Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мнение за части за 1.9тди


georgi_fabia_I

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам мнение за частите които купих за Фабията. купих водна помпа Меттели, ролки 3( 1 за климатика) на ИНА. В-н, Г-н, М-н филтър чемпион, ф-р климатик сардес, ремъци Оптибелт, масло Магнетек кастрол 501 10в 40, и един тампон за окачването. така да се каже искам фабийката да е направя като нова на 190000. Иначе само адмирации дава ми среден разход 4.5 градско в сф. или който е по добър в сметките 40лв 320км. Като се има предвид че съм на работа от 7 няма задръствания :) като се връщам кам 4 5 все още не е лудница. Някой да каже евтини нови гуми зимни 185/60/14 от къде да си взема. иначе тея части ми излезаха 400лв. Весел уикенд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Някой да каже евтини нови гуми зимни 185/60/14 от къде да си взема.


Здрасти, колега, щом си от София и търсиш гуми, то Младен е твоя човек. Виж тази тема: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/41451-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B0%D0%BD-%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ако е 10W40 не става за помпа дюза. Маслото за помпа дюза трябва да отговаря на спецификация 505.01 и обикновено е 5W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета, ще сменя маслото докато е време. и за гумите също ще се възползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета, ще сменя маслото докато е време. и за гумите също ще се възползвам.

Главното е на тубата да пише VW 505.01. Само 5W40 не е достатъчно. VW 505.00 също е недостатъчно. Има разлика между 505.01 и 505.00.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

smile012 Това с маслото до колко е важно, защото аз откакто я взех моята, вече около 2години и 30000км. я карам с 10w40, двигател 1,9TDI PD!? Дали съм объркал нещо? Майстора smile150 , който го сменя, каза, че няма смисъл да слага масло по спецификация, защото колата е стара /на повече от 200к/ и ми слага такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са такива майстори - не е само твоят ....... продадох си преди две години Голфа ... Typ 19 E 1.6 td /или Голф 2 / на 320 000 реални километри .... без да му е правен основн ремонт .... без да гори масло или да е прецакана турбината .... карал съм го 9 години с полусинтетика 10W40

Стига с тия майстори - разбирачи , че като мине 200 000 и трябва друго масло

505.01 и това е .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже евтини нови гуми зимни 185/60/14 от къде да си взема. иначе тея части ми излезаха 400лв. Весел уикенд

 

 

 

 

Какво разбираш под евтини гуми? За един евтини са едно за друг друго, кажи до колко пари трябва да се включиш за да те насочим. Иначе колегата те е насочил към правилния човек от форума който е от София и се занимава с гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile012 Това с маслото до колко е важно, защото аз откакто я взех моята, вече около 2години и 30000км. я карам с 10w40, двигател 1,9TDI PD!? Дали съм объркал нещо? Майстора smile150 , който го сменя, каза, че няма смисъл да слага масло по спецификация, защото колата е стара /на повече от 200к/ и ми слага такова...

Ами объркал си, ползвай само VW 505.01 масло за помпа дюза и не слушайте "майсторите" които ви сменят маслото. Те това имат и това Ви продават, не е ли ясно. Виж дали това масло което си наливал е VW 505.01, ако не е го сменяй. Такова масло има и за 80 лева(5 литра).

Ето списък с одобрени масла 505.01:

http://www.my-gti.com/2528/volkswagen-o ... roved-oils

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би второто, важното ти като отидеш да видиш тубата и 505.01 върху нея, че Кастрол имат много уж еднакви масла ама дето може и да няма 505.01 върху тубата.

Често има разлика от това което пише на сайта и това което получаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.