Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въздух в горивната система на 1,9 TDI


venll

Recommended Posts

След горивният филтър имам въздух. Понякога е по-голям балона

954a68124f8b79e2.jpg

Понякога е по-малък

d2f3f6e2dc35ab10.jpg

Това го имах и преди да сменя горивния филтър. Клапана върху него е добре изолиран. Четох из разни форуми, че клапана е причина за смученето на въздух и предлагат да се смени с филтър от голф 2 и проблема се решава или смяната на някакъв О-пръстен в сондата на резервоара, но не съм го пробвал. Когато балона е по-голям малко по-тегаво пали, когато е по малък, май малко по-бързо. Въпроса ми е от къде може да смуче въздух? Иначе колата си върви, но е дразнещо! Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като смени филтъра,смени ли гумичките на клапана?

трябва да ги има към комплекта на филтъра

може и филтъра ти да е ефтин и не добре изработен и клапана да не уплътнява точно

най добре си купи КАЧЕСТВЕН КОМПЛЕКТ ФИЛТЪР С КЛАПАНЧЕ и няма да имаш балони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера елиминирах клапана, като свързах тръбите за изходящата нафта една за друга и с друг маркуч затапих клапана. Резултат - въздух продължава да преминава през прозрачния маркуч. При надуване с уста клапана пропуска въздух направо към резервоара. Явно проблема е в някакъв О пръстен в резервоара. Ако някой знае какво е, нека да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли се бъркам или си е нормално там да има мехурче? По спомен на всички дизели съм виждал да има :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има, но не му обръщам внимание. При последната смяна проследих монтажа на филтъра, всичко беше комплект, всичко по правилата и ... пак същата история. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и при мен има мехурчета... и да чукна на дърво... досега не съм има проблеми. Това най-малко ме е притеснявало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.