят съвет е да сложиш високоговорители с 8 ома импеданс.Недостатъкът е, че леко ще падне мощността,но пък няма да се товари.

Както по-горе писа колегата ,при колони с по-ниско съпротивление, стъпалото се "закъсява" повече.Съответно свири по силничко,но пък и загрява повече. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.