Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни светлини.


plamendev

Recommended Posts

  • Отговори 159
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • plamendev

    11

  • bega4kata

    10

  • PRR

    9

  • shaft

    8

Най-много писали в темата

Между другото,както казва колегата Alexandar,когато дойде от Швейцария и беше на немски това го нямаше.След обръщане на езика се появи.

Редактирано от Anton.Harison
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 може и двата варианта, колегата горе го е написал. На новите може и да е различно, незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се сменя крушката на дневните светлини на Октавия 2 фейслифт (2010)? Има ли лесен начин за изваждане на фарчето?

 

Лесно е! Виж това:

https://www.youtube.com/watch?v=gnT4cdUU2V8

 

Един практически съвет, който не е показан в клипчето - преди да вкараш картата, натисни леко фара, близо до мястото, където се вкарва картата, задръж така и тогава я използвай по показания начин. Освен това, картата, която ще използваш, трябва да е ненужна, защото най-вероятно ще я повредиш.

 

При смяната на самата крушка няма нищо особено - класическа автомобилна крушка P21W с цокъл BA15s (а не както пише в ръководството за експлоатация - PY21W) - завърташ фасонката и после издърпваш.

 

Ако не съм бил достатъчно ясен или имаш някакви допълнителни въпроси - пиши (може и ЛС)!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ти - нови са по "70лв" в Еуратек и не съм чул някой да ги краде :)

 

Колкото до слагането обратно - има един трики момент, който не е за пренебрегване, защото после може да увисне на жицата пред бронята... При връщането на фарчето назад, ако не щракне звучно, лично аз бих извадил решетката (с МНОГО здраво дърпане се вади) и бих натиснал "ушенцето" на бронята към щипката на фара, за да се законтри хубавко. Не се вижда - с пръсти, на усет се действа (като с жена).

 

Набързо го нарисувах как изглежда:

drl.jpg

 

Позиция 1 е бронята.

Грозното и голямо нещо на позиция 2 е фарчето погледнато отгоре. Стрелката при 1 показва пластмасовата "пречка" на бронята, а стрелката откъм позиция 2 е щипката на фара.

 

Ако не се чуе щракване при връщане на фарчето обратно - сваляте си решетката до фарчето с много дърпане (няма да се счупи нищо), пъхвате два-три пръста в дупката и се натиска от позиция 2 към 1, докато не щракне звучно - тогава е закопчано хубаво.

 

Висяло ми е фарчето пред бронята, защото не е било хубаво хванато - затова го казвам от опит.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

така и така се дискутира темата, бихте ли обеснили как се сменя крушката на фара за мъгла при Скаут 2011 ?

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

така и така се дискутира темата, бихте ли обеснили как се сменя крушката на фара за мъгла при Скаут 2011 ?

 

Поздрави,

В ръководството за експлоатация изглежда лесно... Ако нямаш, погледни тук:

http://www.skoda-auto.com/en/mini-apps/owners-manuals/pages/octavia-1z.aspx

(някъде към 240-та страница).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте изчетох темата и не намерих отговор на моят въпрос. Имам октавия 2 - 2006 пуснати са дневните светлини. Палят се щом завъртиш ключа късите и отзад габарита.

Има ли начин да се направи да светят дългите на 30-35 % вместо късите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и през къси, и през дълги, и през фарове за мъгла. Все на процент и с опция за задни габарити и интериорно осветление. Както и като дръпнеш ръчната да гаснат...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и през къси, и през дълги, и през фарове за мъгла. Все на процент и с опция за задни габарити и интериорно осветление. Както и като дръпнеш ръчната да гаснат...

странно ако знаеш как няма да е лошо да кажеш, при мен не става само дълги или халогени да светят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно ако знаеш как няма да е лошо да кажеш, при мен не става само дълги или халогени да светят

Аз не знам как става, Pepino си игра и минахме през всички опции - къси, дълги, "халогени", спиране с ръчна и без интериор и габарити. Пиши му едно лично, аз съм юзър, нямам време и мерак да се уча. Това, което говоря е тествано на моята о2 преФЛ от него. Поздрави!

 

пс. В момента съм на 30% през фаровете за мъгла, без интериорно осветление и габарити. Не съм имал проблеми за 2год с полиционери, в България, Гърция и Македония. Карам доста извън БГ, тя ми е за дълъг път и споделям, че не ме закачат. Спирали са ме в Гърция, на проверка без мое нарушение и нищо не казаха, в началото се замислих, дали не е за това, че беше денем, но ми огледаха колата, багажа, документи и това беше всичко!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първите варианти на бордовият модул за светлините на О2 липсват доста от опциите. Дългите на О2 от 2006 съм на 99.99% сигурен, че не могат да светнат като дневни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Снощи ми се наложи да сменя едната изгоряла крушка на дневните светлини, приложих номера с кредитната карта и наистина свалянето на фарчето е учудващо лесно. Както е написано в някой от по-старите постове, при обратния монтаж трябва да се внимава. Фарът си влиза безпроблемно на мястото, но трябва хубаво да са натисне, за да се заключи отново щифтчето, което го застопорява да не излиза от мястото си.

п.п. Писал съм и в другата тема за дневните светлини, но ако някой от четящите тук е успял да намери LED крушки за дневните, които да не дават грешки - да метне тук един линк. ;)

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа... Гледах и аз в "Алито", дори и на тези, за които изрично е написано, че не дават грешки, повечето коментари от закупили ги са, че дават грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвахте ли да "прекодирате" с VAG-COM осветлението на "LED"? Помня, че имаше такива опции някъде в менютата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм. Трябва да спипам някой с комп и познания.

Набих ги на задния ход, светят убийствено, но и там дават грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.