Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подплата под капака на двигателя


plamendev

Recommended Posts

Здравейте има една подплата под капака на двигатела която играе ролята сигурно на шумоизолация и зимата вероятно да държи топлото в джигателния отсег. Въпросната подплата е прикрепена към самия капак с един пластмасови клинчета. Проблема е, че при мен от въздушната струя която влиза през предната решетка се подпъхва въздух между капака и тази изолация и клинчетата се откачат и на някои места изолацията провисва.

 

Някои намерил ли е решение за този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става при износени от махане щипки и от деформирана изолация- някой мърляч я е прал на капака, а не свалена.

Решението е да си купиш нови щипки, ако пак се откочава- или купуваш друга кора, или си лепиш битумна изолация под капака и приключваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или я лепиш с якия високотемпературен автомобилен силикон като за глави - червения! Държи здраво, и гарантирано изолацията няма да ти създава повече ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-3740-138453414107_thumb.jpg

аз така съм решил проблема,а материала е самозалепващ изолационен материал който се използва в климатичните с-ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда много добре! А гледал ли си я през зимата как задържа топлината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда много добре! А гледал ли си я през зимата как задържа топлината?

Виж не съм се сетил! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на моята пренаредих щипките и тези отзад ги сложих отпред и за сега не се откопчава - предположих че предните са по-меки от по-честото откопчаване сравнено със задните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.