Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Представям ви Зèленка :)


rozanna

Recommended Posts

Здравейте! Дойде ред и ние да се представим. :)

В началото на месец август се сдобих с едно грозно патенце, което надявам се с помощта на приятели и много любов, да заприлича на красив лебед. Нарекохме я Зèленка - всъщност тя просто сама си дойде с името - зелена е. ;)

Има доста неща да се пипнат по нея докато се превърне в лебед, но като изключим козметичните дефекти, Зèленка си е в доста добро техническо здраве. Вече имам навъртяни с нея около 1000км. За този месец откакто сме заедно, успяха да ѝ откраднат антенката за радиото - намерили точно от кой да крадат. :evil: Сега трябва да си намеря друга антенка, освен това си търся и десен мигач, че милата и това си няма. Доста груба и проядена от ръждата дупка си имаме на задната врата, ще я видите на снимките. Мисля си, че вместо да си играя да я оправям би било най-добре да си взема друга, още не ми е останало време да пообиколя моргите. Честно казано, не знам какъв е бил този майстор дето е барал задната врата, но определено си е оставил ръцете там, в буквалния смисъл. ОчевАдно е, дори за човек като мен, дето нищо не разбирам от коли.

Зèленка си има иэдруги дребни забележки, но това не ме тревожи, поправими са. По-важното е, че двигателят е пушка и ми се струва, че колицата си е прилична за парите за които я взех. Мисля си дори, че по някакъв начин съм я спасила от тотално гниене, защото милата е била почти година под едно дърво, без да е карана. В момента в който сложих акумулатора и врътнах ключа, гадинката запали от раз. И....някак си беше любов от пръв поглед.

Надявам се да ми служи вярно някоя друга годинка, поне докато сина ми се ошлайфа като шофьор, че сега му предстои взимане на книжка. А пък за по-нататък живот и здраве си пожелавам шкодичка по-висок клас. ;)

 

Ето малко снимки от фотосесията на грозничето ми:

post-11544-138453411967_thumb.jpg

post-11544-138453412134_thumb.jpg

post-11544-138453412137_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • rozanna

    18

  • Logrus

    15

  • joro-120L

    4

  • C2H5OH

    3

Най-много писали в темата

Важното е, че и се кефиш! Има ли мерак всичко ще се оправи. Ако не знаеш къде да ходиш на сервиз пиши ми на Л.С. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех! smile056

Видя ли тази тема?

Със здраве да си я караш - само нафта да й наливаш и да трупаш хилядите километри :smt017

Колкото до задната врата на Тошко (Shotik) - в много добро състояние е - заедно я сваляхме и ти го казвам вследствие на преки наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! И аз се надявам да не ми създава проблеми. :)

Успех! smile056

Видя ли тази тема?

Да, видях темата и смятам да питам колегата и за други части.

А вратата дали ще пасне, че моята е `96г ? Така като гледам ми изглеждат еднакви. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратата е еднаква (изключваме цвета ;) ) - само дето фейслифтовата е по-лека, и не тежи 100 кила като нашите старици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rozanna,тези коли са "корави кучета" т.е изключително здрави на ходова част,возят прилично,евтина подръжка,икономични и т.н с хвалбите... като изключим корозията,като ООООгромен недостатък.

В такива моменти като чета ,че някой се хвали от вас ме наляга огромна носталгия по марката. :cry:

Ама....пак че си купим шкода и то в най-скоро време ей... s_flag

НО! Няма да е октавия,че те не се намират за по 300-400лв smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Logrus, щом са еднакви значи няма проблем, а цвета подлежи на корекция. :)

То няма какво да се хваля, просто ми трябваше кола с която да се движа от т.А до т.Б, а и нещо на което наследника да се обиграва като шофьор. Търсех евтино като цена и с прилично качество, мисля че го получих с фелицията. Случайно стана и почти като на майтап, но не съжалявам изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти позната история - трябваше ми комби за малко пари - и ХОП сдобих се с Черната дупка (бивша Черна кралица). Пък взехме, че се сработихме - аз пълня джоба - тя го изпразва (почти като жената) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти позната история - трябваше ми комби за малко пари - и ХОП сдобих се с Черната дупка (бивша Черна кралица). Пък взехме, че се сработихме - аз пълня джоба - тя го изпразва (почти като жената) :lol:
:mrgreen:

Ми тя и моята прави опити да ми опразва джоба, ама за момента действа с мярка. :)

Сега съм в очакване да разбера ще имам ли задна врата или не. И ако е да, после ще го мисля как да си я довлека до Бургас, че София ми е мнооооого близко. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота 08.09.'12г. смятам да навестя пловдивската група - ако се разбереш с Тошко мога да я доставя до Майна град - от там на сетне ти гониш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще си имам врата. smile152

Аз пък в петък или събота ще пътувам до Тополовград, няма да ми е проблем да отскоча до Пловдив да си я прибера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще си имам врата. smile152

Аз пък в петък или събота ще пътувам до Тополовград, няма да ми е проблем да отскоча до Пловдив да си я прибера.

Ако го нагласиш за събота ще мога да ти я предам лично - а и по бира с пловдивчани може да изпием smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за новата придобивка !

Ако имаш нужда от помощ пиши имам доста части от две Фелиции .

Благодаря, колега! Засега ми трябва ми десен преден мигач, пък ако имаш и двата още по-добре. Също си търся предна и задна емблема. То и други неща ще изникнат, но тях малко по-нататък. :)

 

 

Специални благодарности на Logrus, за това че игра ролята на куриер и ми достави вратата. smile159

Радвам се и че се запознах с част от пловдивската група, съжалявам само, че нямах много време и се видяхме набързо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не - дизелова Фела с Уепенка "ГАЗ" smile001

Гена тази е само с два цвята - никой не може да догони Мишо засега с неговите 5 smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Logrus, уточнявам че Уепенката вече я няма. ;)

Мислех че ще е по-крещяща разликата в цветовете, ама не е чак толкова. Все пак ще си я пръсна, за да е един цвят. В момента нямам възможност да я водя на бояджия, затова се чудя дали да не я пръсна със спрей... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не я закачай за сега - не седи чак толкова зле синята порта

А за Уепенката -не трябваше да я махаш - ей тъй за "гъдел" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не - дизелова Фела с Уепенка "ГАЗ"

:D

Е, много весело при вас. Както винаги форумът ме изненадва приятно.

Хубава работа сте свършили.

 

И според мен не я пипай вратата сега. Имат навика точно там да гният тоя модел - задната врата.

И честито за колицата.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отказах се да я боядисвам, вече свикнах с двата цвята. Интересна е комбинацията тъмнозелена кола със синя врата. Пък и съм лесно разпознаваема така. :D Само дето свалих лепенката "Газ" малко след като направих снимките. Обаче сега замислям да си лепна един сигнален стикер "Жена зад волана" smile091 Нека да е весело...а и ще пазят дистанция колегите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.