Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за дебитомер


Delf

Recommended Posts

Колеги искам да попитам дали има възможност за софтуерно изолиране на дебитомер при ATD мотор или ме хвърлят в тиквите!

Това можело да се постигне при ремап...., но аз не съм толкова сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може,прави се горивото по лимитера по мап

но тя колата така или иначе си работи и с този лимитер по мап,изолирането на маф-а е крачка назад в в автомобилостроенето

ако искаш да спестиш 200лв за дебитомер- недей

при чип тунинга най добре е придържане максимално към оригиналните зависимости на стойностите ,плавност в увеличенията и придържане към работата с оригиналните алгоритми

п.п.На някои коли софтуера им е оригинално без карта за лимитера по маф,но тогава лимитера по мап е по по друг начин организиран!!!

някои нямат карта за лим.по мап

някои имат и двете карти

за пояснение-мап-датчик за налягане,маф-датчик за постъпило количество въздух-дебитомер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателния отговор.

И при мен работата тръгна към нов дебитомер, но един приятел взе да ми пълни главата, че можело без него при ремап и т.н.

Следващата покупка ще бъде дебитомер.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчително да е BOSH (като оригиналния).

 

Незнам....изчетох доста в нета и като че ли клоня към Пиербург. На почти еднаква цена са мисля и ще преценя в момента на покупката.

Забравих да попитам друго - ако откача буксата на дебитомера за проба, освен грешката, колата ще изпадне ли в сервизен режим?

Искам да съм сигурен и ако има промяна във вървежа тогава да го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSH

като го изключиш колата работи със средни стойности

може пак да не е добре дебитомера и като го изключиш да е по-зле вървежа.Зависи колко е зле дебитомера.Ако е мнооого зле чак тогава ще върви по-добре като го изключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така става дума някой може ли да даде съвет за тази грешка 00553 - Mass Air Flow Sensor (G70)

27-10 - Implausible Signal. Един приятел мина с гумата върху дебтомера и счупи малко пластмаса залепи го и те така. 1.9 тди 110 к. с. Взехме от една морга два дебитомера и пак същото. Липса на ускорение и казва че според него турбината не включва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Нямах пари за оригинален бош и затова сложих пиербург.

РАЗЛИКАТА Е ОГРОМНА!!!

Колата стана адски отзивчива, доускорението явно си стана нормално...

Абе явно досега и аз и колата сме се мъчили.

Мнооооого съм доволен! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.