Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет за пътуване с автомобил до Турция


lubomirov1985

Recommended Posts

А за пътуването - аз си мисля да тръгна към 16-17ч. и на другия ден около обяд да сме там.

 

И според мен, това е най-практичния режим на пътуване. Просто трябва да сте двама шофьори и първия да е отспал добре, за да може да кара до ранните часове. После поема другия до края.

 

Идеята е да ползвате по - хладната част на денонощието и по-празните пътища през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да знаете, че турците са адски зле като шофьори. От тази гледна точка (а и от личен опит), пътуване през нощта на двупосочен път в Турция си е доста рисковано занимание. Там, откъдето ще минавате, е земеделски район. Внимавайте за трактори без светлини, каруци и дедковци на колела. Автобусите карат като откачени през нощта. Ако наистина така планувате, този, който ще кара през нощта, да се е наспал хубаво и да кара по-бавничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора - Кушадасъ през Капитан Андреево и ферибота Галиболу - Лапсеки (24 лири), тръгване 22,30 на 01.06, пристигане 11,00 на 02.06.2012г., около 820км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники имайте предвид, че гастербайтерите също са по нощите и по малките часове посока към и най-вече от Турция. Пътувал съм го този маршрут до малко по-нататък (до Айдън). От Измир до Кушадасъ е магистрала. Уловките са следните:

1. Спазвай ограниченията. Полицай те спира с ръка, не с палка и глобите са солени за превишена скорост. А как те спира?! Подминаваш с превишена скорост някакъв спрял в банкета автомобил. 1км по-нататък те спират. Просто в спрелия автомобил има радар с радиовръзка с патрулката 1км по-надолу по пътя. Тези неща шофьорите си ги знаят и отдалече почват да ти мигат с фаровете яко.

2. В населено място трябва да се научиш да пускаш другите за да избегнеш катастрофа. В много случаи дава мигач и тръгва да сменя лента. Или на кръгово без предимство тръгва и влиза пред теб. На тях това не им прави впечатление, но вие го имайте предвид.

3. Кат видиш червен знак на който пише DUR спираш. Това значи STOP.

 

Айде весело изкарване и внимателно с С2Н5ОН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.