Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Октавия 1.6 MPI (75 kW)


el_niqui

Recommended Posts

Аз карам О2 ТУР с 1.6 МПИ 102 кс. В момента е на около 8000км, взех я чисто нова от Еуратек.

 

С какво ниво на обурудване е това О2 ТУР 1.6 МПИ ?

Има ли cruise control,traction control,фарове за мъгла,дневни светлини ?

Това което си написал в поста си всичко ми харесва при положение

че карам икономичен стил а не агресивен. Карам си и градско не е

като да не карам и то вечер минавам през тапи като Сточна гара.

Общо взето карам градско основно през зимата когато не мога да карам

скутер. От километрите които минавам през годината към 55/60 %-та са градско.

Фабия ми се струва много тясна а не съм свикнал, всъщност отвикнах да

карам такива малки коли, все пак съм доста висок. Последните 6/7 г. карам

комби, харесвам по-големички коли.

Ходил ли си на ТО вече в ЕТ, какви са цените на масла филтри и работа ?

За данъка в София съм подготвен написал съм си домашното, в момента плащам 343 лв. данък !!!

Да се чуди човек къде отиват тези пари като е дупка до дупка !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивото на оборудване за О2 ТУР е само едно. Нямам круиз и тракшън контрол, фарове за мъгла също. Дневните светлини идват фабрично. Все още не съм ходил и на ТО, борд компютъра ще си покаже, когато има нужда. Не са ме задължили да ходя през 1 година, а и според сервизната книжка няма нужда. За цените може да попиташ колегите от форума.

 

След като имаш толкова много градско се замисли за газифициране. Просто тази кола си гълта много, най-вече от тръгни-спри. Докато се разработи, ще имаш периоди от 10-11, после пада на 8-9. Този двигател не е за градско, освен ако не те бърка цената на бензина. Мен все още не ми е проблем и 3 лв да стане, защото карам извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракшън контрол-а и без това на мен повече ми пречи но пък круиз контрола е полезна

джаджа. Ами да на газ ще е ако ми излезнат сметките защото на бензин в София

ще ми скъса портфейла :roll: . Зимата м/у 150 и 200 км. градско на седмица по

10/11 л. на 100 км. и не мога да му хвана края.

А круиз контрол като опция може ли да се добавя или това О2 ТУР е без възможност

за добавяне на допълнителни екстри ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивото на оборудване за О2 ТУР е само едно. Нямам круиз и тракшън контрол

А ти сигурен ли си че нямаш тракшън контрол защото поразгледах малко за О2 Тур и

си пише ясно че има ASR в стандартното оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, моя грешка, малко късно ти отговарям също, защото сега се прибирам от път. Моя е грешката, имам фабрично ASR. Утре ще ти отговоря и на останалите въпроси, и на ЛС също ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Вчера карах една Октавия Тур 2 1.6 MPI за 20-на минути. Не е много но ми направи впечатление

огромния багажник на колата и това че е сравнително тихо в купето. Като возия ми хареса

като вървеж не мога да кажа защото я карах из центъра и нямаше как да я понастъпя.

Другото което ме изненада е че като карах с 60/65 км/ч ми даде като инфо че мога да

превключа на 5-та за най-икономично каране и като я включих на 5-та с тази

скорост оборотите останаха над 2000 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия и е късчика. Въртящия момент е сравнително малък като за това купе и затова 5-тата е с такива високи обороти. Това носи известен дискомфорт при каране по магистрала със 140км/ч - шумничка става.

 

Но това е нормално, все пак е 1.6 литров мотор при това сравнително стара концепция. Свиква се - не е фрапантно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега не са лоши имам същата на многооооо километри......8 клапана евтино обслужване от към ремаци (само да вметна че блок от 74kw става на колата....сещай се) вървят на газ метан каквото им сложиш....в момента правя на моята ремонт по мотора (глава сегменти лагери) но както казах тя е на мноооооооого километри:)))) s_flag ВЗИМАЙ НЕ БОЙ СЕ ТЪНКА Е ЗА ОБСЛУЖВАНЕ!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлата е добра!Само където си похапва бензинец градско към 9-10л.За 2.0 окатвия небих те съветвал,тази е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.