Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia vs. Skoda Superb


DDimitrov

Recommended Posts

Значи има надежда :) Ако успея днес ще мина през ЕТ да видим какво предлагат и дали има нещо друго, освен тези в мобилето.

 

П.П. Цецо75 и 4е4о от коя автокъща сте си ги взели ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Цецо75 и 4е4о от коя автокъща сте си ги взели ако не е тайна?

 

Тайна е. Не за друго, ами не съм убеден, че всичките коли там са читави. По скоро е изключение... както навсякъде де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, колите са с история - влизат редовно за смяна на консумативи, пишат се в книжката нещата, това е така, но обаче не е ясно дали релно някой консуматив е сменен - например по мойта последните 2 смени нито един филтър не е сменен, може би само и единствено маслото на двигателя са сменяли, отделно маслото на автоматика за 1-ви път се смени, а трябваше да е 3-ти... чувал съм и доста по-тежки истории като не сменен ангренажен ремък и т.н.

Единсвеното успокоение е че км са реални - до там с разликите с автокъщите

 

Колега,

как се държи DSG-то през тези вече 180 000км с едно и също масло...

При мен на около 45-50 000км вече си иска смяна... и я получава... и е много доволна след това.

 

Иначе в официалния сервиз изобщо не можеш да си сигурен, че дори и маслото са ти сменили... какво остава за други неща... smile175

 

Извинявам се за офф-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам след тези 180 к. Да ти кажа това ми е първи автоматик и още се уча на него и не мога да разбера кога иска смяна и кога не - смених го защото му беше време по документи. Просто майстора който го прави каза че според него това е първата смяна. Той главно автоматици прави и не от вчера, например на масата имаше разглобен типтроник на съставните му части. Обясняваше ми подробно кое какво е, какво е при мене, а аз само мигах на парцали :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ходих събота до ЕТ да видя, какво предлагат. Обслужването беше под всякаква критика, ако реша да си взема нова шкода със сигурност няма да е от тях! Както и да е в бюджета ми за нова кола около 22 000 лв. влизаше фабия комби, направих тест драйв, не ми допадна, друсаше доста и не вървеше особено добре, и даде огромен разход, с нормално каране за 5-6 км даде 9 разход(бензин 60 коня) и 14 (TSI) разбирам, че това е с повече натискане на педала, но не мисля, че бензиновите двигатели ще паднат под 8-9 градско, а за такъв клас кола ми се вижда много.

 

Като втора употреба продаваха коли на ужасно много километри на доста високи цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже искаш съвети - препоръчвам ти О2 1,9 TDI PD

навъртял съм почти 80К и съм сменял само консумативи и една спукана тръбичка за някакъв вакуум. Железна е!!

Карана е 50:50 градско/извънградско, като навън обичам да я "настъпвам".

минус - седалките са малко "спартански", ама вече май на всички коли от този клас ги правят такива

Разходът е приличен, консумативите не са скъпи

ако имаш въпроси - питай

между другото - ако не искаш нова шкода да купиш от Еуратек, какви са другите опции?

За Superb не мога да дам мнение

 

успех в търсенето!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Колкото до нова кола, гледам в сайта на шкода, доста шоуруми http://skoda-auto.bg/bgr/contacts/Pages/Contacts.aspx всички ли са под шапката на ЕТ?

 

П.П. Скоро може и да се отвори една възможност, за върната кола от лизинг, стискайте палци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.