Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia vs. Skoda Superb


DDimitrov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преполагам, че има доста теми по този въпрос. От няколко месеца търся кола с бюджет от 15-17 000лв. Първоначално бях готов да дам малко повече пари за нов Shevrolet Cruze, но бързо ме разубедиха. След известно търсене се спрях на VW Passat B6, които влизаше в бюджета, но се оказа, че дизеловият им модел имал много проблеми, а бензинов е труден за намиране. В крайна сметка открих Октавията(след 2006-та) и с нея разбрах за съществуването на Супърб(след 2006-та), някоя от тях ще да е новата ми кола. В момента съм в процес на търсене, но ми се искаше да получа някои и друг съвет от професионалисти и хора притежатели на въпросните модели.

 

Благодаря предварително \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не могат да се сравняват понеже са коли различен клас. С 2 думи повече пространство и комфорт с суперба и като цяло малко по скъпа поддръжка, 100 различни мнения ще получиш, въпроса е ти да направиш избора за себе си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. А като здравина как са? Принципно никак не обичам да ходя по майстори, за това си и търся по-здрава кола, която да я водя на доктор на 20-30000 по веднъж, а не през 2 месеца да е в бокса :).Има ли някои двигател, които препоръчвате повече от друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това на колко време ще ходиш на "доктор" зависи от стилът ти на шофирне. Иначе като мотор мисля, че 1.9 TDI е най- сполучлив. Може и 2.0 TDI, само да не е с дефектната глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Не съм фен на скоростите с кола, карам мотор и там адреналина ми е достатъчен. Търся по-скоро стабилна семейна кола. Благодаря за информацията за двигателя, ще се насоча натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са еднакви като двигател и трансмисия

която те кефи повече и каквато намериш по-запазена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавията има различни нива на оборудване - Амбиенте, Елеганс, Laurin&Klement. Може и за Суберб да са същите, не знам. Мисълта ми е като гледаш колите да знаеш и от кое ниво на оборудване е, макар че моята например е най-ниското, но с допълнително поръчвани екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете коли са доста различни. За тези години, към които си се насочил, според мен Октавията smile035 е много по-добър избор - доста по съвременна изглежда отвътре. И при мен имаше за кратко тази дилема - но просто Супърба е морално остарял за годините си. Провери и дали Супърба не е с капризното алуминиево окачване на Пасата. И последно, както каза колегата, не е важно кой двигател е най-здравия, а дали колата е читава. Моята Октавия е с 2.0 ФСИ бензинова (всичко по двигателя е VW), и вече 5000 км нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш по-евтина подръжка - Октавия 1.9TDI. Ако търсиш повече комфорт Супърб 2.0TDI. Стой настрани от 2.5TDI мотора на Супърб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да се разберете с колегата Dimon да ти продаде неговата!1.9TDI-PD,elegance,перфектна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е все едно да сравняваш магаре с кон или Голф с Пасат.Супърба е по-висок клас,по-комфортен,по-голям и с по-добро качество на изработката.Много по-добър избор е за семейна кола.Едно към едно е с Пасат5,5,който за мен е най-сполучливия от всички.Като возия е по-добър от Супърб 2.Относно окачването-няма никакви проблеми,моя е на 9год. и нищо не му е сменяно нито отпред,нито отзад.Лошото е, че почти няма избор на качествени екземпляри-втора ръка в България,докато избора на Октавия е по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако Суперба е базов или абмбиенте,а Октавията Лаурентка....няма какво да се сравняват за качество на материалите и екстрите.

Иначе несъмнено Суперба е по-висок клас ,със повече екстри и повече възможности за екстри.Стъклен таван,ел отваряне на багажнике,паркинг асистент,щори във вратите-задните вградени и още куп други екстри и дреболии/примерно осветяване на краката,осветяване на врътките на духалките на таблото/ все невъзможни за Октавия.Освен това е доста по-добре обезшумен/дори и от Пасата!!!!/.

