Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Румстър 1,6TDICR тунинг идеи


Recommended Posts

Колеги здравейте

Много от вас за съжаление не ме познават , та за това ще вкарам малко информация.

Имам 1,6тди КР 2011г. до скоро беше на изплащане но си стана моя за съжаления поради ред причини е само 90коня и определено вече усещам грешката която сторих с избора на двигател , но както казах имах си причини да го сторя . Аз не съм привърженик на високите скорости , но все пак тия 230нМ са малко.

Реших да махна с ръка за оставащата ми гаранция около 1 година защото така или иначе колата ми е на 14000 и не мисля че с това темпо ще направя 30000 до гаранция а на 30000 не виждам какво ще се случи .

Обадих се на един специалист който е препоръчан в форума и той ми каза, че ми е рано още защото софтуера не бил излязъл и моя бил по-специален (както винаги съм Калитко ) и да се обадя след 3-4-5 месеца , но явно имам свободно време та се обадих и на един друг специалист който си поместил в сайта, че чипосва въпросния двигател и ще стане към 116коня с 290 или 250нм. Момчето е от Русе и каза че тва с софтуера на колегата е така ама той си имал по добра "магическа пръчка " и ще се справи и "доволен шъ остана".

Понеже не ми се бърза реших да се допитам до вас колеги или да се навия или да се разубедя . По принцип не искам да правя чудеса които видях тук в форума за което smile126 smile126 smile126 просто искам да си овладея ЧАСТ от скрития капацитет на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за тоя от Русе аз съм чул, че Тони от Варна е най добрия и след като си с най-новото поколение компютър по добре иди при най-добрия. Другия вариант е Брецел от фолксваген форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в Русе има един сериозен тунер, който вече има и дино, така че ще останеш доволен си мисля. И ще видиш какъв е крайния резултат.

Само за пример: 112коня, 290Нм това може да се очаква:

http://www.slstuning.de/f/skoda/fabia-5 ... w/stufe-1/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в Русе има един сериозен тунер, който вече има и дино, така че ще останеш доволен си мисля. И ще видиш какъв е крайния резултат.

Само за пример: 112коня, 290Нм това може да се очаква:

http://www.slstuning.de/f/skoda/fabia-5 ... w/stufe-1/

за същия става въпрос, а иначе да разбирам че определено мисля правилно за начинанието нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 60Нм ще се усетят. И аз си мисля за нещо такова, ама още не съм събрал смелост. Макар че за моя двигател мога да стигна където си ти в момента- 235-240 Нм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е този специалист с който си говорил,но според мен изчакай и отиди при него,щом е препоръчан.Просто ти е много нова колата и настоящите програми за теглене и запис на файла не я подържат.Трябва си най новото примерно Галето и човека изчаква да му падне малко цената преди да си го купи.Защото сега заради твоята кола само трябва да си го купи на висока цена.След 1 година ще е съвсем друга цената на програмата просто.

А не че неможе да я направи.Същото се отнася и за програмата с която ще ти обработи файла. За това тунинга е скъп.....а всеки иска за 200-300лв. да му я направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я гледай тука от РЕВО дават доста добри стойности, цената е по-висока,но ако всичко е както е показано си заслужава http://shop.performance99.com/index.php ... 53&lang=bg .Сега видях че имат и 20% отсъпка за ВАГ дизела,но незнам до кога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Графиката на диното нещо не се връзва. Там нютоните са някакви изродски, стигат до 500 :)

 

2. Пише, че продукта не е в наличност.

 

Аз лично бих почакал малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я гледай тука от РЕВО дават доста добри стойности, цената е по-висока,но ако всичко е както е показано си заслужава http://shop.performance99.com/index.php ... 53&lang=bg .Сега видях че имат и 20% отсъпка за ВАГ дизела,но незнам до кога

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!Понастоящем този продукт не е в наличност.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Не говорим за пари а за БГ простотия , иначе звучи добре само че аз не искам толкова много все пак е ван или мини ван не голфУ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не си беше взимал толкова нов мотор. Да си беше взел един 1.9 или 2.0 TDI и сега щеше да му се кефиш. :)

 

И за твоя ще станат нещата, просто трябва да мине време, да се ошлайфат процедурите - карти, лимитери, преточване. Нали не искаш да си опитното зайче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не си беше взимал толкова нов мотор. Да си беше взел един 1.9 или 2.0 TDI и сега щеше да му се кефиш. :)

 

И за твоя ще станат нещата, просто трябва да мине време, да се ошлайфат процедурите - карти, лимитери, преточване. Нали не искаш да си опитното зайче :)

Да тъ светна , 1.9 има само на Горубляне и такива подобни пазари , 2.0 на това купе няма , а октавията или каквото и да било друго е ЦИФРА. Все пак не е най важното да имаш идеи , а добри идеи. Иначе и аз знам какво е хубаво ама пусти парици , да не говорим за лошите отзиви от 2.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей с рогата, не съм имал лоши намерения с поста си.

 

Като купуваш толкова нов мотор, всякакъв тунинг след това ще е по-рисков и по-скъп. Това е положението и ти си бил наясно като си я взимал. Сега или ще трябва да рискуваш или да почакаш годинка. Така седят нещата.

 

Алтернатива е някакъв паур-бокс. Щтенбауер и подобните им може би имат вече версия за тоя мотор. Като ти писне ще можеш просто да го изкубеш след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.