Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло в двигателя на Октавия


Atanas Nenov

Recommended Posts

Горе/долу колко литра масло побира двигателя на Octavia 1 ,1.9 TDI ? Аз карам комби с големия мотор (110 к.с.) ,но днес ми зададоха въпрос за малкия (90 к.с.). Предполагам няма разлика,но от скоро карам шкода ,а и не разбирам много честно казано. Знам ,че моята събра приблизително 5 литра и се напълни почти до предела си. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според аутодата 1.9 90 к.с. взима 4.5 л.

пак там пише, че моята (101 к.с.) взима 4.3 л. , но взима точно 4 - явно цифрите не са абсолютно точни и зависи и от филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро. Моята О1 2003 1.9 90к.с събира точно 4.5 литра масло. Айде спорен ден на всички и внимателно по пътищата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според аутодата 1.9 90 к.с. взима 4.5 л.

пак там пише, че моята (101 к.с.) взима 4.3 л. , но взима точно 4 - явно цифрите не са абсолютно точни и зависи и от филтъра.

 

Точно са просто няма как да го източиш напълно, винаги остава малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време да ровя по каталози но обикновено дават три "литража":

1) При първоначално зареждане (т.е. пълния обем, който най-вероятно е визиран като 4.5л)

2) При смяна на масло + филтър без източване (мисля, че го дават 4л и това е което правят в ЕТ и 90% от другите сервизи)

3) При смяна на масло + филтър с източване (мисля, че го дават 4.3л и почти не съм виждал някъде да се прилага)

 

Всищност не знам как точно се прилага това "източване", но доколкото съм запознат, част от маслото остава в главата и то е към 300ml.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е.

 

При мен (ALH) събира една идея над 4 литра след смяна на филтъра и като го оставя 10 мин. да си изтече.

 

Масовата практика е взимаш си 5 литра и имаш и за доливане ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.