Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с централно заключване


Zoookey

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Имам проблем с централното на Фабийката. Така става, че като заключвам с ключа няма проблеми, но като си активирам алармата или я спирам, не се заключват/отключват всички врати... Изчезва ми тока във вратата на багажника (нищо, че по принцип трябва да цъкна бутона 5-6 пъти докато отвори) и спират да действат половината копчета по шофьорската врата... Направо се побърквам като трябва да извадя нещо от багажника и той не се отваря по никакъв начин, а за неработещите прозорци, в такива моменти, да не говоря... Може ли някой да даде акъл какво може да е причината? Да не би да има проблем в машинката на шофьорската врата и тя да бърка цялата работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и багажника се бъзика, проблема вероятно е в комфорт модула. Той командва и заключването и прозорците. Пробва ли с диагностика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал диагностика. Аз си купих VAG COM кабел, но се оказа, че software-a не е за кабела, който са ми дали и още не съм си търсил алтернатива. Като ми остане време, ще посетя някой майстор да си каже и той мнението. А този комфорт модул, отделен ли е от бравата, моторчето за прозорците и т.н., че не съм отварял кората на вратата още?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз глупости пиша. Не е комфорт, а конвиниенс модул. В началото на темата на Иво Динков има схема. Това е един модул, в който са събрали целия разум на стъклата и централното. Намира се в таблото. Това по братите са само бутони и изпълнителни механизми. А като ги натиснеш, дали ще се свели стъклото или ще се отвори багажника, се решава от този модул.

 

От теми на колиги с проблеми свързани със самоволно сваляне и отключване на автомобила, обикновено се оплакват, че модула е бил подгизнал, ама сега вода няма, така че най-добре една диагностика.

 

viewtopic.php?f=8&t=26122&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.