Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Представям ви Зèленка :)


rozanna

Recommended Posts

Така.... здравословното състояние на Зеленка не е добро, това е поне според доктора на който я оставих.

Както писах преди 10-ина дни я ударих лошо в една по-дълбока дупка. Спуках картер, изтече ѝ маслото, а аз с цялата си глупост я карах около 15-ина километра без масло. ](*,)

Е, картера е оправен и няма течове, обаче сега двигателя реве мощно, като трактор и доста се тресе. Предлагат ми да се смени целия блок, но това ми излиза доста скъпо.

 

Някой колега беше споменал, че може да помогне с насоки за сервиз, би ми се искало да чуя и второ мнение. А ако сред бургаската група има майстор, който може да я погледне, ще бъда много благодарна.

Получавам съвети от сорта да я дам на скраб, или да я правя донор на органи, но все си мисля, че може да се направи нещо. Въпреки това, червейчето на чуденето вече ме е подяло и търся съвет тук от по-знаещите.

 

П.П Извинявам се, ако някои неща не съм ги написала/описала технически грамотно, но устройството на автомобили не ми е силна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • rozanna

    18

  • Logrus

    15

  • joro-120L

    4

  • C2H5OH

    3

Най-много писали в темата

15км без масло е изключително много.

Аз бих те посъветвал втора ръка мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15км без масло е изключително много.

Аз бих те посъветвал втора ръка мотор.

:smt017 И аз така мисля - ще ти излезне много тънко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15км без масло е изключително много.

Аз бих те посъветвал втора ръка мотор.

:smt017 И аз така мисля - ще ти излезне много тънко.

Че и аз! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Че и аз! :)
И аз мисля тъй.

А иначе сега се зачитам в темата. Ей тъй изглежда моята с различните сини цвтове:

019075560.jpg?r=0

026532613.jpg?r=0

026532982.jpg?r=0

а тази снимка я пускам като загатване към една друга тема. Но се виждат различните сини цветове.

025726770.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с майстора, каза че може да стане и без да се сменя мотора. Доколкото разбрах, много труд е и е пипкаво това, което ще се наеме да прави, но бил длъжен да опита.

 

C2H5OH, ти поне си в една цветова гама и разликата не си личи толкова, както при мен. Това поне от снимките, които виждам. :)

 

Иначе съвсем сериозно съм се замислила за едно СитиГоу, ама по тия пътища дето ми се налага да пътувам почти всяка седмица, милото не знам как ще издържи.

 

И в крайна сметка ламарини и други неща се оправят, важното е ние да сме здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с майстора, каза че може да стане и без да се сменя мотора. Доколкото разбрах, много труд е и е пипкаво това, което ще се наеме да прави, но бил длъжен да опита.

 

C2H5OH, ти поне си в една цветова гама и разликата не си личи толкова, както при мен. Това поне от снимките, които виждам. :)

 

Иначе съвсем сериозно съм се замислила за едно СитиГоу, ама по тия пътища дето ми се налага да пътувам почти всяка седмица, милото не знам как ще издържи.

 

И в крайна сметка ламарини и други неща се оправят, важното е ние да сме здрави!

Дано освен пипкаво да ти излезне и нормално като цена - стискам палци.

А за цветовете - да ти метна ли и 1-2 странични врати от Тошковата - поне ще си шарена отвсякъде smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с майстора, каза че може да стане и без да се сменя мотора. Доколкото разбрах, много труд е и е пипкаво това, което ще се наеме да прави, но бил длъжен да опита.

Жалко наистина. :( Как можеш да тръгнеш без масло в двигателя smile009 Станалото-станало

 

А майстора, като опита и не стане, пари ще ти вземе ли? Колянов вал ли ще сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, тя глупостта си е глупост и вината си е само моя. Хем знам че не биваше да карам така. Милата ми колица имаше едно здраво нещо и аз се постарах да го счупя. :(

Иначе майстора е доверен човек, опита си е за негова сметка, пари се дават само за части. ;)

 

Logrus, то не изгарям от желание да съм силно шарена отвсякъде, ама пък би било весело. Шегата настрана, но дано не се налага да взимам и врати. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя, че майстора си свърши прекрасно работата, за да продължа да си карам колата. Зеленка вече е добре и си е у дома! smile152

 

Сега мисля, че е време да подаря на зеленото чудовище едни зимни гумички, та да не се пързаля по пътищата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече втора зима Тигър 165/ 80 /13.

