Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

пушек и миризма като на бакелит


BOTZKO6

Recommended Posts

Сега се връщам от Студенец. Нагоре горе долу добре ми се справяше колицата или по-скоро вече съм и свикнал с дефектите че няма мощност. Тоя баир го качвам на 2-ра и 3-та с около 40-50км/ч. След няколко часа престой горе тръгнах наобратно за Пловдив. Малко преди Марково спряхме на една отбивка за физиологични нужди със сина и що да видя...... от колата дим....по-скоро от решетките на предния капак взе да излиза на талази бял пушек, аз мириризма не усетих но жената се изказа че мирише на бакелит. като отворих капака нищо не се видеше но от време на време като че ли от към скоростната кутия излизаше пушек и за около 2-3 мин. спря да пуши. Да уточня на слизане карах предимно по инерция .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мирише на феродо

Запалил си спирачките. Щом е на спускане. И си слезнал, като първия човек. По инерция. Би трябвало да пушат колелата и да парят джантите. Що не ги пипна? Аз от тук кво да ти кажа?

Щом дими от скоростите, значи ти боксува съединителя........ ама на спускане трудно става и то по инерция.

Много противоречиви показания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма лошо де,нека да съм слезнал като първия човек, но ако са спирачки що дими от към капака, че не пипнах , не пипнах, мпоне от към дисковете не грееше.

( никой не е казал че съм повече от Адам със смокиново листо smile021 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм палил накладки и то така, че като спрях се хванах за пожарогасителя/зад седалката ми е/ защото помислих, че гори двигателя, дима излизаше от под капака и от цялата дясна страна, на джантата можеха да се пържат яйца безконтактно :P . Не ги запалих от каране на спирачки а от задържащ апарат. Запалил си ги и ти, но щом не е пушело и миришело силно значи е малко. Винаги пускай на скорост защото от такова прегряване може да се изкривят спирачните дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. все пак това е нещо което не го знаех. занапред ще го имам впредвид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй накладките.Не е хубаво да караш с тези ,който са се палили smile092 Прецакал си феродото,а вероятността да се разлепи в този случай е голяма. Поне направи една ревизия на състоянието им,ако не ти се хвърлят пари за нови. Инак тоя същиях @й съм го ял на младини като спусках прохода Шипка със шкодето 120л. За в бъдеще внимавай,щото мое изкривиш спирачните дискове от прегряване. Абе...кат видиш голямо нанадолнище, ползвай моторната спирачка и ще си спестиш тези главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.