Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки и дискове - размисли и страсти!


masterOne

Recommended Posts

Едно питане към хората които имат опит с някои от следните дискове и накладки. Понеже ми предстои купуване на предни и задни дискове/накладки, имам следният избор!

 

Дискове:

Brembo

Ferodo - нарязани/дупчени

Zimerman

ATE - нарязани

EBC - дупчени

Openparts - дупчени

 

Накладки:

ТRW

ATE

EBC - жълти/червени

 

Трябва да направя избор между тези марки! За предните мисля ЕBC дискове, но не знам с кои накладки :-k

Ако някой има опит или други идеи, моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dimibo

    7

  • bega4kata

    5

  • masterOne

    5

  • Vladi_a

    5

Най-много писали в темата

АТЕ накладки- супер доволен!

Zimmermann дискове-надупчени- супер доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТЕ накладки- супер доволен!

Zimmermann дискове-надупчени- супер доволен!

Обясни на хората ,че не са купувани от БГ!

Тука всичко е менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен един глас за АТЕ.

Искам да похваля и задните дискове БРЕМБО- докато оправя бакиите на едни майстори, пипали ми по апаратите, колко тормоз видяха.

Сега, с перфектните апарати, колата спира перфектно, има уникална ръчна и дисковете не са се изкривили, а ги позагрях със задържащите апарати smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТЕ накладки- супер доволен!

Zimmermann дискове-надупчени- супер доволен!

Обясни на хората ,че не са купувани от БГ!

Тука всичко е менте.

 

Цецо, правилно ме поправи!

 

Zimmermann-ите не са купувани от БГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би нещата отиват към АТЕ power disk + АТЕ pad! Мисля, че ще се получи много добър краен резултат. За сега се отказвам от EBC поради факта, че не знам как, ще се представят Red stuff накладките. През лятото в големите жеги, ще разбера дали ми трябват по-яки накладки :mrgreen: Другата причина е, че цената им е х2 :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
Може би нещата отиват към АТЕ power disk + АТЕ pad! Мисля, че ще се получи много добър краен резултат. За сега се отказвам от EBC поради факта, че не знам как, ще се представят Red stuff накладките. През лятото в големите жеги, ще разбера дали ми трябват по-яки накладки :mrgreen: Другата причина е, че цената им е х2 :?

Как де държи АТЕ-то при теб?

Аз току що сложих АТЕ power disc и EBC Red stuff, бях взел и АТЕ pad но се оказа че не стават за моите съпорти и трабваше да решавам в движение и най-близкото беше EBC.

По каталог Ате-то го даваха да става, ама не.

Иначе като цена накладките на Ате и ЕВС - 1 лв. разлика (Ате 167, ЕВС 168)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От АТЕ съм много доволен, но аз минах на по-големи дискове и това допълнително промени представите ми за спиране. За сега спирам, ако вдигна конете още, ще ми трябват по-силни апарати и по яки накладки :mrgreen:

Не знам твоята комбинация дали е добра! Червените ги дават по-издръжливи на температури - до 650 градуса! Мисля че трябва първо да натиснеш леко да загреят диска и след това яко за да постигнеш оптимални резултати!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече са на 120 км софийско градско каране.

Първите 5 км беше ужас, но се очакваше, накладките имаха някакво грапаво лаково покритие и стържеха ужасно, добре че дисковете са нарязани че бързо се изпили това покритие.

Все още не смея да ги натисна рязко и с висока скорост, само леко и плавно, според предписанието поне 200-250 км леко натискане, но все пак се усеща вече разликата със стоковите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика със стоковите несъмнено ще има.Зеленото EBC са накладките от които съм най доволен от всички.А имам голям опит и съм анализирал доста модели.

Може да има и по-добри....но до сега не съм имал опит с по хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече на 500 км не дават да ги натисна. Само незнам защо все още при 20-30 км/ч задните съвсем леко свирят, при по-висока скорост не съм ги чул да свирят. Ебц-то спират и студени, не им трябва леко подгряване, незнам дали има връзка с нарязаните дискове, несъм ги пробвал с обикновенните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дайте съвет за свирещи предни накладки на ок1. Мисля си да ги намажа с масло :D , но не знам дали ще може да спира и дали ефекта ще е траен. Направо ме подлудяват и усилената музика не помага (надува ми главата) :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет за свирещи предни накладки на ок1. Мисля си да ги намажа с масло :D , но не знам дали ще може да спира и дали ефекта ще е траен. Направо ме подлудяват и усилената музика не помага (надува ми главата) :smt033

 

smile091 намажи ги хубаво с масло и се засили да видиш дали скърцат!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Сменяй накладките или направо комплект с дисковете :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При висока скорост скърцане няма.... това с маслото беше майтап.... нищо, че и то ми беше вариант.... не много удачен :lol: Намерих му чалъм де - два пъти ''препомпвам'' педала.... много е важен интервала между двете ''помпения'' за да стане магията. Ама все пак шкода караме, а не.... Газка примерно... 8)

 

П.П. Случвало ми се e пресичащ пешеходец да ме попържва докато се държи за ушанките... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опекъл си ги. Лечението е смяна, както ти каза masterOne. Ако си късметлия можеш да минеш и само с накладки, ама ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години е купувана от Италия и още там си свирукаха понякога. От тогава дискове веднъж са сменяни миналата година. Явно са опечени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш дисковете задължително, както и накладките и няма да има повече скърцане! Щом толкова свирят май наистина са изпечени. Дано не ти се налага да спираш екстремно преди да ги смениш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Странна ситуация при мен, като спирам леко 20-30-40 км/ч до 0 задните накладки леко свирукат, като спирам по силно няма проблем или не съм се ослушвал достатъчно.

На 1500 км са, АТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна ситуация при мен, като спирам леко 20-30-40 км/ч до 0 задните накладки леко свирукат, като спирам по силно няма проблем или не съм се ослушвал достатъчно.

На 1500 км са, АТЕ.

 

Спокойно, ще спрат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм си дискове EBC Turbo Groove, нарязани и надупчени, но ми останаха накладките, за които се колебая - имам избор между накладки на EBC зелени, червени или жълти, или Brembo performance. Не знам кои да избера. Брембото е с около 50% по-скъпо от EBC-то, но не знам дали е възможна тази комбинация с дисковете, а при накладките на EBC, каква е разликата между различните цветове, понеже имат някаква минимална разлика в цените? Бях купил накладки на феродо, но се оказа, че не най-подходящите, та се колебая между гореизброените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕВС зелени - директна замяна на стоковите.

ЕВС червени - за по-мощни коли и при дискове различни от стоковите.

ЕВС жълти - накладки за състезателни коли, трябва им подгряване.

 

Аз в момента съм отпред съм с нарязани дискове и ЕВС червени и колата спира отлично.

Според мен зелените доста по-бързо ще се износят при твоите нарязано-надупчени дискове, а жълтите им трябва подгряване, че да почнат да спират.

Аз съм на принципа - щом дисковете са ти дадена марка и накладките да са от същата марка.

 

Ако не е тайна колко ти излезнаха дисковете?

Предполагам са 312 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията колега,

Предните ми дискове са 345х50 и струваха около 270евро двата, а задните са 310х49мм и бяха 180евро.

Явно ще взимам червени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не се стреснеш първите няколко километра, че ЕВС-то имат някакво грапаво лаково покритие и докато то падне при мен имаше мноооого яко стържене.

 

Да спират или да свирукат? :mrgreen:

ПС: Все още спират и свирукат, ще видим кое първо ще изчезне спирането или свирукането, да му мислят околните, мен не ми пречи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.