Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Връзка между задължителен червен антифриз и наличие на АГУ


rosnaj

Recommended Posts

Здравейте колеги!Моля за консулт, от спецове по АГУ и ДВГ.С метан газово съм и съм със синия антифриз.

Въпроса:Уплашиха ме наскоро,че синия антифриз като по-корозионен в сравнения с червения,разяждал незнамсикакъв клапан на изпарителя,или нещо друго там по двигателя и ако съм милеел за двигателя - щом съм на метан,трябвало незабавно да сменям антифриза с червения. Има ли нещо общо с истината според вас.(Със соц.двигателя съм 1.3 (135 В))

Благодаря за мненията предв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врели-некипели, според мен. smile175 Метана и антифриза нямат пресечна точка... Карал съм с вода, по-точно ръжда, на газ, изпарителя нииищо му няма. Карай си и си свиркай. smile021 Преди зимата виж дали не замръзва това, което ти е в системата, за всеки случай. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро карай с антифриз,който няма силно агресивно действие към алуминиевата глава на двигателя.По-старите шкоди от твоята(105/120 и компания)са с чугунена глава и при тях може да си караш със син антифриз.За алуминиевите глaви като на твоя двигател синия антифриз не е оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро карай с антифриз,който няма силно агресивно действие към алуминиевата глава на двигателя.По-старите шкоди от твоята(105/120 и компания)са с чугунена глава и при тях може да си караш със син антифриз.За алуминиевите глваи като на твоя двигател синия антифриз не е оферта.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятието "рапидов мотор" е много общо - 130,135 или 136 ти е мотора?130 е чугунка и него не го касае мого много...но ако си със 135 или 136 главнята е алуминиева и слагай червен концентрат,разреден в съотношение 2:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корозионните свойства на антифриза се проявяват след определен период - за синия е 3 - 4 години , а за червения 5 и дали ще караш по 3 години със син или 5 с червен разлика няма освен в цената ... моите и двете глави са алуминиеви и до сега проблем няма , че се карат колите със син антифриз smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.