Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

отностно теч на антифриз


angel

Recommended Posts

колеги,

изтече ми антифриза на фабията 1.4 мпи 68 к.с двигател aqw 2001г. комби.Видях че тече от лявата страна между мотора и купето на струйка зад най горната запчатка на пистовия ремък.Там ли е водната помпа и от какво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е смешно и не всички разбират от това да се цапат с масла. А на питащия да кажем, че когато не правиш разлика между пистов и ангренажен ремък е много трудно да се обясни кое какво е и най-добре отиди в някой сервиз, за да не стане положението сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че правилно е определил кое с пистов ремък, зЪБчатките как са разположени е различно при всеки двигател, както и дали са зъбчатки или ролки. При чешките мотори водната помпа е на пистовия ремък, отвън на двигателя, най-отпред отдясно и се познава по маркучите. Сега не се сещам дали е най-отгоре, но при колите има само едно ляво и дясно и те се определят от предния край на колата, а не от това как заставаш.

 

П.П. Не се сърди за нашите постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласих се с Вас, зъбчатката е ролка а ремъка е пистов и моторът е с верига.Колата е с климатик.Та на въпроса най отгоре водната помпа ли е т.е тече на струйка като, че ли от червения силикон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм схванал мотора ти е 50 kw 1.4 MPI и това май може да ти помогне http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 27261517/3

Вижда се кое е помпата ремъка и коя шайба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам и не съм сигурен на 100 % че това е твоя мотор, това ти трябва да прецениш от фигурата . Може и да не е от гарнитурата а от самата помпа, но все пак ти виждаш къде е теча

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.