Колата е висока и много проходима. Гумите не са скъпи.

Но трябва да са 4, ако се минава на по-високи. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази зима ще я изкарам на 13" (175/70/13), ама на пролет смятам да се кача на 14" - най-вероятно 185/60/14.

А що се отнася до марката гуми - от бюджетните препоръчвам Sava - на две коли съм с такива и съм доволен.

Радвам се, че Зеленосинка smile001 е пак на пътя - и без това лудите с Фелите сме малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и без това лудите с Фелите сме малко :lol:

Що да сме луди бре Чавдаре? Просто сме практични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, искрено се разсмях като прочетох как си кръстил шкодичката ми. Зеленосинка...мисля че ѝ отива. :)

 

Ей, не съм предполагала как човек може да се привърже към една кола, пък била тя и грозновата на външен вид (моята си е откровено грозничка - с избеляла и олющена боя на места, с ръждичка и т.н) Обаче днес сигурно нямаше по-кефещ се на колата си човек, като я взимах от сервиза се радвах като дете на нова играчка. :D

 

За гумите още се ориентирам като марки, при мен водещото ще е съотношението цена-качество. Близо до нас има една гумаджийница, ще ида тези дни да видя какво могат да ми предложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в Карфура има зимни Тигер на промоция:

155 / 70 / 13 - 54,90 лв.

165 / 70 / 13 - 65,90 лв.

175 / 70 / 16 - 69,90 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не предложих марка. Явно криво ме раязбрахте. Просто споменах с какви съм.

 

Идеята беш да са високи новите гуми. По-добра проходимост се постига. Пък и както се вижда по-горе, явно е по-добре да е височка. smile049

 

Затова 165/80. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои сме повече от луди с по 2...

Твоето е болестно състояние Коце smile091

Мише - "луди" го казах в добрият смисъл - нямах впредвид, че трябва да си изкукал, за да си вземеш Фела

Патолог - ти твойта май за офроуд си я стегнал - гуми като на Лада Нива си й сложил - тесни и високи. Което всъщност наистина е предпоставка за по-добра проходимост през зимата :smt017

А за Зеленосинка - е нямаше как - откакто я видях със синьо дупе това име ми се загнезди в кухата глава. Искрено се надявам да си я караш безаварийно от тук насетне.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Така...отдавна не съм писала в темичката си. От днес Зеленка е със зелено дупе, оцветено със спрей в час по трудово. :D

Това съвсем сериозно. Вчера от пункта за ГТП казаха, че с тая синя задница колата няма да минe прегледа, затова взехме спрей и днес я пръснахме. Знам, че е супер аматьорско изпълнение, но мисля че не е чак толкова зле. Около надписа има места където останаха сини петънца, обаче не ми се играеше да свалям буквите, ще коригирам с цветен маркер за драскотини. И стоповете леко се зацапаха, та сега се чудя с какво да почистя пръските от спрея по тях. Минава ми през ума за корселин или бензин, ама да не вземе пък да се стопи пластмасата. Вярно че няма да ги поливам, но все пак. Приемам идеи за почистването.

image.jpg image.jpg

Като се постопли времето, предстоят още работи по колата, но едно по едно, че пустите финикийски знаци все не стигат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоповете с Циф. Коресилин не!

а можеше да ги предпазиш поне по 3 начина..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоповете с Циф. Коресилин не!

а можеше да ги предпазиш поне по 3 начина..........

 

Всъщност бях подложила картончета, но може би трябваше да ги стабилизирам с повечко тиксо. Имаше доста вятър и се разхвърчаха. Както и да е, сега ще пробвам с Циф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкури ли вратата преди да я пръснеш ? Стува ми се че си развалила хубавата вратичка. От тези спрейове нищо не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.