По хубава кола си е от всякъде.Само дето няма 30 тди. 2.0 някакси не му отива на килограмите които става като го натовариш с много екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето няма 30 тди.

Нали има 3.6FSi s_flag

Отиди в Чехия, там във всяка автокъща има поне по 5-6 Шкоди, а и цените са много ниски. За пример миналия месец огледах в една автокъща Супърб 1.8TSi Елеганс с голямата навигация, кожен салон, 2008 на 210 000км за 15 000лв. Бих предпочел Октавия пред Супърб, само ако е Скаут 2.0тди с DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост няма да имам време тази година за такива пътешествия, иначе и на мен ми се искаше да направя нещо такова, може би догодина :)

 

Другото, което е че искам да си взема кола, която да не е на чак толкова километри - мисля си максимум около 120 000км. Ще я карам около 15-20 000км на година максимум (може би бензин ще е по-добрия вариант)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я карам около 15-20 000км на година максимум (може би бензин ще е по-добрия вариант)?

 

При 20 000км на година, среден разход с 1 до 2 литра по-висок, това са между 200 и 400 литра гориво повече. При днешните цени това са между 500 и 1000лв. на година.

 

Ти си преценяваш дали те урежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това си мисля и аз, за шкода незнам как стои точно въпроса с ремонтите, но при VW ако се счипи нещо по-сериозно по дизела веднага се отива на 3-4000лв, което от гледна точка на гориво и спестяване е около 3 години, но ако при шкодата всичко е наред и няма да ми се налагат такива сериозни повреди, разбира се дизела е за предпочитане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се опре до сервиз (особенно фирмен), дали караш бензин или дизел ... smile150

 

Напрактика един съвременен бензинов автомобил е не по-малко сложен от дизеловия. Времето когато под бензин се разбираше простичка 1.8 инжекция отдавна отмина :) Един TSI мотор си с същия набор карантия, както и TDI... Предимството на бензина е в по-меката и тиха работа на двигателя, за което си плащаш с малко по-висок разход на гориво. Но влезне в сервиза... секирата и през коленете и в двата варианта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха, напълно ти вярвам, както каза един приятел, колите след 2000 год. са направени да се чупат след 5 години :) Имаме голф 96-та взет 2004-а за 8 години ремонтите са 700лв. :)

 

Мисля събота да се разходя до еуротек да видя какво имат налично. Имате ли наблюдения от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мненията са противоречиви, мойто е по-скоро негативно (но е лично).

 

Предимство - колите са с история. Недостатък - ако историята е 100 000 км като служебен автомобил в ръцете на Ганьо Балкански... предпочитам да не и знам историята :)

 

Гледай внимателно и не бързай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, колите са с история - влизат редовно за смяна на консумативи, пишат се в книжката нещата, това е така, но обаче не е ясно дали релно някой консуматив е сменен - например по мойта последните 2 смени нито един филтър не е сменен, може би само и единствено маслото на двигателя са сменяли, отделно маслото на автоматика за 1-ви път се смени, а трябваше да е 3-ти... чувал съм и доста по-тежки истории като не сменен ангренажен ремък и т.н.

Единсвеното успокоение е че км са реални - до там с разликите с автокъщите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и друг въпрос. Знам, че никак не е хубаво да се купува кола от авто къща( връщат километри, крият дефети, взиамат от моргите коли и ги префасонират, колкото да издържат 200-300км), но има ли някои, които си е купил колата от такава автокъща и е доволен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал. И съм доволен. Ама по-скоро съм изключение smile091

 

Хватката е да гледаш внимателно и да не бързаш. Важи както за ЕТ, така и за автоджамбазите. Ако нещо в дадена кола те притеснява - просто не я купувай. Като намериш твойта, ще я познаеш... то е като с жените :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал. И съм доволен. Ама по-скоро съм изключение smile091

И аз така. Вече година и някой месец карам Шкодилака и съм много доволен. Дано и занапред да е така s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.