Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

С какви системи е оборудвана OCTAVIA 2.0 TDI DSG


bereta

Recommended Posts

интересува ме как мога да разбера какво е оборудването на колата ми (нали е моя само от 10 дни) OCTAVIA 2.0 TDI DSG, 2007г. може ли някъде да се провери по номер на шаси с какво оборудване е колата. това което ме интересува най-много са системите за безопасност. имам ли ЕСП, защото има бутон само за изключване на АСР, но на таблото светва индикация за ЕСП. доколкото знам е ниво "елеганс" - това ли е най-високото ниво на оборудване и какво включва, аудиото ми е "стриим" с по-големия дисплей, но никъде не намерих вход за външен плеър, нито в подлакътника, нито в жабката. в менюто има и опция за телефон, но дали имам блутуут? дали мога да си активирам накланянето на страничните огледала (или поне само дясното) когато включвам задна? в книжката има доста противоречия и превода е "уником". благодаря за всяка информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизната книжка има нещо като табличка с три буквено-цифрови кодове.Там точно е описано какво има автомобилът ти.Потърси в Интернет всеки код какво означава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата "табличка" я има залепена на дъното на багажника. Можеш и по VIN номера да разбереш, какво оборудване има. Трябва ти декодер (в мрежата има читави, както и тук някъде имаше тема за такъв декодер) и после разчиташ кодовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на бутона пише ASR, значи със сигурност нямаш ESP, а само ASR. Възможно е радиото да няма изход AUX. За тези, които са произведени до 2007 г., AUX не е серийна екстра. Иначе изходът се намира в подлакътника. Блутуут нямаш - има възможност да се добави допълнителен модул и да се управлява през радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, ще проверя по кодовете. интересуваше ме най-вече за наличието на ЕСП, но сигурно няма. ще имам и още въпроси, но за сега все още се опознаваме с колата :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде приятно опознаване колега.

 

Би ли споделил на колко километра е, как се държи двигателя, DSG-то.

 

Сори, ако вече си писал някъде, но често ми дава грешка като тръгна да търся с търсачката...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с ниво ЕЛЕГАНС и имам ESP. Мислех си, че ESP е стандарт към това ниво на оборудване. Иначе най-лесно за блутуут дали имаш ще разбереш като погледнеш под предна дясна седалка дали имаш модул. За огледалото до сега и аз не съм успял да го накарам да гледа надолу при задна, аме не съм и пробвал много де. Успех с опознаването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам много впечатления от колата, до сега само разни проблемчета, а и навъртените около 650 км. са само градско и по околовръстното. дали мога сам да си активирам допълнителното "забърсване" на чистачките след като съм ползвал пръскалките. имам голям дисплей, но там в менюто не открих такава опция, а книжката е с "уникални" обяснения. :) и днес на няколко ми се включва АСР при по-рязко подаване на газ (и при потегляне и в завои), уж съм спокоен водач, но явно като бърза човек се увлича. не знам дали е нормално да нямам сцепление при сухо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако още не си разбрал с какво точно оборудване е колата ти, може да провериш тук http://igorweb.org/equidec/Default.aspx Пишеш си номерцата от бележката на дъното на багажника и ще си видиш оборудването.

 

Относно включването на ASR при потеглянето си е до навик на настъпване на педала. Ще и свикнеш. Макар и с чисто нови гуми 225/45 и доста навартяни километри на колата и при мен си пресвятква ESP при потегляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за сайта, проверих си кодовете от сервизната книжка, много полезно занимание, има доста неща. никъде не открих код за АСР или ЕСП, единствено имам кода за АБС-а. иначе всичко друго е така от подлакътника до дюзите за фаровете. и два кода които много ме развеселиха, единия е за специално изпълнение за Зимбабве и другия същото такова специално за България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.