Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колеги, моля за помощ при избор!


Mr2faces

Recommended Posts

Привет, колеги!

Съвсем нов съм във форума и се нуждая от спешен съвет при избор на автомобил. Видях, колко много е изписано по темата, прочетох цялото творчество по въпроса, но все пак не можах да взема решение, кой мотор да избера. Дилемата е м/у 1.9TDI 101hp и 1.4MPI 75hp+LPG (101Hp, както и 2.0 115Hp не мога да намеря) на купе Фабия 1 Комби 2001-2003. Автомобила ще се кара 70% градско и 30% извън. Интерсува ме, реалната консумация на 2та двигателя (гориво + средства за подръжка), както и дали динамиката на мотора 1.4 наистина е толкова зле, колкото изглежда на хартия ? Имам въпрос и относно обработката на ламарините, гние ли колата като цяло ? Преди няколко дни на стария ми Ескорт се откачи единия заден носач от гредата (буквално) и добре, че беше с ниска скорост... За покупката мога да отделя около 4000 за бензин (+700-800 за газ) или до 5000 за дизел. Ще се радвам на бързи отговори, че без кола няма как! Благодаря и според ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско шофиране дори 60к.с. версията на 1.4 МПИ е достатъчно пъргава. За извънградско зависи колко ти пука за колата- на мен ми е жал да я тормозя и не я газя много, съответно я карам до 120- 130 км максимум.

Градско е супер, разхода е 7- 8.5, и то в маршрути като Малинов, Цариградско шосе, Тодор Александров и час пик. Извънградско съм я свалял до 4.9, нормалния ми разход е 5.2- 5.5. Дразни ме, че над 3000рпм е шумна, дори и с изцяло нова генерация (без катализатора, той си е функциониращ и здрав, съответно не го премахнах).

1.9 ТДИ вдига цената на колите- рядък е на Ф1 купетата.

Има няколко обяви в мобиле или карс.бг с 1.9 ТДИ, едната е елеганс модификация даже, но изглежат буквално смазани от каране :roll:

Мотора не е скъп за обслужване, най- големия разход е турбината, но нейното състояние може да се диагностицира при читав диагностик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички мотори са читави за газ бих взел чешкия мотор той е 68 кс според мен е най-надежден и по-евтин за поддръжка от другите http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details мисля че е този

от дизелите определено 1.4 защото е по-евтин за поддръжка динамиката му е добра за такъв автомобил като недостатък е по-шумен от 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BNM 1,4 TDI - 5,5 л / 100 интензивно градско в София , без включен климатик

поне така е при мен ..... гориво Ромпетрол - метод на засичане /пълно - пълно/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за 1,4 TDI двигателя - ако се гони икономия, има си и прилична динамика, особено в града. На газ си е още един проблем на главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите! В крайна сметка се насочих към 1.4TDI и 1.4MPI, в зависимост състоянието на автомобила. Лошото е, че в автокъщите в Пловдив няма предлагане на комби варианти, а нямам време да обикалям из страната за избиране на екземпляр... да видим как ще се наредят нещата, ще ви държа в течение smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей колега,

 

погледни и 1.9 SDI не са никак лоши извънградско пада до 4/100 при каране до 120 км/ч. Градско на мен ми е давало най много 5.8/100 зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.