Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за масло


Recommended Posts

Колеги, имам нужда от съвет. Според мен казусът е интересен. Колата ми е Skoda Fabia комби 2004г/моделът е 2005 фейслифт/, 1,2 12V, HTP, 6Y, код на мотор AZQ, сервизен интервал GQ0, 50 000 км купена от Германия. Първоначално колата е била с масло 5W30, но от 2009 започват да слагат 10W40 когато е била на 28 000км. В книжката пише VW 500 00 и VW 502 00. Това нормално ли е? Какво масло според вас да сложа? 10W40 или 5W40... или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ти дам отговор , макар че бях изправен пред същата дилема преди време...а и сега. Колата ми е същата , ползвам 10W40 , защото така твърдят "дървените философи" - бакшиши и един продавач в магазин.

Не гледам за спецификации и други "подробности" . само вискозитета...и се кръстя с две ръце , да не съм в грешка , че много от тези двигатели , "умряха млади".

 

Та , ще следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем да караш с полусинтетично 10w40, отговарящо на VW 502 00, ако ти се дават повече пари може и да си слагаш 5w40... важното е да е качествено маслото и е важно дали зимата пак ще пада до -20 -25 градуса - тогава се усеща разлика леко ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.