Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Таймер 555


warfather

Recommended Posts

Еми аз слагам такова малко реле до 7А което управлява 2 релета по 40А едното за габарита другото за късите светлини не съм и мислил да слагам такова малко реленце за фаровете дирекно просто това реленце управлява големите за да не се товари самия интеграл пък и става с малко реле с две независими вериги ако самата верига на фаровете минава през големи релета
И това е вариант! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте,

Малко съм новак при Шкодите, но в момента карам един ROOMSTER и си направих тази схема на една опитна постановка и всичко ми е 6, но ме притеснява едно - как след като си пусна от ключа фаровете да се спре тази система, защото на колата крушката е Н4, което означава, че и да дам дълги остават запалени и късите и работата отива на мазало ...

Та въпроса ми е какво да се промени по тази схема, че да може ако подам (+) или (-) някъде в схемата тя да изключи релето понеже си намерих релета с 5 крачета и искам на 30 да ми е изхода към фара, на 87 - от колата къси и на 87а - от схемата къси.

Благодаря предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли H4 при Брумстер? :? Виж с друго реле с повече контакти нормално отворени. На теория трябва да направиш схемата така, че при включване на дългите да се гаси схемата за късите. (Твърде ми е късно да ти дам инфо точно как трябва да стане 02:20 smile021 ) Едиствения проблем на тази идея без да мисля подробно по реализирането на самата схема е че може да се получи така че след употребата на дългите да чакаш да сработи схемата на късите, което не е редно (особено вечер smile048 ). Трябва да се измисли, но 100% ще има елегантно решение. Вероятно не трябва да се гаси самата схема, а само нормално отворения контакт на късите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.