Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за спирачната с-ма на О2


dentist

Recommended Posts

Привет отново на всички.Забелязвам още откакто взех Шкодака,че малко след като я измия след 2 3 натискания на спирачките и много бързо се зацапват джантите(предполагам със спирачна течност).Ефекта се наблюдава и при 4те колела.Хората от които я купувах ми обясниха че са сменяни дисковете...Иначе си спира повече от добре.Накакви идеи нормално ли е ненормално ли е smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как спирачна течност по джантите бе човек, това не, че е ненормално, ами си е 100% опасно.

 

Но според мен не е спирачна течност, щото не мога да си представя, как ще ти избият и четирите маркуча или апарата и все още имаш спирачки :) Каква е природата на зацапаното - сух нагар, мокра каша ,мазно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е спирачната течност свършва ли? Щото няма работа спирачна течност да излиза навън, това значи сериозен проблем!

Не съм проверил(и само предполагам че е спирачна течност,може и някво масло да е-не ги разбирам чак толкова).

Просто се получават черни мазни петна от центъра на джантата към долната и част...И то почти веднага след автомивка.

Но спирачките си коват както когато я купих...

Едит:Сега проверих по-скоро прилича на суха маса-като сажди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте са така - леко червеникав прах от изтритото феродо на накладките.

Не е спирачна течност.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е нагар от накладките, бре! Недей така да стряскаш, как ще ти тече спирачна течност?!?!?!!!!! Ако имаш (или жена ти) някакъв почистващ препарат за тенджери с абразивни частици (най-добре става с CIF), ще си ги почистиш лесно с една гъбичка и леко търкане без много натискане да не свалиш лака на джантите. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е нагар от накладките, бре! Недей така да стряскаш, как ще ти тече спирачна течност?!?!?!!!!! Ако имаш (или жена ти) някакъв почистващ препарат за тенджери с абразивни частици (най-добре става с CIF), ще си ги почистиш лесно с една гъбичка и леко търкане без много натискане да не свалиш лака на джантите. smile027

Те си падат и след автомивка,но на 10 тото спиране са същите.Явно идиотите са сменили дисковете,а накладките са ги оставили.Аз и бая я покарвам де :lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нови накладки и пак се получава, но преди да ги сменя саждите бяха доста повече на края на живота на старите накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те си падат и след автомивка,но на 10 тото спиране са същите.Явно идиотите са сменили дисковете,а накладките са ги оставили.Аз и бая я покарвам де :lol:.

 

На автомивките често работят идиоти, които със смазката за страничния борд на гумите омазват и джантата, след което прахът от изтриването на накладките много по-лесно се налепва и стои по-мазен от нормалното ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На автомивките често работят идиоти, които със смазката за страничния борд на гумите омазват и джантата, след което прахът от изтриването на накладките много по-лесно се налепва и стои по-мазен от нормалното ...........

 

Подкрепям - много точно изказване.

 

Докторе, (предполагам зъболекар... от dentist) карай смело и не се плаши.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На автомивките често работят идиоти, които със смазката за страничния борд на гумите омазват и джантата, след което прахът от изтриването на накладките много по-лесно се налепва и стои по-мазен от нормалното ...........

 

Подкрепям - много точно изказване.

 

Докторе, (предполагам зъболекар... от dentist) карай смело и не се плаши.

 

Поздрави

Не че се плаша просто искам своевременно да действам ако има нужда :lol:.Мислех да пусна и тема къде е казанчето на хидравликата smile091.Все пак старата O1 няма такива лиготийки...Поздрави и от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Мислех да пусна и тема къде е казанчето на хидравликата smile091.Все пак старата O1 няма такива лиготийки...Поздрави и от мен!

И О2 няма такива глезотии... С електромотор е, няма хидравлична течност. Серво/Сервотроник търси.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Мислех да пусна и тема къде е казанчето на хидравликата smile091.Все пак старата O1 няма такива лиготийки...Поздрави и от мен!

И О2 няма такива глезотии... С електромотор е, няма хидравлична течност. Серво/Сервотроник търси.

 

Поздрави

Да де разбрах тук от форума добре че не пуснах и такава тема smile048.Малко по-малко ще разбера всички тънкости.

То тема имало http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=15316&p=166059&hilit=%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA#p166059

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.