Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за лампата за налягане на маслото - О2


lllubo

Recommended Posts

На старата кола нещата са ми ясни - давам на контакт, лампата светва, паля и като вдигне налягане и изгасва. На Октавията обаче е различно - давам на контакт, лампата светва и след малко изгасва с един куп други лампички. Мислех си да не би да задържа налягане някакво на маслото по двигателя. Вчера сменяхме маслото на двигателя (разбира се + филтъра) и при първото палене пак същата работа. Иначе по шума на двигателя се усети няколко секунди след паленето че си разхвърля масло навсякъде. Нещо ми стана съмнителна тази лампа. Иначе другата лампа за нивото на маслото е светвала преди време като беше ниско нивото и само тя си светеш. Как е при вас и по принцип тази лампа за налягането на маслото какво точно показва на О2, да не би да бъркам като я сравнявам с по-старите коли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старите коли, лампата е вързана директно на датчика за налягане и затова по светенето и можеш да се ориентираш какво се случва в масления тракт.

 

При новите коли, информацията от датчика отива в компютъра (често самия датчик има процесор вътре). И от там компютъра решава какви лампи да ти пали и как да ги пали. Та компютъра ти я пали отначало да видиш, че е здрава лампата и след това я гаси. И после ако реши, че има проблем ще я запали пак. Щом не свети - би следвало всичко да ОК. Това е като с температурата - да не мислиш, че колата ти подържа точно 90 градуса нон-стоп. :)

 

Въобще съвременните коли са на принципа на оня виц за блондинката в космоса - "нахрани кучетата и не пипай НИЩО! " :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091

И аз бях така, гадта не пали без табло, а аудито си го карах само на висящи куплунзи smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.