Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ASR


ves

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди няколко дни като отивах към морето ми светна индикацията на таблото за АSR , след като видях спрях изгасих колата и после пак я запалих но индикацията на таблото пак стоеше и забелязях че пале малко по трудно.После потеглих и усетих че няма и ряз по тромава е и бавно се наема и нещо като претрисане се усеща отпред. Стигнах на морето бях много ядосан и не я палих два дни. На третия ден паля и чудо индикацията на АSR не свети и всичко си е като преди пали лесно и се наема бързо. Тръгвам да се прибирем всичко е ок и не щеш ли след 15 километра пак се появи индикацията на таблото за АSR и същите признаци няма и ряз по тромава е и бавно се наема. Спирам за два часа в Бургас паля и пак всичко е ок докато минах 15 - 20 км и пак се появи индикацията на таблото за АSR и същите признаци. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем и как се е оправил. Моля помогнете защото сън не ме хваща болен съм направо ! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте,

при мен се наблюдава абсолютно същия проблем, за който автората на темата VES  говори + индикацията за check engine-a.

При мен също така се наблюдава и факта, че след смяна на зимните с летни гуми и едни

навъртяни 1000км колата започна да дърпа на дясно, което може и да оказва някакъв ефект

върху чувствителния ASR.

При доверен човек закачихме колата на компютър и от там излязоха обаче и други грешки свързани с клапан за регулиране усилено налягане и не само.

Което вече е и логична причина, колата да влиза в авариен режим.

По пътя на логиката не виждам връзката между ASR и този клапан... явно при мен са два различни проблема.

Ако можете да си спомните как сте разрешили проблема, ще съм Ви много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASR е управление на подаването на газта с цел да се намали боксуването. Оттук всякакви проблеми, които карат ЕКУ-то да мине в някакви ограничения изключват функцията на ASR-а и лампата ще светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Привет,

проблема, описан от мен по-горе беше свързан с прегорял модул в бордовия компютър.
Грешките за клапаните са били в резултат на неработещия модул.

Сменен и преконфигуриран от Pepino.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.