Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Педала на съединителя цъка?!


dtstyle

Recommended Posts

Добро утро smile056

 

От два дена ме мъчи едно леко цъкане, когато се отпуска педала на съединителя. Еднократно е и не е продължително. Не се чува при натискане, а само при отпускане 6-7 см от пода се чува еднократно цък и толкова. Шума се чува вътре в купето и мисля, че е над педала, но не виждам нищо специфично там, което мога да пръсна с WD-40 и да се оправи работата.

 

Зимата, когато я взех се чуваше скърцане след автомивка, но тогава нещата бяха очевидни - момчетата бяха забърсали с гъба малко повече около педалите и се появи скърцане при натискане и след отпускане и след напръскване (WD-40) на една коносовидна пластмаса, която прилича на амортесьор зад педала всичко се оправи.

 

Сега пръснах пак нея и по-горе над педала, но без промяна. Май има някакво отношение и с по-студеното време, защото тази сутрин се чуваше една идея по-силно, а е 17 градуса навън. Струва ми, се че е нещо механично - пружинка или някаква дреболия свързана с педала, но вътре в купето.

 

Някакви предположения, че е адски дразнещо това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е амортисьор,а пружина-онова зад педала.Помага да се движи по-леко педала в долното положение-когато съпротивлението от пружините на притискатела се повишава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е пружина и там е скърцало преди може от там пак да цъка сега тая пуста пружина. Ще се заслушам по-внимателно дали не е от там и ще видим какво ще излезе ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя само, преди време имах подобно цъкане при студено време малко преди горното положение на педала . Доста слушах и разглобявах отдолу и се оказа квадратната декоративна гумичка на педала . Беше доста твърда , свалих я внимателно и пръсках зад нея със силикон-спрей. Спря да цъка !!! Оттогава нямам проблем с това нещо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След по-обстоен поглед установих, че въпросното цъкане е от пружината, която първоначално не я виждах. А си мислех, че от това, което оприличавам като "амортесьор" под нея. Тъпото е, че няма как да бръкна вътре, но ще измисля нещо. А вчера се заслушах и звука е същия като този на чистачките, когато ги пуснеш да измият набързо. Поне при мен се чува едно цък, което съвпада с това на съединителя и въпросната пружина. При продължително натиснат съединител не се чува при отпускане, но при натискане и веднага пускане се чува... :)

 

Между другото ме изненада факта, че могат да ми се смъкват и вдигат стъклата от дистанционното с продължително задържане бутоните отвори/затвори, което някак си пренебрегна факта от цъкането :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да си ги настроиш при вдигане да пуснеш бутона след като тръгнат и те сами да се вдигнат догоре - кабел + комп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.