Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задна скорост при Фабия 2


Harizmos

Recommended Posts

Здравейте,колеги:)

От известно време имам проблем със задната предавка-трудно влиза.Колата е 2008 г.1.4 тди,на 158 000 км е!!!Мисля,4е този проблем се появи след като смених масло на скоростната кутия-възможно ли е това да е при4ината или една от при4ините?едно приятел4е,което работи в сервиз ми каза,4е това може да е от съединителя-за смяна е.Нямам проблем с останалите предавки-без шум,влиза плавно и нормално.Съединителя не трябва ли да се смени когато колата запо4не да буксува при останалите предавки?Ще се радвам на компетентни мнения:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя форум не сме много компетентни, ама :)

Виж сега, преди да включиш задна, при свободна, пусни съединителя, натисни го и ще включи.

Не е от масло и съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol 75W 90 литъра беше 36лв.:)

Може и да е от маслото. Трябва да се сложи оригинално на VW/Skoda за да се елиминира тая възможност. Мисля, че е към 18 лева литъра. Не ми го побира акъла защо купувате скъпи масла като оригиналните са на половин цена??? Винаги предпочитай оригинално масло за VW скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol 75W 90 литъра беше 36лв.:)

Може и да е от маслото. Трябва да се сложи оригинално на VW/Skoda за да се елиминира тая възможност. Мисля, че е към 18 лева литъра. Не ми го побира акъла защо купувате скъпи масла като оригиналните са на половин цена??? Винаги предпочитай оригинално масло за VW скоростна кутия.

 

Едва ли е от маслото, само още пари ще даде колегата...Съединителя е пътник вероятно но така в форума само да гадаем може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol 75W 90 литъра беше 36лв.:)

Може и да е от маслото. Трябва да се сложи оригинално на VW/Skoda за да се елиминира тая възможност. Мисля, че е към 18 лева литъра. Не ми го побира акъла защо купувате скъпи масла като оригиналните са на половин цена??? Винаги предпочитай оригинално масло за VW скоростна кутия.

Дано колегата прескочи цитирания пост. Не ми се обеснява маслото на vw/audi къде и как се произвежда и пакетира "оригиналното" масло. И най-вече господин инж. би трябвало да знае какво значат разните обозначения по опаковките на даден продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.