Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1997 г 1.6 101 к.с., проблем скоростна кутия


green world

Recommended Posts

Здравейте,

 

има проблем с превключване на скоростите на Октавия 1, 1997 година, 1.6 бензин, 101 к.с. ръчна 5 степенна скоростна кутия с лостове. Включването на първа скорост и задна е проблемно в 80% от случаите. Трябва да се премине през някоя друга скорост, че да се включат. Оказа се че има износена пластмасова част, слята с лост от скоростната кутия. Цялото нещо се нарича "управление на скоростната кутия"(обясниха, че това е "Т" образен лост, на върха на който е закрепена пластмасова ябълка) . Казаха ми, че трябва доставка от вън и ще струва 190 лева.

 

Въпрос: Има ли как да се намери подробен чертеж на въпросната скоростна кутия, за да мога да потърся частта в други магазини или по-моргите? Има ли къде да се провери по шаси коя точно е частта ? В оторизирания сервиз на Шкода не могат да проверяват по шаси автомоболи произведени преди 2000 година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам всякакви чертежи за скоростната кутия от Стара Загора съм обади ми се 0889548797 Ивайло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.