Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тест на фабрична аларма Фабиа 1 може ли да се направи ?


sashom

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дни почти всеки ден се включва алармата ми . Моля по - запознатите колеги за информация възможно ли е да се определи от какво. Имам предвид ако се разходя до ЕТ има ли лог алармата да си каже примерно 'последния път се включих защото се отвори еди коя си врата ... '

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да напишеш и каква е алармата ти. Ако е афтърмаркет, би трябвало, според броя примигвания на диода на алармата(не го бъркай с този на вратата) да се разбере защо е свирила - шоков, обемен датчик и тн :-k Поне аз така знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има лог за причината за включване. Но има буфер за грешки, ако е нещо по нея. За проверка на обемния датчик, може след заключване да натиснеш бутона за заключване още веднъж, мигачите примигват и се чува изщракване откъм вратите и тогава отпада обемния датчик плюс мониторинга на купето. Поне ще стесниш малко кръга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел какво въщност прави второто натискане . Благодаря за опътването. Аз по-скоро си мисля , че отново е някое от микроключета. Преди около година ги чистих с спрей и се оправиха нещата ( спря да се заключва сама ) . Искаше ми се да си спестя пръскането по всички врати, но ако не е това което казваш ще се наложи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ще пръскаш до време,тъй като са пласмасови и опират в метал се износват.Когато си слагах аларма при майстора се наложи да ми разглобява двете врати за да ги побалгари :D Но незнам дали това ще ти пусне алармата,при моята при отворена врата издава сигнал за "отворена врата" но не пуска алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! И аз имах подобен проблем с фабрична аларма на Ф1 - самоволно включване, дори по време на движение. Така - докато изгоря сирената. Ходих в ЕТ на диагностика - казаха "да сирената е изгоряла" (което според мен не беше причина, а по-скоро резултат), смениха някакъв 'комфорт модул' (колата беше още в гаранция). Изкара половин година, след което проблема се появи отново и ... отново изгоря сирената. Пак ходене до ЕТ, но междувременно гаранцията беше изтекла и ми поискаха 400+ лева. Казах "баста" - бях сигурен че има първопричина за изгарянето на сирената - предполагам компютъра набиваше някакви грешки. От тогава карах без аларма, животът ми стана по-спокоен, а възвърнах и добрите погледи на съседите smile152 . Принципно не виждам смисъл от аларма - но това си е мое мнение, не съм имал проблем със застрахователите.

В моя случай диагностиката не разреши проблема, или може би беше направена от некомпетентни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип проблема може да е от преминаващ близо до твоя друг конкретен автомобил!Преди време имах подобен случай на Фабията с един Golf.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Действително от няколкото дни в които заключвам колата така не е свирнала нито веднъж. Какво би могло да означава това ? Нямам в купето обени датчици или поне не такива на които съм свикнал в горната лява и дясна страна на колоните до предното стъкло. Как бих могъл да разбера кое точно сдава багажа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обемния датчик е над плафона, между него и тавана. Вече не си спомням точно, но май беше на принципа да създава някакво магнитно поле и при нарушаването/изкривяването му дава сигнал към алармата и тя пускаше сирената. Не е като на афтърмаркета с два насочени датчика на А колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.