Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търси се дом за тези две котета :(


Цецо75

Recommended Posts

Тези двама симпатяги са в кафето до работата ми. Песовете изядоха майка им и третото от котилото.

 

Ако някой иска да приюти две готини котета в двора си... ще е страхотно. На около 1-2 месеца са. Пола им е неизвестен. Хранят се сами, свикнали са с хора...Вероятно и затова песовете толкова лесно докопаха майката и малкото, защото са свикнали с хората от кафето и домашните им кучета.

 

Вероятно и тези ги чака същата съдба. :(

 

post-6105-138453409654_thumb.jpg

post-6105-138453409739_thumb.jpg

post-6105-138453409749_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са сладки писанчетата и дано да попаднат в хубави домове. :)

И във ФБ е хубаво да пишеш за тях, така им се увеличават шансовете за осиновяване.

Аз също ще пусна във ФБ линк към темата, пък може някой да откликне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам профил в фейсбука, но пускайте, ако се намери дом ще е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струват ми се малки да се изхранват сами. Имам предвид да ловуват. Ако са в занаята бих ги взел но ако трябва да ги храня всеки ден и по няколко пъти- не искам да се занимавам с тях. Всъщност аз нямам чувства към животни, вместо да ги размажат на улицата или изядат гладни псета мога да ги прибера, при мен ще могат да служат по котешки. Но трябва да са ловци, щото ги цаня да живеят сами в ограден двор и да си ловуват врабчета, косове и мишки. Ако стават затова ще ги взема. Ако не стават- могат да се научат. Мога да ги храня през ден-два докато порастат обаче. После в седмицата веднъж. Останалото- плячка. Освен това мога да ги чакам на магистрала Тракия в някъв кашон с дупки- до София за котараци не ми се ходи. Май ми станаха много условията. Ако смятате че съм садист- дайте ги на друг. Поздрави. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи, ти уби всичко детско в мен.

 

Котетата още са налични и живи засега. И още си търсят дом.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз година съм заредил поне 5 кг отрова за мишки и къртици, има 2-3 дървета, на които постоянно има дребни пернати, в целия двор, обитаем за тях има 3 къщи и 1 стопанска постройка. Има какво да се ловува. Идват котки от съседните къщи на лов. Пък ако се хранят редовно няма да се научат на котешкия занаят. Не се натискам, просто казвам, че условията за тях не са чак толкоз лоши. Пък и нали ще ги наглеждам- ако забележа, че не растат или слабеят ще им вдигна дажбата. След година ще са дърти ловджийки без проблем за храна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък ако се хранят редовно няма да се научат на котешкия занаят. .

Грешиш.

Естествено не трябва да се "прехранват", но трябва да са добре нахранени, за да са в добра форма, а колкото по-добра е формата, толкова по-добри са "ловните постижения". Няма да изяждат гадовете, а ще ти ги оставят на видно място - да се похвалят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък ако се хранят редовно няма да се научат на котешкия занаят. .

Грешиш.

Естествено не трябва да се "прехранват", но трябва да са добре нахранени, за да са в добра форма, а колкото по-добра е формата, толкова по-добри са "ловните постижения". Няма да изяждат гадовете, а ще ти ги оставят на видно място - да се похвалят :D

 

 

Аз имам наблюдения върху моята котка,която е на 6 години. Живяла е от раждането си в апартамент и никога не е била навън с изключение на няколко падания smile091 . Е познай оня ден как схруска едно врабче на терасата. Аз също останах изумен като знам колко ядене има в паницата и. А пък като кацнат гълъби на перваза на прозореца скача и си бие главата във стъклото,щото немое предцени,че стъклото се явява препядствие.С две думи има си апетит и към дивото независимо,че я храня с гранули и други котешки глезотий .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя звяр го взех на към 40тина дни (Цецо да каже по-точно). Сладураната е отгледана само на месо, мляко и специална котешка храна. Чинийката и е винаги пълна (ако не се докопа до нея кучката, ама това е друга история). И въпреки това преди няколко дни открих остатъците от пиле в една от стаите. Освен това геройски ми беше доставена една къртица пред входната врата smile049 А дивачето още от малко като видеше пиле през прозореца полудяваше...

 

Накратко - инстинкта работи и няма да имат проблем с ловуването. Лошото е че животинките са малки могат да не се оправят сами, особено в началото.

 

А поставената отрова може да доведе само до едно :( Да не говорим, че дори самите те да не я изядат, то ако докопат плъх който е хапнал от отровата и те го отнасят. Затова просто не виждам вариант да ги пуснеш в тоя двор.

 

А аз бих ги взел, но при наличие на бременна котка + куче, съседска котка, правеща опит да изгони моята, но благодарение на кучето неуспяваща и още куп местни пумяри не мисля, че съм вариант за дом на животинките. А те сега са най-сладки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни хора. Вместо да отърва котаците от сигурна смърт сега ме убеждавате че трябва да ги угоявам като прасета... ама вземете ги вие пък ги гледайте като бебета, аз за това не съм молил за съвет. :mrgreen:

 

п.с. Споко, ПРР- етествено че ако бъдат обитатели отровата за плъхове ще бъде спряна и очистена поне седмица преди да отидат там. Но след толкоз "съвети" и аз вече с замислям. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези двама симпатяги са в кафето до работата ми. Песовете изядоха майка им и третото от котилото.

 

Ако някой иска да приюти две готини котета в двора си... ще е страхотно. На около 1-2 месеца са. Пола им е неизвестен. Хранят се сами, свикнали са с хора...Вероятно и затова песовете толкова лесно докопаха майката и малкото, защото са свикнали с хората от кафето и домашните им кучета.

 

Вероятно и тези ги чака същата съдба. :(

 

Може би единствения вариант да се намери собственик за тези сладури е да се потърси съдействие на Animal Resque Sofia (http://arsofia.com/bg/)

Те ще откликнат за тези животинки и 99% ще успеят да ги задомят до няколко седмици, но ще трябва някой да приюти котенцата дотогава. Това е проблема.

Ти имаш ли възможност да ги гледаш известно време ?

Аз мога да съдействам за контакта с ARS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ги прибера, аз се принудих да махна мойте двама любимци от вкъщи и сега ходя болен без тях вече месец. Но няма как имаме по-важни преоритети в семейството в момента.

 

Засега си живеят добре мачетата, те хората от кафето ги пазят от песовете, хранят ги, но това ще е до време де... Поне до вчера бяха там и си бяха нахранени, препичаха се на една пейка. :)

 

Ако някой има интерес - това ми е мейла - m_u_d_r_o_v_c_@_b_i_t_e_x_._c_o_m (всички '_' се махат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай ТУК и ако можеш прояви малко търпение. Имах същия проблем с 2 подобни сладурчета на вилата, които обаче бяха нежелани от родителите на жена ми, защото влизаха и им акаха навсякъде. Пуснах ги в тоя сайт и след около седмица почнаха да ми звънят по обявата от сайта, но се оказа късно - старите не издържали и ги занесли и оставили някъде на далеч... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двте котета си намериха стопанин, но сега гледам, че на пейката има нов екземпляр, който се гали в хората и понякога влиза и в кафето. Котето определено не е диво, те бягат от хората, а този мъник търси контакт веднага щом види някой да се приближава.

 

Фен е на булсатком-а :)

 

post-6105-138453412518_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай ТУК и ако можеш прояви малко търпение. Имах същия проблем с 2 подобни сладурчета на вилата, които обаче бяха нежелани от родителите на жена ми, защото влизаха и им акаха навсякъде. Пуснах ги в тоя сайт и след около седмица почнаха да ми звънят по обявата от сайта, но се оказа късно - старите не издържали и ги занесли и оставили някъде на далеч... :(

 

Пуснах ги там, дано се намери някой да ги прибере. Аз търпение имам, ама то въпроса не е с мойто търпение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, тоя София 81 още ли работи? Имам два, ама вече и двата сбръчкват картината smile049

 

По темата - вече имаме три котета в кухнята...smile048

 

PS: Да не стане грешка - мойте не са тези двете от темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.